CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 24
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
02.08.2006 | 12:39 | kategorie: Cambridge | Hannes | trvalý odkaz

A začínáme s učením...

Úterý 21:04 GMT

Jízda na kole nebyl až tak dobrý nápad. Vlastně, byl to dobrý nápad, ale technický stav kola byl horší než jsem předpokládal. Zaprvé mi bylo dost malé, sotva jsem se vešel mezi sedlo a řídítka, ale hlavně bylo strašně nízko sedlo a duše byly téměř úplně vypuštěné. Nebylo už ale jiné možnosti a tak jsem ho usušil po raním deštíku a pomalu se připravil na další dobrodružství. Ale to by nebylo tak jednoduché: kolo bylo zaparkované v zahradě, která je za barákem. Z ulice tam vede taková malinká ulička, ale dveře do této uličky byly bohužel zavřené a klíče pocopitelně nikde. Nezbylo mi tedy než opatrně pronést kolo celým barákem. Neměl jsem ani zámek, takže to bylo dost divoké.

Můj silniční speciál nebyl používán už asi opravdu hodně dlouho. Při každm šlápnutí jsem tak slyšel ukrutné vrzání a zkusit přehodit jsem kvůli dost zrezlému řetězu radši ani nezkoušel. Vyfouknuté duše způsobovali ohromný odpor, takže jsem sice šlapal jak divej, ale kolo se jenom pomalu sunulo dopředu. A to mě čekalo pár yardů přes město do školy. Ježdění v Cambridge je ale opravdu parádní, všude máte cyklostezky, řidiči na silnicích vás opravdu respektují, dávají vám přednost a prostě je to všechno úplně něco jiného než třeba v Praze.

Po cestě jsem se jakž takž držel správného směru, ale i tak jsem trošku bloudil, uličky v centru jsou víc zamotané než na Kampě. Dorazil jsem tedy asi po 40 minutách v 8.50 do areálu školy, hodil kolo do speciální uličky pro kola (je naštěstí monitoroána kamerou, takže ani tolik neadilo že jsem neměl ten zámek) a pospíchal do školy která začíná v 9. Tedy, měla začínat. Z jakéhosi podivného důvodu začala výuka už v 8.45, takže jsem přišel zase pozdě. K mému údivu už ve třídě všichni ostatní byli, takže jsem asi někde něco přeslechl.

Menšího šoku se mi dostalo když jsem zjistil, že jsem byl zařazen do skupiny Advanced. Zeptal jsem se Marje, nové učitelky, jaké další úrovně tady jsou. Dostalo se mi odpovědi, že Advanced je ten nejvyšší level, nad námi je prý už jenom nebe a královna :) Na jednu stranu jsem měl radost, že jsem na tom možná s angličtinou celkem dobře, na stranu druhou jsem se trošku bál abych to zvládal.

Kvůli mému pozdnímu příchodu jsem zmeškal úvodní představení, ale to se celkem rychle dohnalo. Hráli jsme totiž na úvod takovou speciální hru, kdy jste museli chodit po třídě a ptát se ostatních studentů na několik zadaných otázek a zjišťovat jejich odpovědi. Při této příležitosti se dalo celkem dobře seznámit, i když už jsem nestihl obejít všechny studenty. Z mojí pondělní skupiny tam byl akorát Němec Christian, který je na tom s english opravdu dobře, jinak samé nové tváře. Zapamatoval jsem si pár dalších jmen – Mael ze Švýcarska, Katharina z Polska, Felipe z Brazílie, Yasmine z Japonska a nakonec Věra z České republiky :-) S Věrou jsem si celkem dobře popovídal už včera, je to pěkná buchta z Brna :)

Během dopoledne jsme vystřídali 2 učitele, probrali několik cvičení v učebnici, dostali 3 domácí úkoly, hodně mluvili a taky trochu meditovali. Co se týče naší „coursebook“, jedeme podle docela povedené knížky „Accelerate“, která je ale dost drsná, spousta nových slovíček, dost náročná cvičení, prostě advanced level. Učitelé se s námi taky moc nemazlí, mluví víceméně normálně (tzn dost rychle) a nových slovíček jsem měl za dopoledne plnou hlavu. Hodně se praktikuje zadání nějaké úlohy a následná diskuze ve dvojicích nebo trojicích, což sice moc nemusím, ale je to asi dobrá cesta jak se trochu poznat a hlavně neustále mluvit.

Necelých 5 hodin školy uteklo neuvěřitelně rychle a po přestávce na oběd už jsme byli volní. Školní kantýna je dost slabá, 4 podivná jídla která se tam navíc dováží a jinak spíše takové občerstvení. Moc studentů se tam nestravuje, většina z nich chodí někam do města, dost holek taky nejí vůbec (nechápu :)). Já se vydal opět lovit internet přes WiFi s notebookem, protože Jamie, která mi měla zařídit login a heslo do školní sítě, na to nějak zapomněla.

Do centra jsem nemohl na kole, protože jsem neměl ten zámek, takže jsem se vydal po svých těch několik kilometrů. Nejdříve jsem zašel do Pizza Hut, ale tam mě to nějak nezaujalo, opět dost drahé, takže jsem pokračoval dál. Skončil jsem až v Burger King, kde jsem si za 5 liber objednal jakési menu – hamburger, hranolky a půl litru koly. Je to asi nejlevnější jídlo co tady můžete sehnat, ale chodit nějak pravidelně tam rozhodně nechci, to bych brzy skončil s 10 kily navíc. Jak teď nejsem zvyklý moc jíst, tohle menu mě docela dost zaplnilo, až jsem se divil. Prošel jsem ještě pár obchůdků a nákupních uliček a pomalu se zase vydal těch pár kilometrů zpátky do školy.

Když už jsem chtěl vyrazit, přepadl mě strašný déšť. Počasí v Anglii je opravdu divné, pro středoevropany je to asi docela síla. Většinu dne tady svítí sluníčko, fouká docela silní vítr a je hezky. Naprosto náhle však může začít dost silně pršet, prostě z minuty na minuty. Za dalších pět minut je po dešti a zase sluníčko, vedro a na nebi obrovské duhy. Cestou domů mě tohle potkalo asi pětkrát, takže žádná radost, vždycky jsem se snažil schovat alespoň někde pod stromem, ale to moc nefungovalo, místní stromy jsou tak nějak podivně děravé :) Po cestě jsem také zjistil že to je docela štreka, a že možná nebude tak špatné jezdit příště autobusem, protože to na tomhle stroji vyjde časově skoro nastejno a nepřijedete spocení a v horším případě i pěkně špinaví od deště a vody.

Večerní konverzace s Laurené (teď už konečně vím jak se jmenuje) byla opět docela příjemná, moje hostitelka střihala živý plot na zahradě a já si mezitím četl místní bulvár, deník The Sun. Popravdě řečeno, Blesk je proti tomuhle nepovedený vývar, zatímco Sun je opravdu silný bujón. Zaujali mě také reklamy na mobilní telefony, čeští operátoři se mají pořád hodně co učit – za nějakých L 15 měsíčně při roční smlouvě tady dostanete nový mobil, 2000 SMSek a nějakých 500 volných minut každý měsíc.

Po večeři která se skládala z bramborové kaše s poněkud nezvyklou příchutí, kopy hrášku a ještě větší kopy nějakého pečeného masa jsem se odvalil do svého pokoj dát si menší pauzu. Ty porce jsou na mě přeci jenom dost veliké, navíc jsem byl předtím v tom Burger Kingovi, ale rozhodně lepší než kdybych měl hlad.

Večer jsem požádal o zámek na kolo, a nějakou pumpičku, ale tu má Oris někde neznámo kde, prý si zkusí vzpomenout. Nevím no, vzhledem k tomu že vstává někdy v 9 kdy já už sedím ve škole, nevidím to moc dobře, takže možná zítra pro změnu zase pojedu autobusem. Teď ještě koukám na televizi, mají tady docela zajímavé pořady, dost dokumentů a reality show. Klasický Big Brother je dost podobný tomu českému, ale o dost odvázanější a volnější. Kromě dvou kanálů BBC, které jsou úplně bez reklam, tady sázejí reklamy zatraceně často, cca každých 15 minut. Dostala mě reklamu na škodovku, jsou tady celkem populární, na ulicích jsem jich už pár potkal. Velkým jitem jsou také lentilky, které vypadají naprosto stejně, akorát se to jmenuje „Smarties“. Vypadá to tedy konečně trochu líp, život se snad dostává do určitých kolejí a pomalu si zvykám. To be continued...
Komentáře

vsn - email - 02.08.06 - 12:48
:)

Luboš - 02.08.06 - 14:12
perfektné, len tak ďalej :-)

Scrand - 02.08.06 - 16:55
sem zvědavej jaká bude teprv cesta domů, když čtu ty titulky "Eurotunnel zbankrotoval, soud ho chrání před věřiteli"

xD to bude maso.

Moolker - 02.08.06 - 18:45
Super reporty, skvele se to cte;) Ja sem shodou okolnosti pred par dny prijel ze skoly v Dublinu. Parada.

Mimochodem, kup si tam plavky, jestli je nemas s sebou, protoze zpatky asi poplaves:) viz. http://www.novinky.cz/zahranicni/eurotunnel-zbankrotoval--soud-ho-chrani-pred-veriteli_92057_t14k0.html

karl von bahnhoff - 03.08.06 - 08:06
hh to potěší..to si někdo umí naplánovat pobyt v uk :D :D, nechci bejt škodolibej ;)

Scrand - 03.08.06 - 11:04
karl: Alespň bude konečně pořádná reality show :D možná by se hannesovi dal sehnat i sponzor :D (když má tolik těch problémů :P)

mo - 03.08.06 - 11:50
A cist umite? :)) 'I přes vážné finanční problémy Eurotunnel trvá na tom, že bude i nadále zajišťovat transport mezi Velkou Británií a kontinentem.' Tady si zase nekde precetl jenom titulek, co? :)

Frankie - 03.08.06 - 19:33
Teda nerekl bych, ze si nekdy prectu vypraveni cloveka, kterej se ted protlouka v Cambridge. Ja v Cambridge ted pracuju, asi 10 minut od centra.

Venca - 03.08.06 - 21:46
Budeš s Věrou chodit?

Scrand - 03.08.06 - 22:40
Venca: :D slibný pokračování naší reality show :D (když teda už nevyšel ten eurotunel)

Scrand - 04.08.06 - 11:59
Hele jako už je pátek a od úterka žádnej post! :) že by tě tolik oblbla Věra a ty na nás tady tak prdíš :P

Moolker - 05.08.06 - 20:27
4mo: Simte dyt jo, slo jen o ten titulek, vyznelo to dost trefne:) To cloveku dojde, ze to bude jezdit i dal (aspon po nejako dobu), aniz by si to vubec musel cist;)Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker