CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 22
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
08.08.2006 | 14:41 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

Další den, druhý týden v Anglii

Pondělí 22:54

Dnešek byl opět tak trochu jiný. Pondělí je den kdy nastupují noví studenti a celé město je tak trochu naruby. To se projevilo už ráno. Vstával jsem klasicky v 7.15, cornfalky ke snídani. Chtěl jsem si udělat nějaký toast, ale toastový chleba už opět začínal plesnivet – stalo se to už minulý týden a teď znova. Chleba tady totiž jím jenom já a protože ho Miss Gordon nechává v tom igelitovém pytlíku, za těch několik dní začne vždycky plesnivět. Budu na to muset vymyslet nějaký vylepšovák, třeba ten chleba vyndat z igelitu :)

Autobus odjížděl tradičně v 7.55, venku mě překvapil mírný deštík, jinak ale bylo na Anglii dost teplo. Po cestě autobusem do školy se ukázal první problém nového týdně – tak jako já před týdnem nastupovali skoro na všech zastávkách noví studenti, kteří moc přesně nevěděli kam jet a ostatní kupovali týdenní lístky, což se vždycky trochu protáhne. Místo tradičních cca třiceti minut jsme tedy jeli něco málo přes 40. Po cestě jsem ještě potkal dvě ztracené české slečny, které totálně nevěděli kam jít, tak jsme je poslal na taxík. Nastupují asi dvě zastávky po mně, takže si třeba zítra trochu popovídáme.

Zpoždění autobusu se projevilo v mírné pozdním příchodu, naštěstí jsem nebyl zdaleka sám kdo měl menší problémy. Druhý efekt nového týdne je totální zmatek ve škole – všechny třídy jsou proházené, různě se potulují noví studenti a píší se rozřazovací zkoušky. Každou chvílí nám tedy do učebny vlez někdo cizí a vykuleně koukal co se to děje.

V prvních dvou hodinách jsme probírali nová slovíčka, konkrétně ta která začínají na „ex“. Pak následovala dost náročná křížovka ve dvojicích, úkolem bylo tomu druhému vysvětlit anglické slovíčko bez toho abyste použili jakýkoliv tvar toho slova. Problémem bylo, že to nebyly žádné základní věci, ale slovesa jako tow, overhaul, exasperate, a tuny dalších na které už si ani nevzpomínám. Celkem záhul.

V druhé části jsme s Margarette dělali jedno celkem stupidní cvičení na poslech, kterému nikdo nerozoměl. Jednalo se o místní show vysílanou na BBC Radio 4, kdy musí dva oponenti mluvit bez přestávky na zadané téma bez toho aby se opakovali, sklouzávali mimo téma atd. Vždy když jeden soutěžící přeruší svůj monolog, pokračuje ten druhý, a nakonec vyhraje ten kdo mluví za těch 60 sekund. Na první pohled celkem jednoduché, při praktické zkoušce dost náročná záležitost. Zkuste si schválně mluvit jednu minutu o Georgi Bushovi bez toho abyste se zastavili, opakovali nebo kecali nesmysly.

Na konci týdne nás čekají také první testy. Jsem na to docela zvědavý, bude to asi docela drsný. Naštěstí to nijak neovlivňuje váš certifikát, je to jenom čistě k zopakování látky a srovnání s ostatními.

Krátce po poledni jsem se vydal s Ivou do Pizza Hut. Během oběda tady totiž mají speciální akci, kdy zaplatíte 4 libry a můžete jíst tolik pizzy kolik se vám jenom zlíbí. V praxi to vypadá asi tak, že kolem pultu s pizzami stojí rozvášněný dav cizinců netrpělivě čekajících na lopatku k nabrání pizzy. V kuchyni ani nestačí vařit, jak to rychle ubývá. Já jsem si dal solidní nálož dvou plných talířů, konečně nějaká pořádná strava. Mimochodem pizzu tady mají celkem odlišnou od té naší nebo italské. Jedná se spíše o tlustou americkou deep-dish pizzu, ale chutná to taky výborně. Na výběr bylo asi 6 druhů, vyzkoušel jsem pochopitelně všechny a myslím že se sem ještě alespoň jednou v následujících třech týdnech vrátím :-)

Po obědu jsem se ještě vrátil do Queens abych zde vyřídil několik věcí na internetu a mimojiné také nahrál na web fotky, které můžete vidět o kousek níž. Na místním připojení mě dost štve že zaprvé blokují strašně hodně webů a zadruhé se všechny kromě britských stránek načítá asi půl hodinu. Co se ale dá dělat.

Cestou domů jsem se ještě stavil na zmrzlinu v centru a na dvou vyhlídnutých místech na ulici s rychlejším bezdrátovým internetem. Nezabezpečených přístpových bodů je tu docela dost, ale zrovna v okolí mého baráku není absolutně nic :-( Kolem šesté hodiny jsem přijel domů, večeře už byla připravená, tentokrát jakési maso ve smetanové omáčce s kukuřicí a celými brambory. Bylo toho tolik, že jsem ani všechno nesnědl, nejsem na tak velké večeře pořád ještě zvyklý.

Večer jsem si dal chvilku Strongholdu 2, jedné z her u kterých si tady po večerech krátím čas. Mimo to tady mám ještě THPS Underground 2, Age of Empires 3 a Heroes of Might and Magic 5 (všechno originálky pochopitelně, kdyby se chtěl někdo zeptat ;-), ale k tomu jsem se ještě (naštěstí) nedostal, zatím mám vždycky tak nějak co dělat... To be continued.
Komentáře

Frankie - 08.08.06 - 18:53
Teda za tech 6 tydnu jsem tady videl tak maximalne 3 cechy. Muzes mi rict jmena pripojnych bodu a kde zhruba jsou?? Ja tady zadny nenasel. Je pravda, ze jsem se moc nesnazil.

Hannes @ NTB - 09.08.06 - 19:43
no hele ulice si zatim fakt jeste vubec nepamatuju takze asi budes muset zkouset :) je toho ale fakt dost, neco urcite najdes...

Efendri - 09.08.06 - 20:08
Mas s sebou taky mys, anebo hrajes AoE 3 na touchpadu? Ja hral na touchpadu Generals a byl to fakt hnus, ale asi je to otazka zvyku.Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker