CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 4
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
08.01.2006 | 13:42 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Google uvádí "The Google Pack"

Společnost Google Inc. dnes v noci oznámila vydání betaverze nového balíku software pod názvem The Google Pack. Celá tahle sada obsahuje spoustu zajímavých nástrojů: jak věci čistě od Googlu (Google Earth, Google Toolbar, Google Talk, Google Screensaver, Google Desktop, Picassa), tak produkty dalších společností (Adobe Reader 7, Ad-Aware SE Personal, Mozilla Firefox, RealPlayer, Trillian a jako hlavní eso Norton Antivirus - s předplatným na 6 měsíců). Celá tahle sada programů představuje velice zajímavou možnost instalace důležitých aplikací v jednom balíku a naprosto zadarmo.


Součástí Google Packu je také jakýsi systém automatických aktualizací pod názvem Google Updater, který se postará, aby byl váš software vždy v poslední, aktuální verzi. Při instalaci produktu si můžete vybrat, které aplikace chcete nainstalovat. Pokud již některý z uvedených programů ve svém počítači máte, Google Updater vyhledá případné novější verze a software aktualizuje. Google Pack je nabízen v angličtině, pro operační systém Windows XP. Jeho instalací tak získáte i několik placených programů naprosto zadarmo.


Vliv tohoto kroku bude pravděpodobně velice vážný, protože Google tímto dávo najevo svou sílu porazit třeba i Microsoft s jeho pokusy o podobné balíky software (IE a WMP v každém počítači). S obrovskou možností propagace pomocí nejpoužívanějšího vyhledávače na světě dojde pravděpodobně k velkému rozšíření Google Packu. Pro někoho se může zdát tento krok celkem nelogický, Google musel zaplatit spousta peněz firmám, které vlastní placené programy obsažené v tomto balíku. Autoři to mají ale velice dobře spočítané - zobrazované reklamy tyto výdaje rychle nahradí. V budoucnu se tak možná dočkáme ještě zajímavých přesunů uživatelů k alternativnímu software...  


KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker