CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 19
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
02.11.2005 | 19:29 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Pán Much: do divadla už dlouho nepůjdu...

Včera jsem měl tu čest podívat se zase po delší době na nějaké představení do divadla. V rámci výuky angličtiny jsem vyrazili do Salesiánského divadla v Kobylisích na hru Pán Much, v originále The Lord of the Flies, od Williama Goldinga. Představení mělo být v angličtině, na motivy stejnojmenné a celkem povedené knihy. Bohužel celá akce bylo jedno velké zklamání. Už samotný vzhled poměrně neznámého divadla mě celkem zarazil, poslední investice do udržování budovy se pravděpodobně datují do předlistopadových let. Pod pojmem balkón jsem si představoval nějakou vyvýšenou pozici s dostatkem soukromí, jednalo se ale o normální vyvýšené hlediště s otřesnými sedadly, které pamatují snad ještě komunismus.


Hra samotná stále taky za prd: v hlavních rolích se představilo 5 rodilých angličanek, které byly celkem dobře maskovány jako muži. Jejich výslovnost byla výborná, ale angličtina tak pro druhý stupeň základní školy. Žádné složitější věty, časy, obraty, nic. Největší slabinou bylo asi samotné zpracování. Naprosto trapné a ubohé scény, minimum kulis a rekvizit a "uřvané" podání. Tohle utrpení trvalo téměř dvě hodiny a měl jsem opravdu hodně chutí uprostřed odejít, jako to několik jedinců udělalo. Celá "show" na mě dělala dojem představení pro zvláštní školu, jak podotkl náš profesor. Ideální příklad toho, jak vám může jedno představení zkazit jak celou knihu, tak celkový dojem z návštěvy divadla za 130 Kč. Toto divadlo tedy opravdu nedoporučuji...


Komentáře

redsnake - 03.11.05 - 09:13
na čemkoli jsem v životě byl se školou, ať už to bylo kino nebo divadlo tak to bylo úděsný. Jestli jsi měl šanci zmizet tak závidím, my jsme museli na všem být až do konce. Asi "nejlepší" zážitek mám snad ještě ze základky kdy jsme šli do kina na film Stalingrad, kterej je úplně děsně naturalistickej a vrcholem filmu je scéna kdy střela z děla přepůlí jednoho vojáka na půl a on než umře tak se kouká jaktože najednou nemá nohy. Tenhle film by podle USA ratingu byl tak 40+ a nás na to nahnali asi v 15.

redsnake - 03.11.05 - 09:15
jo ještě musím dodat že ačkoli válečné filmy mám rád a už jsem jich viděl dost, tak hnusný scény jako ve Stalingradu nejsou nikde.

Hannes - 03.11.05 - 13:01
moznost odejit jsem samozrejme mel, tohle nejsou takove ty skolni akce kdy nazenou stadu urvanejch deti do nejakyho divadla, tohle bylo vicemenne dobrovolny, ale stejne dost hrozny.

co se tyce valecnejch filmu, na zakladni skole nam taky pousteli docela drsny dokumenty, takze tomu se asi dneska nikdo nevyhne. na druhou stranu dnesni spolecnost, kdy muze kazdy od 8 hodin vecer sledovat partu lidi zavrenejch na nekolik mesicu na jednom miste vcetne jejich jazyka ktery bezne obsahuje dost vulgarni vyrazu, primo vybizi k nasili a nad nejakym prehnane akcnim filmem se uz pozastavi malokdo...

Chates - 05.11.05 - 23:14
"The play was definetely better than the book" - Slova naší anglictinarky druhy den ve skole. Jinak se 100% ztotoznuju s Hannesem...

Chates - 05.11.05 - 23:28
Jeste dodam, ze jestli tohle ta profesorka vypustila ze svoji maly oslivy pusinky na svet, tak to ta knizka musi byt ta nejvetsi sracka! :-)

redsnake - 07.11.05 - 08:32
tobe se zda ze reality show typu BB a VV vybizi k nasili ? No nazdar ...

brozkeff - 07.11.05 - 18:19
Hmm, zítra ráno na to do těch Kobylis taky jedu. Pánbůh s námi a zlý pryč:))
Třeba se mě to ale budu líbit. Každopádně, na blog o tom něco napíšu.

brozkeff - 08.11.05 - 23:33
uff, tak jsem na tom byl. Pozitivní je, že ještě pořád žiju. Jinak z 95% tenhle popis bohužel sedí...

Jarek - email - 09.11.05 - 07:12
Ja dneska taky jedu do nakyho divadla :-! bleh. Prej to bude komedie. Pro me tragedie.

Rebel - 10.11.05 - 19:29
Dneska sem na tom byl u nas v LBC, dost me pobavilo ze tu vidim ze na to ma nekdo stejnej nazor jako ja :) vydrzel sem 30 minut.

Rebel - 10.11.05 - 19:33
Chates - 05.11.05 - 23:14
8-O ... knizka je super tohle je sracka, aspon co sem videl...Přidat komentář

bezpečnostní kód: opak dne =

jméno

komentář

zalamování řádků

 

:: Zpět
eXTReMe Tracker