CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 8
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11854
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.08.2006 | 14:38 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

Trošku mezinárodního fotbalu...

Pátek 17:06

Čtvrteční dopolední výuka ve škola byla celkem zvláštní – ráno totiž Scotland Yard odhalil pokus o odpálení výbušnin na palubě několika letadel letících z Londýna, který není zase až tak daleko. Místní obyvatelé z toho byly docela rozhození, stejně jako studenti z celého světa z naší třídy, kteří se měli v pátek nebo v sobotu vrátit domů. Následovala tak celkem vášnivá diskuze o tét události spojená s hledáním náhradních spojů. Naprostá většina lidí má totiž zakoupené letenky a jízdenky na letiště třeba v dvouhodinovém nebo hodinovém intervalu, a jak jste asi slyšeli, na odbavení se v tom lepším případě čeká třeba 5 hodin. Osobně si ale myslím, že se to zase celkem rychle vrátí do normálu (samozřejmě s nepříjemnými opatřeními jako zákaz brát téměř cokoliv na palubu), protože tak velké letiště jako Heathrow si prostě nemůže dovolit na 5 dní zavřít a zrušit všechny lety. Samozřejmě je to ale dost nepříjemná komplikace.

Odpoledne jsem si poprvé dal oběd ve školní kantýně – jídlo tam ale stejně jenom dovážejí, nepředstavujte si nějakou závodní kuchyni, je to takový anglický bufet. Jídlo tady stojí L 2.50, je většinou dost chutné, ale není ho právě moc. Určitě ale lepší než dlouhodobé stravování fast foodech. Na doražení jsem si koupil ještě plato 12 mini muffinů a šel si sednout s notebookem do parku.

Večer se konal přátelský fotbalový match mezi naší Embassy CES a nějakou další jazykovou školou. Na plánovaný začátek v 6 PM skoro nikdo nedorazil, takže se začalo o dost později. Po 90 minutách jsme prohráli 3:7, nutno ale říct, že náš fotbalový tým nebyl zrovna moc profesionální. Já jsem vše jenom pozoroval, protože když mi pár lidí řeklo že to hrají závodně, tak jsem myslel že se svojí rekreační úrovní fotbalu nemám moc šanci. Opak byl ale pravdou, na hřišti běhali mnohem větší polena, takže jsem mohl klidně hrát. Na druhou stranu tady stejně nemám boty na fotbal. Christian z Německa stejný problém vyřešil prostě tak, že si koupil na tohle jedno utkání kopačky Umbro. Bohužel jeho finanční možnosti se s těmi mými jaksi nedají srovnávat...

Něco před desátou jsem přišel domů a vyčerpaně padnul do postele za tichého doprovodu anglické reality show Love Island.

Dnešek nezačal zrovna šťastně. Přes noc mi došla baterka v mobilu, takže se nekonal žádný budík a tím pádem jsem asi o 30 minut zaspal. Tenhle problém jsem vyřešil rychlým úprkem pro kolo a zběsilou jízdou do školy, takže jsem nakonec přijel ještě celkem v pohodě. Normálně bych asi tolik nepospíchal, ale zrovna dneska jsme psali nějaký test, tak jsem si nemohl dovolit chybět. Test nakonec dopadl celkem dobře, měl jsem 24 bodů z 28.

V druhé části výuky jsme dělali klasickou úlohu o upuštěném ostrově, měli jsme vybrat několik věcí které bysme si s sebou vzali, a vyřešit několik dalších úkolů. Nakonec se to zvrhlo v docela vtipnou debatu o tom, který předmět může být užitečný a který je naprosto zbytečný. Vymluvit jedné Francouzce že na pustém ostrově nepotřebuje zubní kartáček a psací stroj na vedení deníku byla docela fuška :)

Po obědě jsme ještě asi hodinu seděli ve škole a debatovali o všem možném s lidmi kteří dneska nebo zítra odjíždějí. Na večer jsme se také domluvili na posezení v příjemné hospůdce Green Dragon. Já jsem pak šel ještě do města trošku se dorazit. V místní drogerii Boots kde najdete i nějaké to jídlo jsem narazil na zajímavou nabídku Meal Deal za L 2.99 – za tuhle cenu si můžete vybrat jakýkoliv sendvič nebo bagetu, jakýkoliv nápoj a ještě nějaký zákusek – chipsy, sušenku nebo něco sladkého. Normální cena za tyhle tři věci by byla nějakých 5 liber, tak jsem do toho šel. Sendvičů tam mají na výběr asi 50 druhů, stejně tak pití – tohle by u nás mohli také zavést.

Cestou domů jsem potkal ještě jednu novou Češku z Plzně, tak jsme si ještě asi hodinu povídalí v parku u řeky. Pak jsme se vydali společně na kolech domů, mému kolu ale jaksi praskla duše, takže jsem jel spíš po ráfku než po kole. Tradiční anglické počasí nám na cestu ukuchtilo ještě parádní průtrž, takže jsem přijel slušně promočený a vyklepaný ze všech těch nerovností na cestě... To be continued.
Komentáře

MzK - 12.08.06 - 15:35
oprav si kódování u RSS!
Mě to hází ob�d� jsme je�t� asi hodinu sed�li ve �kole a debatovali o v�em

MzK - 12.08.06 - 15:36
PS: RSS čtečku mám Operu 9.1, ale dělá to i osmička.

Hannes @ NTB - 12.08.06 - 15:48
kouknu na to...

vsn - email - 13.08.06 - 00:51
nice ;)

krata - email - 14.08.06 - 09:15
tve zazitky se z vetsi casti skladaji z toho jak si sel lovit neco k jidlu, ale i tak je to celkem dobre :D :D

x4 - 14.08.06 - 11:01
jj dobre, pis dal

Chates - 14.08.06 - 12:28
Co blbnes? Vzdyt jsi zvyklej jezdit po rafku ne? :-) (moudri vedi)

Hannes @ NTB - 14.08.06 - 14:42
jo, nejakej ten trenink uz mam :))

tomisko - 29.06.09 - 13:22
Informační portál pro rozhodčí fotbalu ROZHODCI.GZK.CZPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker