CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
26.02.2008 | 18:48 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Web Tip: Not Always Right

Další web, který se zcela určitě zaslouží vaší pozornost, nese jméno "Not Always Right". Tento americký projekt shromažďuje krátké příběhy a rozhovory, které se staly lidem stojícím za pultem obchodů, na různých helpdescích a dalších pozicích, kde se člověk musí občas vypořádat s určitou dávkou stupidity zákazníka. Většina příspěvků pochází z USA, najde se i pár z Velké Británie a dalších zemí. A naprostá většina z nich vás zaručeně přivede ke smíchu. Třeba "The Joy of Sexism" je krásným případem paličatosti některých zákazníků a zároveň jisté dávky zaujatosti. Jestli se chcete dobře pobavit, Not Always Right je tou pravou volbou.

20.02.2008 | 23:15 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Sclipo.tv - jak na plamenomet?

Čas od času zavítám na celkem užitečný web Mr. Wong, pro který jsem dělal nějaké betatestování. Tenhle původně německý projekt funguje podobně jako Digg, Delicio.us nebo třeba české Linkuj.cz - v zásadě se jedná o rozcestník na zajímavé weby. Jedním takovým téměř neznámým projektem, na který jsem dnes narazil je Sclipo.tv. Jedná se vlastně o YouTube pro domácí kutily - hlavním obsahem jsou totiž videonávody. Podtitulek "broadcast your skills" vystihuje smysl webu ještě lépe - každý se může pochlubit videem, kde světu ukáže to, v čem vyniká. A najít zde můžete opravdu všechno, od vyloženě kutilských rad typu jak postavit nějaký kus nábytku, přes zaručené tipy pro lepší sex až po tutorialy pro práci s mnoha programy (zaujalo mě třeba toto "kreslící" video). Jako ukázku přikládám povedenou demonstraci domácího plamenometu. Doma to radši nezkoušejte. :-)


15.02.2008 | 20:40 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Pozvánka na Freestyle Frisbeer Cup - Czech Open 08

Určitě jste si někdy házeli v parku frisbeečkem sem a tam. Co je ovšem takové šolíchání proti FRISBEE FREESTYLE? Ukážeme vám, kam až sahají možnosti létajícího disku! Přijďte se podívat, přiučit se pár frajeřin, případně zírat s bradou spadlou u kolen!

Takže, co vás čeká? Show nejlepších světových freestylerů, kteří žijí už i desítky let prakticky s frisbeečkem v ruce. Triky na hranici fyzických možností. K tomu exhibice dalších borců: Vystoupí elitní čeští yoyaři. Adrenalin rozpumpuje několikanásobný mistr světa v kickboxu Marek „Tatanka“ Svitek. Mikrofonu se chopí nejlepší české beatboxové duo Fany a Nasty. Footbag si mistrně povodí Vašek Klouda, který v něm nemá ve světě konkurenci. Celou paletu žonglérského umění vybalí Vašek, žonglér všeho druhu.

Otevřené Mistrovství ČR v napohled nejatraktivnější disciplíně ze všech frisbee sportů, ve freestylu, pořádáme poprvé. A hned nabralo na tento sport neuvěřitelných rozměrů. Přijede velká část evropské elity, hráči z Německa, Itálie, Maďarska, Slovenska, Dánska nebo USA. Z velkých jmen vypichujeme světovou jedničku Fabia Sannu a legendárního amerického hippíka Tommyho Leitnera.

Jste vítáni kdykoliv během víkendu, HLAVNÍ SHOW pro diváky bude především NEDĚLNÍ FINÁLE od 12:30. Nejlepší soutěžní výkony se vystřídají s výše jmenovanými exhibicemi. Součástí nedělního odpoledne bude i workshop pro zvědavce a začátečníky, možnost vyzkoušet si hru s diskem nebo případně hned zakoupit nový talíř :) Vstup je zdarma, v případě velkého nadšení akceptujeme dobrovolné příspěvky.

Kdy: 16. a 17. února 2008
VELKÉ FINÁLE: NEDĚLE 17.2. ODPOLEDNE (od 12:30 do 16:00)
- 12:30 – 13:45 finále coops (trojice)
- 14:00 exhibice jojo
- 14:10 – 15:30 finále pairs (dvojice)
- v průběhu finále exhibice beatbox, kickbox
- před vyhlášením: exhibice footbag
- 16:00 vyhlášení vítězů

Kde:
Basketbalová hala na ZŠ Petřiny-Jih, Šantrochova ulice 1800/2.
Tramvajemi číslo 1 nebo 18 od centra na zastávku Obchodní dům Petřiny, autobusy číslo 179, 184, 191 na zastávku Větrník.

