CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
19.08.2006 | 12:06 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

Další týden života v Cambridge

Pátek 19:56

Tenhle týden jsem nějak zapomněl psát. Asi to bude tím, že se mi nějak nedostává času, respektive život pomalu zapadnul do určitých kolejí, takže se nevyplatí detailně popisovat každý den.

Týden začal novými učiteli ve škole. Marje a Margaretete byly nahrazeny Petem a Stephie. Oba dva jsou celkem zajímaví a totálně odlišní přístupem k výuce, což dělá studium ještě zaímavější. Pete je pohodový chlapík v nejlepších letech, který se zaměřuje hlavně na gramatiku a slovní zásobu. Stephie je mladá Němka, která se asi před 7 lety přestěhovala do Anglie a nyní tady učí angličtinu. Nutno říct, že je celkem nemožné rozeznat že není rodilá Angličanka, což je samozřejmě jedině dobře. Její hodiny jsou zaměřeny na konverzaci, listening, writing a takový trochu zábavnější styl výuky. Někdy to ale trochu přehání, pořád je to ale ještě v mezích.

Hned první hodinu s ní jsme se bavili o docela závažném problému, o drogách a alkoholu, z čehož se vyklubala docela zajímavá debata. Naučili jsme se spousta užitečných hospodských slovíček. V dalších dnech následoval listening o jakýchsi předchůdcích dinosaurů, čtení krimi povídky a tak podobně. Dostali jsme také nové učebnice nazvané „Advance,“ zaměřené na rychlokurz zdokonalení angličtiny.

V úterý se šlo opět do kina. Jak si můžete přečíst o trochu níž, Monster House mě zrovna dvakrát nenadchnul. Bylo to o to víc trapné, že tam s námi bylo dost starších lidí ze školy, kteří se museli opravdu nudit. Příště to musíme trochu líp promyslet. Někdy před jedenáctou po skončení filmu jsme se ještě s několika lidmi vydali do studentské rezidence a venku vypili něco tvrdšího na dobrou noc. Nutno říct, že rezidence je opravdu divoké místo, kde se zrovna moc nevyspíte, takže pokud jste nepřijeli do Cambridge jenom pařit, vřele doporučuji ubytovat se v nějaké rodině, kde budete mít aspoň trochu klid. Po několika drincích kvalitního pití jsem se na kole odebral domů, cesta trvá něco kolem 25 minut. Kolo je v těchto situacích nutností, protože poslední autobus jede někdy v 11 PM a pěšky bych to šel zase pár hodin.

Ve středu se mi podařilo nedaleko parku najít nový nezapezpečený přístupový bod pro bezdrátový internet, z kterého jsem vytáhnul 500 kB/s, takže jsem si stáhnul pár songů pro zkrácení osamocených večerů. Nezaheslovaných Apček je tady opravdu hodně, dost možná také kvůli tomu, že téměř žádný barák nemá víc než jedno patro. Akorát u mě doma vůbec nic :-(

Na čtvrtek byla naplánována návštěva místního nightclubu resp. diskotéky Ballare. Sraz jsme měli v půl deváte v rezidenci, kde jsme něco málo vypili, protože ceny v Ballare jsou jednoduše šílené. Podnik se nachází v samém centru města a na dnešek byl na programu International Students Night, čili party pro studenty z celého světa. Kolem desáté hodiny už jsme stáli ve slušné frontě před vchodem. Když přijdete před půl jedenáctou, platíte vstupné 4 libry, později je to dražší.

Návštěva Ballare byl opravdu dobrý zážitek. Středně velká diskotéka byla naplněná k prasknutí mladými lidmi z celého světa a do toho hrála rozumná hudba doplněná solidními světelnými efekty. Místní DJ byl ve skutečnosti spíše vyměňovač Cdček, ale měl na nich docela dobré mixy, takže to bylo v pohodě. Jelikož se jednalo o mezinárodní večer, byla hudba také mezinárodní, s převahem španělských hitů. Na place byly různé skupinky známých, přátel a národností, z naší školy tam bylo opravdu hodně lidí. Ne že bych byl nějaký velký tanečník, ale po chvíli jsem se parádně odreagoval a docela dobře jsme si to užili. Na Ballare je dobré také to, že můžete jít na takový dvůr ven, zchladit se, protože vevnitř je jako na každé diskotéce šílené vedro. Po protancovaném večeru jsme se někdy kolem třetí postupně odebrali na kolech domů. Akce se opravdu povedla, mám docela dobrou motivaci pro další čvrtek.

Dneska jsem se byl po škole projít ještě trochu ve městě, prolítnout pár obchodů a dát si něco k jídlu. Poslední dobou je tady bohužel dost divoké počasí, takže se totálně nedá odhadnout oblečení. Ráno odcházíte do školy a na obloze ani mráček, svítí sluníčko a je vedro, odpoledne už je ale o mnoho stupňů chladněji, prší a je vám zimo. Holt ostrov, musí se s tím trochu počítat.

Večer byl v televizi dost zajímavý dokument o polských přistěhovalcích v Anglii. Poláků je tady opravdu neuvěřitelné množství a jejich počet se neustále zvyšuje. Angličani na ně koukají tak trochu jako my na romské spoluobčany, ale na druhou stranu jsou to prý výborní zaměstnanci, mnohem pracovitější než samotní mladí Angličani, kteří jsou dost líní a radši zůstanou doma na podpoře než aby šli makat. V některých městech jako Southampton dokonce najdete skoro více polských obchodů než těch anglických, polská komunita je tam opravdu silná. I u nás ve škole pracuje v kantýně jedna Polka, jediná věta co umí je „Enjoy your meal“ a názvy jídel, které má asi někde napsané, takže s ní moc nepokecáte :)

Někdy po osmé jsme si šli ještě s holkama co bydlí poblíž sednout asi na dvě hodiny ven a trochu pokecat. Koupili jsme něco k pití a chipsy Pringles – během nepozorovaného okamžiku nám do nich ale naprosto záhadným způsobem vlez nějaký obrovský slimák, takže jsme to radši vyhodili a z chipsů toho moc nebylo :) To be continued...
Komentáře

vsn - email - 19.08.06 - 16:46
;)

Magda - email - 21.08.06 - 16:10
Nazdarek, ted jsem v Cambridgi 4 tyden a divim se, ze jsi jeste nepotkal zadneho Cecha, protoze nas tu je hodne. 5 cechu dela treba v hotelu Crowne Plaza, jenze ty si uzivas studentskeho zivota, my misto toho makame. Tak se drz a hodne stesti. Majda

Hannes @ NTB - 21.08.06 - 17:06
hehe diky :) cechu uz jsem potkal celkem dost, naposled dneska rano v autobusu, takze bych nerek ze je nas tady malo ...

Floyd - email - 21.08.06 - 20:19
Ahoj Hanny. Moc rád čtu tvůj deníček a protože se do VB taky chystám je pro mě (...určitě i pro ostatní) dost užitečnej. Navíc je čtivej a taky trochu napínavej. Jen tak dál ;-)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker