CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
05.03.2009 | 16:12 | kategorie: Hardware | Hannes | trvalý odkaz

Nové reproduktory: GENIUS SP-SW1250

Moje klasické bakelitové 2.0 bedničky sice hrály pěkně a na domácí použití v pohodě stačily, člověk má ale neustále chuť ochutnávat něco lepšího a tak jsem se dneska rozhoupal k mírnému upgradu. Po přečtení několika recenzí a zkušeností uživatelů jsem se rozhodl zůstat věrný značce Genius, přestože na trhu je spousta dalších kvalitních výrobců jako Logitech nebo Creative. Genius ale již před lety uvedl legendární celodřevěný model reproduktorů a od té doby se tohoto konceptu drží, což mu zajišťuje slušnou oblibu mezi uživateli.


Reproduktory 2.1 se subwooferem byly rozumným kompromisem mezi "bezbasovými 2.0" a příliš hi-tech 5.1 sestavou. Kdybych bydlel v rodinném domku někde na samotě, asi bych se šestikanálovým zvukem neváhal, ale v městské zástavbě přeci jenom musí člověk brát trochu ohledy. Myslím že i tak sousedi poznali, že se něco děje. :-) Překvapila mě opravdu gigantická a těžká krabice, ve které byla celá sestava zabalena. Dřevěný subwoofer je opravdu pořádný - a co teprve po zapnutí. Zvuk je naprosto úžasný, nemám k němu jedinou výtku.

Hlasitost stejně musím krotit na nějakých 30%, takže ani nelze využít plný potenciál reproduktorů. Trošku mě rozladily relativně krátké kabely, častý to neduh o většiny výrobců. Naštěstí ještě stačily, ale bylo to tak akorát - ten půlmetr navíc by rozhodně nikoho nezabil. Stejně tak mě lehce zarazil obrovský ovládací panel, s kterým jsem měl nejrpve trochu potíže s umístěním. Nakonec jsem ho ale elegantně položil na bok a přímo na něj dal jeden satelit. Někteří uživatelé si stěžovali na příliš výraznou modrou diodu, čemuž musím dát zapravdu, svítí opravdu zářivě. Nevím co se to v posledních měsících děje, všude teď narážím na tyhle šílené modré diody, které hlavně v noci z vašeho pokoje dělají téměř přistávací dráhu. Reproduktory jsou ale hlavně o zvuku a k němu nemůžu napsat v případě Geniusu SP-SW1250 nic negativního. Za devět stovek nabízí opravdu hodně muziky...

27.02.2009 | 21:08 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Sedm životů (Seven Pounds)

Sedm životůWill Smith poslední dobou natáčí samé seriózní filmy - a jeho zatím posledních Sedm životů je přesně z takové škatulky. Přestože má tenhle snímek určité vtipné momenty, jedná se převážně o vážné drama s klasicky natáhlou stopáží. Děj a nápad vůbec je to celkem zajímavý, divák se teprve v průběhu děje dozvídá, o co vlastně vůbec jde a ze začátku se budete pravděpodobně sami sebe neustále ptát, co to má všechno znamenat. Ke konci se ale veškerá tajemství příběhu postupně odkrývají a divák zjišťuje, že je to vlastně všechno překvapivě jednoduché, přesto znamenitě propletené. Ačkoliv má tento film potenciál přivést nejednoho diváka k slzám, chybí zde špetka něčeho, co by dalo celému příběhu poněkud uvěřitelnější rozměry a odvedlo film od tenké hranice mezi dramatem a kýčem. I tak se ale jedná o znamenitou podívanou od italského režiséra Muccina, který režíroval i předchozí Smithův film Štěstí na dosah. V českých kinech již za 14 dní. 7.5/10


Drama 

USA, 2008, 123 min


Režie: Gabriele Muccino

Hrají: Will Smith, Rosario Dawson, Woody Harrelson, Barry Pepper, Elpidia Carrillo, Michael Ealy, Robinne Lee, Bojana Novakovic, Michael Spellman


Režisér Štěstí na dosah a oscarový Will Smith přinášejí poutavý a napínavý příběh muže s děsivým tajemstvím, který se rozhodne napravit své hříchy tím, že zásadním způsobem změní život sedmi cizích osob. Jakmile se do toho pustí, nic ho nemůže odradit. Alespoň si to myslí. Ale Ben Thomas neměl nikdy tušení, že se do jedné z oněch osob zamiluje – a že právě ona ho začne měnit. Na počátku je sedm jmen: Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner a Emily Posa. Jediné, co mají společného, je to, že se každý z nich ocitl v kritické situaci a zoufale potřebuje pomoc, ať už finanční, duchovní či lékařskou – a nemají tušení o tom, že si je Ben pečlivě vybral jako aktéry jeho cesty za spásou. Ale Emily Posa (Rosario Dawson), optimistická žena s nemocným srdcem, změní Benovy plány jediným způsobem, který rozhodně neočekával – sblíží se s ním – a převrátí naruby jeho názory na svět a na to, co je nebo není reálné.

26.02.2009 | 17:12 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Ambiente Pizza Nuova - výborná italská restaurace

Jelikož láska prochází žaludkem a žijeme jenom jednou, rozhodli jsme se s několika přáteli navštívit jednu z poboček uznávaného řetězce restaurací Ambiente, a sice italskou restauraci Pizza Nuova na Náměstí republiky. Známějším obchodním artiklem Ambiente je bezpochyb argentinské Brasileiro, ale i Pizza Nuova má rozhodně co nabídnout. Asi nejlákavější nabídkou je neomezená degustace většiny jídel, které v restauraci připravují. Za zhruba 300 Kč tak máte skvělou možnost vyzkoušet opravdu mnoho delikátních pokrmů.


Celou akci jsem se rozhodl zorganizovat přes Facebook. Byl to vlastně takový test, jak moc Facebook pro podobné příležitosti funguje. Po boomu v posledních měsících je na Facebooku již téměž každý a tak jsem zkusil založit akci pouze tam, pozvat zhruba 30 přátel a nijak jinak se o tom nešířit. K mému překvapení to zafungovalo velice dobře, reagovali téměž všichni a nakonec se nás několik opravdu sešlo, bez toho abysme komunikovali jinak než na Facebooku.

Návštěva restaurace samotné pak byla výborným zážitkem. Oproti většině "běžných" podniků je všechno samozřejmě na mnohem vyšší úrovni, prostředí je luxusnější, obsluha usměvavější a ochotnější, prostě vyšší třída. Po vzoru amerických stravovacích zařízení vás hned u vchodu přivítá usměvavá slečna, dovede vás k volnému stolu a přiřadí vám stálou obsluhu, která se o vás celou dobu stará. Byla to zajímavá změna, po zkušenostech kdy jsem zvyklý převážně na "standardního" českého hospodského, kterého často spíše otravujete, tím že jste se do jeho podniku přišli najíst.


Degustace samotná probíhá tak, že k vám prakticky neustále chodí několik číšníků a nabízejí nejrůznější jídla, od pizzy přes lasagně až po mnoho druhů těstovin. Na jeden talíř v případě souhlasu vždy dostanete relativně malou porci pokrmu. Ze začátku jsme se trošku divili, ale frekvence návštěv číšníků s dalšími a dalšími jídly je taková, že ani nestíháte tyto malé porce konzumovat. Přes počáteční souhlas prakticky se vším jsme si postupně začali i trochu vybírat a některé jídla jsme odmítli. Na konci se nás dokonce obsluha zeptala, jestli bychom si přáli nějakou specialitku - a během pár minut nám ji přinesli. Celkově bych to za celý dvouhodinový pobyt viděl tak na 10 ochutnaných druhů pizzy a 15 druhů těstovin.

Jak jsem již napsal, návštěva Ambiente Pizza Nuova je skvělý zážitek, kvalita jídla je opravdu špičková, obsluha příjemná a cena za jídla relativně přijatelná. Vtipné je to, že za zhruba 200 Kč si můžete objednat jednu jedinou pizzu - nebo si připlatíte stovku a těch pizz můžete sníst kolik se do vás vejde. To, co ušetříte za jídlo, však zase dáte za poměrně drahé pití (pivo 0,4l i kola 0,2l za cca 50 Kč). I tak ale mohu návštěvu tohoto podniku vřele doporučit. Nechte si ale dostatečně místa v žaludku. ;-)

22.02.2009 | 22:48 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Nouzový východ (Revolutionary Road)

revolutionary roadTakhle depresivní film už jsem dlouho neviděl. A ještě k tom jsem na něj vyrazil do kina, kde spolu se mnou citově trpělo dalších zhruba 50 diváků. Nouzový východ je podle CSFD romantické drama, mě to ale přišlo spíše jako katastrofální dokument. Papírově i skutečně skvělé herecké obsazení s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet v hlavních rolích nezklamalo. Hlavně Kate podává opravdu působivý, až bezchybný výkon - tři nominace Revolutionary Road na Oscara jsou opravdu zasloužené. Přestože se začátek jeví mírně roztahaný (film má téměř dvě hodiny), konec má celkem grády a takhle ztichlý kinosál jsem snad ještě nezažil. Nouzový východ je obrovsky náročný film, který ve vás rozpoutá vskutku hodně emocí, zvláště pak v ženách. Hlavní myšlenka filmu, tedy absolutní beznaděj a životní prázdnota se bohužel chvílemi přenáší i na diváka a tak můžu tohle dílko doporučit hlavně filmovým fajnšmekrům, tuctový divák bude odcházet spíše rozčarován. V mém případě bych také ocenil poněkud více humoru, přeci jenom do kina se chci jít alespoň trošku bavit. 6.0/10


Drama / Romantický 
USA / Velká Británie, 2008, 119 min


Režie: Sam Mendes
Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Kathy Bates, Ryan Simpkins, Michael Shannon, David Harbour, Kathryn Hahn, Jason Etter, Kristen Connolly, Zoe Kazan

Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou.

20.02.2009 | 23:50 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Další týden na lyžích: Zillertal 2009

Po krátké jednodenní pauze následující po lyžařské dovolené v Jánských lázních jsem opět sbalil (respektive spíše dobalil) všechno potřebné a vyrazil na necelý týden opět na lyže. Tentokrát byly vyhlídky poněkud růžovější: stovky kilometrů sjezdovek v rakouském Zillertalu. Přestože jsem v minulém článku zmiňoval, že Černá hora mě docela příjemně překvapila, lyžování v cizině je prostě tak trochu jiné kafe a s českými horami se to nedá srovnávat. Když člověk uváží prakticky stejnou cenovou náročnost, vychází z toho hlavně Rakousko opravdu o hodně lépe.


Lepší kombinaci už jsme si asi ani přát nemohli: kamarád kamaráda má v malé horské vesničce Fügen dva luxusní apartmány, opět s vlastní garáží a kompletním vybavením. Fügen je zhruba 3 kilometry od několika rozsáhlých lyžařských středisek, takže není třeba trávit hodinu cestou na lyže, jak tomu často bývá v případě zájezdů organizovaných cestovními kancelářemi, jež v rámci snahy o dosažení co nejnižší ceny své klienty často ubytují nepříjemně daleko od nejbližšího svahu.


Cesta z Prahy až do naší cílové destinace zabrala v Audi A6 pohodové 4 hodinky, což není až takový rozdíl oproti dvěma a něco hodinám z Prahy do Krkonoš. Německé dálnice a 220 km/h holt mají něco do sebe. Během celkem 4 dnů, kdy jsme lyžovali, jsme stačili vyzkoušet 3 různá střediska, přičemž nejrozsáhlejší Zillertal Arenu jsme si díky obrovské rozloze dali hned dvakrát a stejně jsme všechny sjezdovky nestihli. Další areály se jmenovaly Kaltenbach (Hochfügen / Hochzillertal), Mayrhofen (Penken) a již zmiňovala Zillertal Arena (Zell am Ziller a Gerlos).


První dva dny nám bohužel příliš nepřálo počasí, neustále sněžilo a sjezdovky byly neupravené (resp. je pravděpodobně v 5 večer urolbovali a do rána napadlo tolik sněhu, že to nebylo vůbec poznat). Poslední dva dny ale již bylo mnohem lépe, dočkali jsme se skvělého počasí s azurovým nebem, které umožnilo nádherné výhledy. I těch -17°C na nejvyšších kopcích se dalo celkem snést.


Kdybych měl Zillertal porovnat s mnoha ostatními rakouskými, italskými a švýcarskými lyžařskými středisky kde jsem byl, zařadil bych ho spíše do té horší půlky. Celá oblast je totiž relativně nízko (nejvyšší hory mají cca 2500 m.n.m.) a lyžování opravdu nebylo nikterak úžasné. První dva dny jsem si dokonce říkal, že lyžovačka na Černé hoře byla mnohem lepší.Z části za to mohla ona nepřízeň počasí, z druhé části davy holandských turistů, kteří měli zrovna prázdniny a totálně zaplavily všechny svahy. Tolik lidí jsem v Alpách opravdu ještě neviděl a čekání ve frontě na některých vlecích není tak úplně typické. Na druhou stranu i v Zillertalu jsme si parádně nejen zacarvovali a ve srovnání s českými horami užili mnohem více muziky, za prakticky shodný peníz...

19.02.2009 | 15:13 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Sex Drive (2008)

Sex DrivePodobných příběhů už tu bylo spousta: klasická americká teen komedie Sex Drive vás rozhodně nepřekvapí nějakým skvělým nápadem, ale jako zdroj šílené zábavy poslouží dokonale. Scénář založený na již tolikrát zfilmovaném konceptu "road movie" je plný klasicky více či méně nechutných vtípků a gagů. Tenhle recept už tady byl mnohokrát: stačí vzít pár atraktivních začínajících hereček, přidat vtipné atraktivní začínající herce, nějaké ty poodhalené části těla a máte téměř jistě zaděláno na úspěch. Velice výrazdnou roli v tomto filmu hraje Clark Duke známý třeba z TV seriálu Greek - tenhle charismatický obtloustlý mladík to ještě podle mě dotáhne docela daleko. Já jsem měl šanci vidět "unrated" verzi filmu Sex Drive, která je zhruba o 12 minut delší a producenti samotní na začátku varují, že je vhodná pouze pro diváky, kteří film již viděli - obsahuje totiž mnoho nedodělaných, nepovedených nebo jinak experimentálních scén, které se v klasické verzi neobjevily. I tak jsem se ale skvěle bavil, i když po několika dnech vám tenhle film asi zase z hlavy rychle zmizí. 7.0/10


Komedie 
USA, 2008, 109 min


Režie: Sean Anders
Hrají: James Marsden, Michael Cudlitz, Seth Green, Clark Duke, Amanda Crew, Dave Sheridan, Josh Zuckerman, Marianne Muellerleile, Katrina Bowden

Osemnásťročný Ian konečne dostane príležitosť zbaviť sa panictva, ak navštívi svoju internetovú známosť. Vydá sa teda na dlhú cestu cez polovicu Spojených štátov. Spoločnosť mu robia kamarát Lance, ktorý na rozdiel od Iana nemá problém zbaliť babu, a najlepšia kamarátka Felicia, ktorá sa mu pozdáva, ale jej sa zasa pozdáva Lance... Bláznivá cesta, plná (sexuálnych) dobrodružstiev v „požičanom“ aute, o čom však jeho majiteľ - Ianov brat ešte nevie...

17.02.2009 | 16:20 | kategorie: Osobní | Hannes | trvalý odkaz

Jánské Lázně: Lyžování na Černé hoře

Důvodem pro neaktivitu zde na Game blogu v posledních dvou týdnech je moje nepřítomnost doma, respektive u internetu obecně. Když jsem totiž konečně dokončil další semestr na VŠE (o kterém snad brzy také napíšu pár řádků), řekl jsem si, že je čas na menší relaxaci, a vyrazil s partou kamarádů do Jánských lázní za trochou lyžování.


Bude tomu již nějaký ten rok, co jsem naposledy lyžoval v České republice. V momentě, kdy člověk okusí zahraniční lyžařská střediska, se mu totiž již opravdu nechce vracet na krátké, neupravené a přecpané české sjezdovky. V Alpách je prostě líp a za témě stejnou cenu si užijete o hodně více muziky. Po letech jsem sed tedy opět odvážil do Krkonoš. Naší destinací byly Jánské Lázně a blízká Černá hora, která se chlubí nejdelší sjezdovkou v celé ČR. V "Jánkách" už jsem kdysi byl, ale příliš jsem si toho nepamatoval, a tak jsem byl zvědavý, jestli bude vůbec o co stát.


Ubytování jsme měli vyřešené výborně - luxusní, plně vybavený apartmán s garáží prakticky hned vedle stanice lanovky na Černou horu. Jsem ale typ člověka, který jede na hory hlavně kvůli zábavě a přátelům a tak mě nějaké plazmové televize a podobné vychytávky příliš nenadchnou, klidně bych snesl nějakou stylovou horskou chajdu. Ale komfort to byl příjemný.


Co se lyžování týče, kupodivu jsem byl příjemně překvapen. Na celotýdenní dobrodružství to asi není, ale ty 4 dny lyžování se daly v pohodě snést. Celodenní permanentka stojí na Černé hoře 590 Kč, dopolední něco kolem čtyř stovek. Mě se jednou podařilo od jakéhosi Poláka koupit asi v půl jedenácte celodenní "permici" za skvělých 250 Kč, údajně se mu zranilo jeho malé dítko a tak ji už nepotřeboval. Párkrát jsme zkoušeli i bodové permanentky, ale ty se vůbec nevyplatily, člověk párkrát sjel svah a bylo po srandě.


Co se počtu lidí týče, bylo překvapivě prázdno. Ve frontě jsme prakticky nečekali, což je na české hory téměř neuvěřitelné (stále mám v živé paměti stometrové fronty a nekonečné čekání v nich z let ne až tak vzdálených). Sjezdovky byly celkem slušně upraveny, počasí bylo také relativně příznivé a tak jsem si během oněch čtyř dnů nečekaně dobře zajezdil. Na svazích bylo hodně turistů, převážně z Německa a Polska, a úroveň lyžařů se nedá se zahraničím srovnávat, ale všechno bylo opravdu nečekaně "v pohodě". Trošku mě akorát šokovaly ceny občerstvení, které jsou na české podmínky občas hodně vysoké.


Po pěti dnech jsem se zase vrátil zpátky do Prahy, čekal mě jednodenní odpočinek a už jsem se pomalu balil na další výlet...

12.02.2009 | 13:11 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Freestyle Frisbeer Cup 2009 je za dveřmi!

Už pouze nekolik dni nás i spoustu diváků čeká od finálových rutin druhého největšího evropského turnaje ve freestyle frisbee, který se odehraje o víkendu 14.-15. února!!!

Turnaj se letos opět uskuteční v prostorách basketbalové haly na ZŠ Petřiny - Jih, v sobotu proběhnou semifinále a především tak zvané "jammy"  což je nejdůležitější náplň každého turnaje. Jedná se o hromadné hraní frisbeečkářů, kdy v různě velkých skupinkách společně předvádí to nejlepší co v nich je!

Jako minuly rok, divácky nejzajímavější bude opět neděle!! V 13 00 začne velká show pro diváky, během které se vedle finalistů soutěže dvojic a trojic představí výkvět české freestylové scény jako je třeba žonglér všeho druhu Vašek Titus, český velmistr v yoyu Vašek Kroutil nebo footbagová leganda Vašek Klouda. Chybět nebude ani malý muž s velkým hlasem (a bundou! :-)),freestyle football, beatboxová první liga - Fany Hájek nebo umělec Jan "Struž" Strup se svou řečnickou show!! Pro diváky budou připraveny zábavné soutěže a celé odpoledne vyvrcholí okolo čtvrté hodiny slavnostním vyhlášením vítězů.

Celý víkend bude k poslechu našlápnutá hudba, kterou bude pouštět DJ Meshi, kdo bude chtít tak si může pochutnat na pivku za lidovku, nebo koupit jakýkoli létací talíř či jiné podobné vybavení pro volny čas. K prodeji budou připravena také trička české freestylové crew.

Pokud by měl někdo zájem vyzkoušet si jak se tenhle sport vlastně dělá, není nic jednoduššího než (především v sobotu) přijít a rovnou se někoho zeptat! ? rozhodně to je NEJLEPŠÍ příležitost jak se to všechno naučit a nikdo rozhodně nepřijde zkrátka.

Vstupné je dobrovolné, každá koruna pomůže růstu tohoto zajímavého sportu v Čechách.

Detailní informace a podrobnosti o všem možném jsou přesně tady: http://www.freestylefrisbee.cz/frisbeer

05.02.2009 | 23:07 | kategorie: Filmy | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Bolt (2009)

BoltPo posledním animáku Wall-E, který ve měl zanechal dost chladný dojem, jsem k dalšímu podobnému filmu přistupoval dost s despektem. Bolt je ale zcela jiné kafe. Poslední počin Walt Disney Studios s nominací na Oscara vypráví o animovaném psím superhrdinovi, který zjišťuje, že jeho superschopnosti na tom nejsou až tak slavně. Bolt má od začátku až dokonce vynikající spád, a přestože je určen primárně dětem, baví bez rozdílu věku. Opět to potvrzuje teorii, že se nevyplatí filmy zbytečně natahovat (u animovaných filmů to platí dvojnásob) - díky slušnému množství vtípků a gagů se prostě nemáte při sledování Bolta šanci nudit. Přestože je děj filmu opravdu předvídatelný a lehce klišovitý, právě díky zábavným vedlejším postavám a jejich osobitému humoru se budete dobře bavit od začátku až do konce. Líbilo se mi i grafické zpracování, mimochodem poprvé v historii Walt Disney Studios zpracováno celé v 3D (předchozí filmy byly vždy do třetího rozměru převedeny až postprodukčně). Pokud tedy hledáte nenáročnou zábavu s několika dojemnými prvky, Bolt je skvělá volba. 8.0/10


Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy 
USA, 2008, 96 min


Režie: Chris Williams, Byron Howard
Hrají: John Travolta, Miley Cyrus, Malcolm McDowell, Chloe Moretz, Greg Germann, Nick Swardson, Nathan Greno, Diedrich Bader, Grey DeLisle

Život superpsa Bolta je plný dobrodružství, nebezpečí a nástrah – přinejmenším tehdy, pokud běží kamery. Když se hrdina hollywoodského hitového televizního seriálu souhrou náhod ocitne ve studiu v New Yorku, začne se Boltovo dosud největší dobrodružství – cesta napříč skutečnou Amerikou za jeho majitelkou a hereckou kolegyní Penny. Vyzbrojen pouze iluzemi o tom, že jeho fantastické dovednosti a schopnosti jsou skutečné, a dvěma bizarními společníky – apatickou toulavou kočkou Mickou a křečkem s televizní závislostí, Bivoj – Bolt zjišťuje, že k tomu, aby se stal hrdinou, nepotřebuje superschopnosti.

05.02.2009 | 20:55 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

iDnes konečně nabízí videa ve Flashi

Zhruba s ročním spožděním se na populárním zpravodajském serveru iDnes.cz objevují videa ve Flashi. Všiml jsem si toho dnes po kliknutí na jeden odkaz na portál Xman přímo z homepage. Rozvoj video zpravodajství je v poslední době zcela patrný, i většina konkurenčních webů své zprávy často nějakým tím klipem doprovází. iDnes až doteď nabízelo zcela otřesné možnosti sledování videa pomocí zastaralé "embed" technologie. Nyní konečně dochází k dlouho očekávanému přechodu na videa ve Flashi - výhody jsou zřejmé, od uživatelsky přívětivějšího rozhraní přes rychlejší načtení obsahu až po pohodlnou možnost posunutí přehrávání v čase.

Technicky se autoři iDnes inspirovali YouTube, po přehrání klipu se vám zobrazí prakticky zcela shodné rozhraní s nabídkou ostatních, souvisejících videí. Nechybí možnost vložení videa na vaše stránky pomocí zobrazeného HTML kódu, nebo zaslání odkazu na email. Kvalita streamovaného videa je pro zobrazení v malém okně dostatečná, po přepnutí do fullscreenu jsou již patrné artefakty v obraze, ale celkově se jedná o přijatelný kompromis. Videa zatím neobsahují žádnou reklamu před/po přehrání jako u konkurence, ale to je pravděpodobně otázka pouze času. Jsem tedy rád, že se možnosti sledování video obsahu na mém oblíbeném zpravodajském serveru konečně dostaly na úroveň roku 2009 - škoda jen, že tomu tak nebylo o trochu dříve...

eXTReMe Tracker