Více info: www.freestylefrisbee.cz

06.02.2008 | 19:24 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Tachecí odvolána z Radiožurnálu, klobásy zůstanou na Václaváku

Pohled na večerní zprávy mi dnes udělal docela radost. Vypadá to, že ve světě přece jenom zůstává hrstka spravedlivosti: generální ředitel Českého rozhlasu včera odvolal Barboru Tachecí z pozice ředitelky Radiožurnálo. Proti paní Tachecí bylo sepsáno několik petic, nenávistných blogspotů a ještě více nepřejícných komentářů. A lidé měli pravdu: tato neuvěřitelně arogantní, namyšlená a nesympatická ženská si nic jiného nezasloužila (viz její vrcholné číslo v rozhovoru pro Dobré ráno). Ne že bych byl nějakým pravidelným posluchačem Radiožurnálu, ale čas od času si tuto stanici naladím, hlavně když není možnost příjmu internetu nebo televize. Vždy jsem ČRo 1 oceňoval díky kvalitnímu zpravodajství, výborným pokrytím sportovních událostí a mnoha zajímavých informací, které se člověk dozvěděl. To co od ledna hrálo v rádiu byl velice nepovedený mix komerčního rádia a pokusu o serióznost, která se naprosto určitě musela projevit v odlivu množství posluchačů. Doufejme tedy, že návrat řízení do rukou ředitele zpravodajství Alexandra Píchy bude znamenat návrat ke starým tradicím a vysoké kvalitě vysílání.

zdroj: http://flickr.com/photos/luigibertolucci/1511656404/


Druhá novinka je poněkud méně závažnějšího charakteru, přesto však potěší: pražští radní otáčí o 180 stupňů a po nedávném ohlášení zrušení stánků s občerstvením na Václavském náměstí dnes tento záměr změnily a klobásu na Václaváku si tak budete moci dát i v budoucnu. Asi není třeba řešit, jestli ruská mafie vlastníci většinu těchto rychlých občerstvení dodala obálky o vhodném obsahu na vhodná místa, nebo se jedná o přirozený vývoj, důležitý je výsledek. Přestože tato občerstvení nejsou rozhodně nejlevnější, klobáska na noční cestě z hospody nebo nějaké jiné akce opravdu potěší a s kvalitou to není také špatné - řekl bych, že mnohem lepší než u většiny "normálních" občerstvení. Teď už by jenom mohly ukrajinské děvočky přestat napařovat ony housky a rohlíky v páře, člověk si pak přijde jako kdyby žvýkal kus gumy...
05.02.2008 | 18:13 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Pražský internet zadarmo není zrovna bezpečný...

Před pár hodinami jsem byl u jednoho známého na Praze 8. Nějakou náhodou jsem koukal jaké WiFi sítě se tam dají chytit na notebooku, který jsem si přinesl s sebou, a nebylo toho zrovna málo. Vedle několika placených hotspotů a nezabezpečených domácích routerů mě zaujalo APčko s výrazem "praha8.net" v názvu. Městská část Praha 8 poskytuje na většině svého území pokrytí bezplatnou bezdrátovou sítí o kapacitě 4 Mbps, která se vzhledem k množství potenciálních uživatelů hodí tak na pomalé stažení mailů a instant messaging, připojení nasdílené mezi desítky či stovky občanů je běžně zoufale pomalé.

Po připojení k tomuto přístupovému bodu ale následovalo menší překvapení - žádný internet se nekonal, ani stránka Prahy 8 se zadáním uživatelského jména a hesla pro přístup do sítě se nenačetla. Během několika vteřin jsem zjistil adresu výchozí brány a pak jsem zůstal mírně šokován: po zadání IP adresy routeru jsem se bez jakéhokoliv dotazu na přihlášení dostal do administrace zařízení. Kompletní nastavení, všechna hesla, seznam všech připojených klientů, nastavení firewallu, DHCP, prostě všechno. Jelikož se jednalo o router značky Mikrotik, s kterým jsem před pár měsíci shodou okolností pracoval, bylo otázkou několika kliknutí najít chybu v nastavení a po vzdáleném restartu zařízení najednou všechno běhalo.

Pohled do statistik mi napověděl, že přes tento přístupový bod už se hodně dlouho k internetu nikdo nepřipojil, a tak jsem si užíval ony 4 Mbity víceméně sám pro sebe, zcela zadarmo. Kdybych chtěl, mohl jsem klidně nastavit nějaké heslo a nikdo kromě mě by se k přístupovému bodu nedostal. Vrcholem všeho byl přístup k detailním grafům přenosu dat hned na několika dalších bodech celé sítě - a asi by nebylo příliš složité proniknout ještě hlouběji, na to už jsem ale nějak neměl čas ani chuť, jelikož mi došla baterka. No, až se budete zase příště připojovat k nezabezpečenému AP, mějte na paměti že není zrovna složité kompletně sledovat vaší aktivitu na síti. Snaha jednotlivých městských částí poskytovat internet zadarmo se rozhodně cení, ale alespoň nějaké základní bezpečnostní opatření by bylo dobré zavést...

29.01.2008 | 15:15 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Super Bowl's Greatest Commercials 2008 - ty nejlepší reklamy

S blížícím se finálem Superbowlu se v Americe opět spouští tradiční šílenství. Neoddělitelnou součástí této nejsledovanější sportovní události v USA jsou tradiční reklamy, vysílané během přestávek. A jelikož 30 vteřinový spot stojí letos téměř tři miliony dolarů, můžeme opět očekávat pouze ty nejlepší kousky. Pokud vám tohle všechno nic neříká, vřele doporučuju stáhnout tvrip pořadu Super Bowl's Greatest Commercials 2008, který včera odvysílala televize CBS (torrent). Během přibližně 40 minut dostanete šanci vidět ty nejlepší reklamy, které byly během minulých ročníků Superbowlu prezentovány. Přestože jsem již tak 80% z nich viděl, je užitečné mít všechno po hromadě v jednom videu. Mezi tradičně nejlepší tvůrce reklam patří Budweiser a GoDaddy, kteří mají četné zastoupení v každém ročníku - rozdíl oproti naprosté většině českých reklam je propastný. Uvidíme co přinese letošní Superbowl. :-)

27.01.2008 | 22:11 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

10 vtipných odkazů na nedělní večer

  1. Život v americkém popelářském vozu - nevypadá to vůbec špatně :)

  2. Příručka na vysvětlení fotek na MySpace, Facebooku, Libimseti a dalších webech - překvapivě trefné

  3. World Music Charts - užitečný web, kde snadno zjistíte jaká hudba frčí v které zemi

  4. Hug Trees - celkem vtipný obrázek v komiksovém stylu :-)

  5. Super Mario 2 bubny - něco pro opravdové herní fandy

  6. Nějvětší světové zázraky - seznam 100 nejzajímavějších míst na zemi s popisem a poučnými informacemi

  7. Podivnosti z eBay - nejzvláštnější předměty, které byly skutečně prodány přes eBay

  8. Největší bazén na světě - na jižním břehu Chile se nachází neuvěřitelné velký bazén s délkou přes 1 km

  9. 12 šílených reklam - sbírka starších plakátů a reklam, které by vás dnes asi hodně zaskočily

  10. Překvapení - a nakonec jedna povedená fotka :)


26.01.2008 | 02:48 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Pes versus 74 balónků: za minutu je po boji

Vtipné video psíka Simona, který úžasným tempem dokáže zničit 74 balonků za necelou minutu. Zajímalo by mě, jestli jsou ty balónky něčím zvláštní, nějak si takto útočného psa nedokážu představit. :)


24.01.2008 | 20:05 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Paolo Coelho šíří své knihy zdarma přes BitTorrent

Zajímavou novinku dnes přinesl server P2P Blog: jeden z nejpopulárnějších spisovatelů současnosti, jak ve světě tak u nás, Paolo Coelho, propaguje sdílení přes výměnné sítě. Autor současného knižního hitu Alchymista se rozhodl nabídnout veškeré své knihy zdarma na internetu a sám je šíří prostřednictvím sítí BitTorrent, eMule, nebo je jen tak v PDFku nahrává na různé FTP servery. A to hned v několika jazycích, čeština bohužel zatím chybí.

Coelho to dotáhl tak daleko, že založil vlastní blog "Pirate Coelho", kde všechny odkazy uveřejňuje. Jeho motivem je prý výborná zkušenost z Ruska, jak poznamenal ve svém projevu na jedné konferenci v Německu: díky nabídce knih volně ke stažení na internetu totiž stouplo množství prodaných "skutečných" výtisků jeho děl o stovky procent. Bez jakékoliv větší propagace se prodeje v Rusku vyšplhaly z 1000 knih za rok na více než 100 tisíc. A tuto taktiku chce nyní vyzkoušet po celém světě. Už se těším na další statistiku škod vzniklých internetovým pirátstvím...

13.01.2008 | 18:03 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

CES 2008 Booth Babes

Rok co rok se v americkém Las Vegas koná známá show CES - Consumer Electronic Show. Letos byla tahle akce okořeněná rozloučením Billa Gatese, který odchází z vedoucích pozic v Microsoftu a nadále se bude věnovat pouze charitě s jehou ženou Melindou. Jestli jste ještě jeho prezentaci neviděli, vřele to doporučuji napravit, celkem se i pobavíte. Tradiční součástí každé taková výstavy jsou i Booth Babes, pohledné hostesky přitahující oči návštěvníků, kteří jsou ztraceni v té záplavě technologických novinek. Zde je výběr několika povedených fotek, pro další snímky můžete navštívit weby ThinkComputers, I4UNews, Gizmodo nebo PCGH.
eXTReMe Tracker