CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 19
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
05.08.2006 | 15:27 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

Noční procházka Cambridge

Sobota 12:25

Včera to bylo celkem zajímavé. Ráno jsem se válel asi trošku moc dlouho v posteli, takže mi ujel autobus, naštěstí jsem to ale jakž takž stihnul i tím dalším, který jel za 10 minut. Ve škole jsme dostali opravený writing, esej na téma o vlivu internetu na přibližně dvě stránky. Marge zvolila zajímavý přístup, kdy nám nejdřív rozdala papír asi s 10 větami, které pocházely z tohoto úkolu, ovšem nebyl zde uveden autor. Naším cílem bylo najít v těchto větách nějakou chybu, ať už v pořadí slov, významu nebo prostě nějakou gramatickou hrubku.

Moje první známka byla 3+. Vzhledem k tomu, že byla tato práce opravena na úrovni certifikátu CAE, není to až tak špatný výsledek. Jedná se o stupnici od jedné do šesti, přičemž jednička je nejlepší. Když vezmu v úvahu že jsem to napsal během pár minut naprosto bez přípravy a koukání do nějakého slovníku, není to tak špatné. Příště už si ale nechám trochu víc záležet.

Během výuky se dostalo taky na práci na počítačích – dostali jsme seznam zajímavých www adres vztahujících se k výuce angličtiny a mohli jsme si je prohlédnout. Mezitím jste si samozřejmě mohli přečíst nové emaily a nenápadně brouzdat na internetu. Škola má zakoupené různé užitečné databáze článků, her na procvičení angličtiny a dalších aplikací, které celkem zábavnou formou učí nový jazyk.

Odpoledne jsem se šel opět projít do centra. Cestou jsem se stavil ještě v centrále školy abych si na sobotu zamluvil výlet do Londýna, ale už nebylo žádné volné místo, tak mám smůlu. V jedné zapadlé uličce jsem našel i McDonald, tak jsem nemohl odolat a koupil si nějaké základní menu s pravým anglickým čtvrtlibrákem. Shodou okolností mě obsluhovala Češka, na cedulce měla „Jana“, tak jsme prohodili pár slov. Pak jsem se ještě stavil v místním obrovském knihkupectví, kam se na to hrabe pražský Kanzelsberger nebo Černá růže, tohle bylo opravdové knižní centrum. Skoro hodinu jsem si tam četl anglické průvodce o České republice, což bylo neuvěřitelně zajímavé.

Většina knížek byla celkem starých – popisovaly Českou republiku na konci devadesátých let, některé obrázky byly opravdu komické, snad 20 let staré. Našly se ale i výborné aktualizované publikace s množstvím současných fotografií a dobrých tipů. I tak jsou ale popisy v těchto knížkách poněkud zkreslené – v jedné jsem se dočetl že Češi jsou národ milující pizzu, že je to skoro naše národní jídlo. O knedlo zelo ani zmínka. Průvodci zaměřující se na Prahu také varovali před jinými částmi Prahy než centrem, že je to prý stále ještě dost divoké město. To už podle mě také není pravda.

Doma na mě čekala večeře v podobě vepřového s bramborovou kaší a kopou různé zeleniny. Na večer jsem měl konečně nějaký zajímavý program – s několika lidmi ze školy jsme se domluvili na menším posezení u pivo. V 8.30 jsme měli sraz v Parker Piece, místním parku který je velice oblíbený u mladých lidí. Nicolas z Francie a Christian z Německa už tady čekali spolu s pár dalšími slečnami. Když jsem přišel, vyrazili jsme koupit něco k pití. Nakonec to skončilo basičkou 20 německých piv, vodkou s džusem, vínem pro holky a k tomu nějaké chipsy. Než jsme se vrátili, bylo v parku už asi 10 lidí, vlastně my tři a pak už jenom samé slečny. Ideální.

Nenuceně jsme se bavili, Christian přitáhnul malé rádio takže hrála i nějaká muzika a čas hezky utíkal. V Anglii je v noci celkem slušná zima, takže jsem byl rád že jsem měl na sobě alespoň nějaké teplé oblečení. Konverzace se tak různé přelívala z angličtina do němčiny, francouzštiny nebo španělštiny, já jsem s Věrou a její kamarádkou mluvil občas i česky. Vzhledem k tomu, že dost lidí jelo v sobotu do Londýna, asi v půl jedné jsme to pomalu rozpustili a všichni se vydali domů do nejrůznějších směrů města. Někdo jel na kole, někdo taxíkem, někdo pěšky. Já chtěl jet autobusem, ale ten tady jezdí v noci opravdu mizerně, jenom jednou za hodinu, tak jsem se vydal aspoň kousek pěšky. To se ukázalo jako velice špatný nápad, protože jsem se celkem brzy ABSOLUTNĚ ztratil. A když píšu absolutně, věřte tomu že jsem toho nachodil opravdu hodně. Asi po třech hodinách noční chůze jsem se konečně ocitnul ve známé části města, z které už jsem tak nějak trefil domů. Venku už pomalu začínalo vycházet sluníčko a já totálně unavený ulehal do své postele, s nějakými 15 kilometry v nohách. Docela síla.

Dneska si dám asi trochu volnější den, jsem z toho včerejška dost unavený. Na zítra plánujeme s pár holkami výlet vlakem někam do Elm, má tam být nějaká velká katedrála nebo co, ani nevím. Snad se zase neztratíme :)
Komentáře

Angelo Buono - 05.08.06 - 17:26
Ono to bylo asi takto: "Tři hodiny jsem se motal kolem baráku. Až jsem trochu vystřízlivěl, konečně jsem našel dveře dovnitř." :-D

Hannes @ NTB - 05.08.06 - 21:28
vubec, mel jsem par piv :)

mo - 05.08.06 - 22:04
mimochodem sem zjistil ze mam z Cambridge sound lab. svoj 5.1cky k DVD :))

Chates - 05.08.06 - 22:16
Jak se Hannes nikdy nezapomene pochvalit :-)

Scrand - 05.08.06 - 23:26
Chates: na tom něco bude :D

wholesale ipod shuffle - email - 06.08.06 - 09:36
Il est tres bien!

radek - 06.08.06 - 11:18
Tohle má být gameblog?

mo - 06.08.06 - 12:15
radek: jj, jestli se ti neco nelibi, zaloz si svuj

CZNeo - email - 06.08.06 - 13:25
Vincent: And you know what they call a... a... a Quarter Pounder with Cheese in Paris?

Jules: They don't call it a Quarter Pounder with cheese?

Vincent: No man, they got the metric system. They wouldn't know what the fuck a Quarter Pounder is.

Jules: Then what do they call it?

Vincent: They call it a Royale with cheese.

Dyler - email - 06.08.06 - 18:46
Nojo, starej dobrej Pulp Fiction ;) Tenhle rozhovor v aute je jeden z nej.

Tofi - 07.08.06 - 08:29
Hannesi, pls postni nejake ty www adresy o anglictine, co jste dostali. Urcite nebudu sam, koho by to zajimalo. Diky predem.

CZNeo: Diky za uryvek. Asi si zase PF pustim... :)

Hannes @ Cambridge - 07.08.06 - 14:19
ok tady neco mate. bohuzel toho ale neni moc protoze vetsina adresa byla soukroma, s nutnosti prihlaseni pod uzivatelskym jmenem skoly.

www.floe-joe.co.uk
www.englishpage.com
www.better-english.com
www.learningenglish.de
www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglishPřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker