CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
13.04.2004 | 16:16 | kategorie: Hardware | Hannes | trvalý odkaz

Intel představil nové mobilní procesory

Výrobce procesorů Intel dnes představil novou řadu mobilních procesorů založených na technologii Intel XScale. Nové procesory jsou zaměřeny na různá přenosná zařízení, PDA, a na novou generace mobilních telefonů. Celá řada nazvaná PXA270, přijatelněji také


Bulverde přináší celou řadu novinek a zlepšení pro uživatele mobilních technologií. Je to první takový procesor, který přináší novinku v podobě technologie Intel Wireless MMX, zvýšeného výkonu pro hraní 3D her a také prodloužení životnosti baterií.


Poprvé byla integrována důležitá bezpečnostní opatření prostřednictvím Intel Wireless Trusted Platform, např. zabezpečené bootování a ukládání soukromých dat, kódovací klíče a podpora pro běžné bezpečnostní protokoly. Snaha Intelu více přiblížit možnosti notebooků uživatelům přenosných zařízení je vidět i v podpoře mobilních fotoaparátů a kamer až do 4 megapixelů.


Tato řada bude nabízena s frekvencí 312 až 624 MHz s minimálně 64 MB integrované paměti Intel StrataFlash. Cena nejpomalejšího procesoru je nasazena na $32 při nákupu 10 000 kusů. První produkty využívající tento nový procesor by se měly objevit již na konci dubna, větší rozvoj je naplánován na letošní podzim. Další specifikace naleznete na stránkách Intelu. Děje se tak před zítřejším vyhlášením hospodářských výsledků za první čtvrtletí tohoto roku. Intel v březnu snížil vyhlídky svých zisků s odvoláním na zvýšení zásob v Japonsku a Asii, což mělo za důsledek snížení tržeb v 1.čtvrtletí.


 

Zdroj: News.com
KomentářeZatím zde nejsou žádné komentářePřidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker