CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
04.03.2005 | 20:32 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Nový software

Kaspersky Free Cleaner 12.0.0.1 - výborná utilitka pro odstranění několika nejčastějších virů zadarmo. Download.

Fraps 2.5.3 - Fraps je poměrně známý benchmarkovací program, určený pro DirectX i OpenGL hry. součástí programu jsou i nástroje pro zachytávání videa a screenshotů z vašeho monitoru.

WinDVD Platinum 6.0 B06.128 - nová šestková verze populárního DVD přehrávače, který patří k jedněm z nejlepších.

AnyDVD 4.5.8.1 - užitečný prográmek od známé společnosti Slysoft, dovoluje přehrát téměř všechna DVD, protože obsahuje slušnou databázi všemožných ochran, které dokáže překonat. Nová verze přidává podporu pro přehrání několika nových filmů využívajících ochranu Sony ARccOS.

HDDlife 1.2.21 - program informující vás o stavu vašeho pevného disku, dokáže varovat při výskytu nějaké chyby a předejít tak ztrátě cenných dat.

ForceWare 71.90 Win2000/XP WHQL - nové ovladače pro grafické karty nVidia GeForce. Tato nová verze by měla poskytovat nejlepší možný výkon a současně obsahuje WHQL certifikát od Microsoftu.

No a nakonec přidávám přehled nových betaverzí dalších zajímavých aplikací:


28.02.2005 | 17:25 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Nová verze prohlížeče Opera 8.0 beta 2

Podle očekávání vydali vývojáři prohlížeče Opera během krátké doby novou verzi svého softwaru, která opravuje hlavně nově objevené bezpečnostní chyby. Hlavní problém se týká formátu národních domén, které využívají speciální znaky dané země. V České republice bylo po delším testování použití háčků a čárek v doménových jménech zatím zakázáno, ale v některých zemích po celém světě jsou již podobná jména možná. Při zadání takovéto adresy totiž musí prohlížeč adresu nejdříve přeložit do formátu, odborně nazývaného „Punycode“. A právě toho se dá celkem jednoduše zneužít, jak se již několika hackerům povedlo – díky speciálním znakům v doméně a chybě v prohlížeči dokáží změnit stránku, kterou si prohlížíte, ale adresa zůstane stále stejná. Problémem není ani zfalšování ikonky o zabezpečené komunikaci SSL.


Nová verze Opery tak má rozšířené možnosti práce s těmito speciálními adresami a také zobrazuje detailní informace o SSL certifikátech. Stějně tak se zachovali autoři prohlížeče Firefox, kteří v nově vydané verzi 1.0.1 již u speciálních znaků zobrazují adresu rovnou ve formátu Punycode. Nejrychlejší prohlížeč pro Windows v nové verzi 8.0 beta 2 si můžete stáhnout například ze stránek Betanews, další informace najdete na domovské stránce programu.


23.02.2005 | 16:36 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Celosvětové problémy ICQ

Jeden z nejčastěji využívaných instant messaging systémů ICQ má od dnešního rána  vážné technické problémy. Uživatelé ICQ, kteří se připojili v průběhu dnešního dopoledne mohou pozorovat velmi zvláštní chování IM aplikace, které provází i kompletní zmizení kontaktů v adresáři. Nové kontakty rovněž do čistého adresáře nelze přidat.


Většině uživatelů, kterým kontakty v adresáři zůstaly, se všichni zobrazují ve stavu „Offline“, i když fyzicky jsou k síti připojeni a komunikace funguje.Technické problémy se začaly objevovat již úterý večer, kdy se v určitých chvílích nové verze ICQ 5 nebyly schopny připojit na ICQ server. ICQ 2003pro však nevykazovalo žádný problém.


Podobný technický problém se u ICQ vyskytl zhruba před půl rokem, důvodem byl výpadek části serverů  udržujících kontakty uživatelů. Po určité době stačilo ICQ spustit znovu a vše, včetně adresáře, bylo v pořádku. Zhruba o půl čtvrté se na oficiální stránce ICQ.com objevila následující informace: Due to networking problems, you may experience difficulties when loading your ICQ Contact List. We are working on fixing this issue. Můžeme snad tedy očekávat brzké vyřešení tohoto nepříjemného problému.


Zdroj: zive.cz


11.02.2005 | 20:58 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Microsoft opět boduje...

Microsoft opět boduje: představil totiž jeden z největších seznamů bezpečnostních chyb v celé historii firmy. Vydáno bylo 12 security bullerinů obsahujících popis celkem 19 bezpečnostních chyb ! Celých 14 z nich je označeno jako kritická chyba, takže se nejedná o žádnou srandu. Některé nové chyby se týkají i loni řádícího viru Blaster, jehož nové verze se nedávno opět objevily na internetu. Stáhnout si tedy můžete nové záplaty například z bulletinů MS05-011 (SMB fix) / MS05-009 (oprava chyb ve WMP9) / MS05-012 (zpracování COM souborů) / MS05-014 (chyby Internet Exploreru) a další. Není opravdu nic lepšího než přijet po týdnu na horách domů a začít stahovat 12 záplat přes Windows Update. Bravo, Bille...
11.02.2005 | 14:30 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

eXeem 0.21: nová a lepší verze

Zatímco jsem si užíval lyžařských radovánek kdesi v Krušných horách (to je taky důvod, proč na Game blogu nebyly pár dní aktualizace) vyšla nová verze p2p programu eXeem. Jelikož jsem se účastnil uzavřeného beta testování tohoto programu, pořád se o vývoj zajímám. Verze 0.20, která byla jako první uveřejněna na veřejnost byla ještě orpavdu dost chybová, celá síť eXeemu byla celkem přetížená a ještě to prostě nebylo ono. Nová verze 0.21 posouvá eXeem zase o krok dále. Jako velice významnou novinku bych hodnotil odstranění Cydooru, což byl velice kritizovaný adware/spyware zajišťující zobrazrování reklamních bannerů v eXeemu.


Opraveny byly také všechny známé bugy a chyby, včetně asi nejméně příjemného padání programu při použití vyhledávání a zavření okna s hledaným výrazem před dokončením hledání. Novou verzi můžete stáhnout také přímo přes program nebo klasicky z oficiálního webu. eXeem už také dosáhl jednoho milionu stažení, tak jsem na to pořád dost zvědavej. Jenom menší upozornění: nová verze se trochu déle načítá a ukončuje...


24.01.2005 | 18:12 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Nový sofware

GAIM 1.1.2 - celkem kvalitní klient pro instant messaging podporující více sítí najednou (AIM, MSN, ICQ, Yahoo, IRC a další). Download.


FileZilla Server 0.9.4e - freewarový FTP server, s celkem přehledným nastavením a uživatelským rozhraním. Mezi nejvýznamější změny patří například vylepšené zorbazování informací o připojených a stahujících uživatelích, více na homepage.


DVD Region+CSS Free 5.65 - známý prográmek, který dovoluje přehrávát i disky DVD určené pro jiný region než ten, v kterém se zrovna nacházíte. Přidána byla podpora nových ochran od společností Settec a Sony. Homepage.


RightMark Memory Analyzer 3.46 - zajímavá utilitka analyzující vaší paměť RAM, navíc přidává detailní informace o procesoru a základní desce. Homepage.


CloneCD v5.1.0.0 - nová pětková verze populárního CloneCD, opravuje problémy s Clone Tray z minulé verze. Download.


Hmonitor 4.2.1.2 - známý informátor o většině hardwaru, který máte ve svém počítači. Obsahuje ještě více funkcí a informací než populární Motherboard Monitor, více info na homepage.


Driver Cleaner Professional Edition - tahle aplikace vám pomůže s důkladným odstraněním souborů, které v systému zůstaly po odinstalaci nějakých ovladačů. Aktuální verze popdporuje ovladače společností ATI, nVidia, Creative, Realtek, SIS, 3Dfx, a S3. Více informací najdete na homepage.


Forceware 71.21 Win2K/XP - upravené ovladače pro grafické karty nVidia, určené hlavně pro hráče počítačových her. Nová verze sice nemá WHQL certifikaci od Microsoftu, ale bez problému spolupracuje se všemi běžnými kartami. Více info + download zde.


23.01.2005 | 17:13 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

eXeem je konečně venku !

Tak jsme se konečně dočkali ! Včera vyšla první veřejná betaverze programu, kterého jsem tady označil za možnou budoucnost p2p: eXeem™ v0.20 Public Beta. Současně byla také spuštěna oficiální homepage na adrese www.exeem.com, kde najdete například užitečný FAQ a hlavně možnost stažení instalačního souboru. Ten má něco přes 2 MB a momentálně je hlavní server tak přetížen, že si vůbec nic nestáhnete :-) Nebyl bych to ale já, kdybych nedal takhle významný soubor na svůj server: download. Momentálně ale autoři zaznamenávají drobné potíže se sítí, všechno je ještě takový dost zpomalený, resp. přetížený.


Na homepage vás taky autoří ujišťují, že eXeem neobsahuje žádný spyware: ano, doufejme, že je tomu tak a vše zůstane pouze u toho banneru (v neveřejné betaverzi se jednalo o banner 468x60 pixelů vpravo dole, v této veřejné verzi je to banner o rozměrech 88x31 pixelů nahoře uprostřed). Již nyní jsou údaje ze stavového řádku celkem fascinující: cca 20 tisíc lidí online, 11 tisíc sdílených souborů, celkem 6.5 TB. Neváhejte, a eXeem si prostě vyzkoušejte, nic za to nedáte...


13.01.2005 | 17:16 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Nový software

CorelDRAW Graphics Suite 12 Update - opravný balíček pro dvanáctou verzi Corel Draw. Seznam změn, download.


Win32Whois 0.9.2 - poměrně zajímavý prográmek, který slouží jako WHOIS klient, můžete si tak přímo z počítače zjistit informace o jekékoliv doméně, včetně detailních reportů získaných přímo od národních správců domén. Web, download.


Microsoft Malicious Software Removal Tool - jednoúčelový nástroj na odebrání spyware, adware a dalších svinstev z vašeho operačního systému. Podporuje pouze novější OS a měl by vás ochránit i před nejrozšířenějšími červy typu Sasser, Blaster atd. Informace, download.


HyperSnap-DX 5.62.02 - nová verze výborného programu na snímání screenshotů z vašeho monitoru. Homepage, download.


XP-Antispy 3.93 - malinká utilitka která ve vašem počítači vypne nejrůznější autentifikační a identifikační nástroje, které odesílají informace o vás přímo Microsoftu, nebo například zajišťují stahování informací z Windows Update. Další informace, download.


DVD Region+CSS Free 5.62 - nová verze populární dekryptoru DVD regionů. Nová verze nyní podporuje i dekódování ochrany Sony ARccOS, která byla nalezena u filmu Resident Evil - Apocalypse a dalších. Více informací...


VirtualDub 1.6.3 - freeware prográmek který v lecčems předčí i své placené kolegy, jednička v úpravě videa. Ke stažení je několik verzí v závislosti na procesoru, všechno najdete na domovské stránce.


DNA-Force 1.0.7124 - modifikované ovladače pro grafické karty nVidia. Má to svoje výhody i nevýhody, doporučuji vyzkoušet. Homepage.


ATITool 0.0.23 - malý program pro přetaktování grafických karet od ATI. Funguje hlavně na principu upravení registrů. Více informací + download zde.


01.01.2005 | 16:45 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Budoucnost p2p: Exeem

Možná někdo z vás slyšel o současném tlaku anti-pirátských organizací na síť BitTorrent, což mělo za důsledek ukončení provozu několika nějvětších webů včetně asi nejznámější Suprnovy. Možná někdo z vás aktivně používá BitTorrent, vytváří torrenty, seeduje. A možná jste někdy slyšeli slovo EXEEM. Ale víte, co se vůbec pod tímto pojmem skrývá ?


Exeem bude pravděpodobně další zlom ve sdílení souborů přes internet, v peer to peer. Exeem je jiný, odolnější a asi i lepší - je stavěn tak aby odolal tlaku všech těch organizací typu RIAA, MPAA a dalších. Za tímhle softem stojí autor Suprnovy, Sloncek, kterého kontaktovala určitá společnost, aby pro ní na Exeemu pracoval. Včera v noci proběhl v této komunitě dost sledovaný rozohovor o Exeemu, kde Sloncek naznačil, o co se bude jednat. Exeem je nyní ve stádiu uzavřeného beta testování, přibližně během 14 dnů by se měla objevit veřejná beta. To nejlepší na tom je, že já jsem jeden z těch 5000 účastníků uzavřeného testování a tak vám můžu sdělit nějaké ty dojmy.


Při používání BitTorrentu jste vždycky potřebovali nějaký centrální server, který řídil rozesílání dat - tzv. tracker. To se s Exeemem mění, nic takového tady není potřeba (resp. je tu jenom centrální server kde jsou uloženy komentáře a podobné věci). Autoři samotní tenhle program nazývají jako mix programů BitTorrent a KaZaA. Ta druhá volba není zrovna moc dobrá, protože KaZaA (ne ve verzi Lite) je známá jako jeden z nejvíce zaspamovaných programů na světě. A Exeem bohužel taky nebude úplně čistý, budou v něm implementovány různé reklamy a nedej bože i adware či spyware. Grafické rozhraní Exeemu je dost podobné odlehčené verzi Kazzy, možná je o něco jednodušší. Ale všechno funguje poměrně dobře, rychlé vyhledávání, zobrazení nových souborů ke stažení. U každého takového souboru můžete připsat hodnocení či váš komentář, což by mělo zabránit šíření falešných souborů. Zobrazuje se také samozřejmě počet seederů a leecherů jako u BitTorrentu.


Pro lepší pochopení programu jsem udělal pár screenshotů, ty to asi vysvětlí nejlépe. Každopádně má tenhle prográmek hodně velké ambice, a pokud půjde všechno dobře, bude to výborný nástupce BitTorrentu. Už brzo se dozvíme jak to všechno dopadne...


12.12.2004 | 21:47 | kategorie: Software | Hannes | trvalý odkaz

Britové kupují software nabízený ve spamu

Nový průzkum institutu Forrester prokázal, že celá jedna pětina Britů si již koupila nějaký software nabízený ve spamových emailech. Nabídky softwaru v nevyžádané poště tvoří poměrně velké procento, vedle nabídek viagry, převodu peněz do Nigérie, nebo prodloužení penisu. Jeho autoři si tak přijdou na poměrně slušný výdělek. Průzkum dokázal, že Britové jsou za takovéto maily dokonce rádi, a 22% z nich (to je přibližně 6 milionů lidí) si již něco objednalo.


Zajímavé na takovýchto nabídkách je také to, že vybraný software často opravdu přijde. Jedná se ale téměř vždy o nelegální přepálené verze zabalené pouze v běžné krabičce, bez manuálu a vlastního sériového čísla. Studie zkoumala i další „objednávky“ Britů: 13% respondentů již zakoupilo farmaceutické výrobky (Viagra,Valium), 12% různé erotické pomůcky a 11% dotazovaných investovala do obchodních příležitostí či převodu peněz.


Zdroj: Net4now


eXTReMe Tracker