CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 5
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
01.09.2008 | 13:24 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

10 tipů na zajímavé weby

Seznamy deseti odkazů na zajímavé internetové stránky jsem tu zveřejnil již několikrát a téměř vždy se příspěvek dočkal slušného ohlasu, a tak přihazuji dalších 10 tipů pro pondělní odpoledne:

1. Nejprodávanější piva v jednotlivých zemích světa - zajímavý a informačně cenný přehled zahrnující i naší zemičku.


2. Web 2.0 příručka - co je to vlastně ten Web 2.0 a jak vytvořit takový web.


3. Nejdražší hotelové pokoje - což takhle jedna noc ve Vegas za 25 tisíc dolarů?


4. Nejkrásnější pláže na světě - snad až kýčovitě romantické...


5. Koňská klasika - na tomhle jsem vyrůstal...


6. Benátky - takhle je asi neznáte.


7. CSS Heaven - inspirace od designerských bohů.


8. Don't show off before a fight - parádní video.


9. 50 nástrojů pro bezpečnost na internetu - vyčerpávající seznam zahrnující několik opravdu užitečných pomůcek pro špehování, maskování a další témata související s bezpečností na internetu.


10. Sněhová bouře v Ženevě - for real.


27.08.2008 | 01:23 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Bjůkeneni aneb plavčíkem v USA

Při projíždění statistik na Toplistu jsem před několika hodinami narazil na slušně umístěný Stream.cz, který jsem doteď prakticky ignoroval. Pomoc Seznamu je opravdu znát a těch 200 tisíc návštěvníků denně vypadá mnohem líp, než pár tisíc denně před akvizicí Seznamu. Většina obsahu je ale opravdu prosťoučká, asi největší provar jsou videa od Agáty Hanychové, kde tato "celebrita" stačí impozantně dávat najevo svojí skutečnou inteligenci. Najde se ale i pár kvalitních a zajímavých autorů a jedním z nich je parta čtyř kluků, kteří si říkají Bjůkeneni.

Název Bjůkeneni je opravdu příznačný - jedná se o skupinku studentů vysokých škol v Praze, který odjeli na tři měsíce do Ameriky dělat plavčíky. Většina vysokoškolských studentů asi o této nabídce slyšela, alespoň VŠE je inzeráty na Work & Travel zaplavena a dělat plavčíka je pradvěpodobně nejčastější práce. Pánové si to namířili do Washingtonu, kde stráží hned několik menších bazénů a bydlí společně v jednom domku.

Důvodem proč o tomhle všem vůbec píšu je fakt, že jsem v Americe navštívil mnoho stejných míst jako tihle kluci a navíc mi jejich videa připadají vcelku originální a zábavná. Suverénně nejlepší je "Battle s Porkym", aneb taneční kreace Hanse v zábavním parku Six Flags. Kromě mnoha videí Bjůkeneni aktualizují také jejich blog a přidávají fotky. Všechno se nese v pohodové prázdninové atmosféře a je vidět, že si to pánové stejně jako já opravdu užívají. Pokud chcete nasát trochu té americké reality, tohle je dobrá příležitost, při které se navíc ještě dobře pobavíte.

25.08.2008 | 19:51 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Web tip: Mygazines.com, časopisy zadarmo

Jestli stejně jako já pohrdáte většinou českých časopisů a preferujete ty zahraniční, mám pro vás tip na jeden velice zajímavý web. Nový projekt Mygazines je ultimátním skladištěm naprosté většiny zahraničních magazínů, od časopisů typu Žena a život až po vysoce specializované magazíny a speciální edice Playboye. Celý web je pochopitelně v angličtině a pro jeho používání je potřeba registrace, ta vám ale zabere jenom chviličku. Web je celkem přehledně rozdělen do kategorií, časopisy si můžete seřadit také podle popularity či hodnocení a dokonce lze vyhledávat i v článcích.

Z technické stránky se jedná o naskenované obrázky, takže není potřeba stahovat nějaká PDFka, všechno se dá zvládnout z pohodlí vašeho prohlížeče. Jestli si chcete potrénovat angličtinu nebo jenom zjistit, o čem informují časopisy ve světě, Mygazines.com je skvělou volbou. Doufejme jenom, že některý z vydavetelů publikovaných časopisů server brzy nezažaluje za porušování autorských práv...

12.08.2008 | 18:01 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

FPA European Freestyle Frisbee Championship v Praze!

Čeští freestyleři už nějaký ten pátek objíždějí evropské turnaje a svými výkony a vystupováním si získali respekt celé komunity a tak, když se na loňském mistrovství Evropy v Itálii rozhodovalo, kde se bude konat dalši šampionát starého kontinentu a s nabídkou předstoupila česká výprava, bylo brzo jasno!


Rok se s rokem sešel a Mistrovství Evropy ve Freestyle Frisbee je tady!!! Celá akce bude těžit ze spojení s footbagovým mistrovstvím světa. (Nakope opět český velmistr Vašek Klouda zadky hráčům celého světa, nebo ho vydiktuje třeba výprava z dalekého Pákistánu??)  První soutěžní rutiny odstartují v pátek krátce po poledni na ploše atletického areálu v Edenu a celý turnaj vyvrcholí velkou show v sobotu večer (první začíná v 18 30), kdy se budou před zraky diváků střídat nejlepší frisbeečkáři a footbageři ve finálích jednotlivých kategorií.

Do Prahy přijedou obhájci evropského prvenství Fabio Sanna a Matteo Gaddoni z Itálie, světoví šampióni z nedávného mistrovství světa v Bologni Clay Collerá, Joakim Arveskär a Reto Zimmerman a mnoho dalších hráčů. Silné zostoupení bude mít již tradičně Německo a Itálie, ale nezapomínejme ani na poněkud exotičtější hráče jako je třeba zvěstovatel nového urban disc stylu zvaného Disctwirling Jana Moellera Sörensena z Dánska. Ten taky předvede svoji jedinečnou světelnou show!

Na každý večer je připravena velká party, na kterou muže přijít i široká veřejnost. Veškeré podrobné informace jsou na oficiálních stránkách šampionátů.

11.06.2008 | 14:54 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Kreativní reklamy: 3M, Make Poverty History a další

Škola skončila, je čas na nějaké to odlehčení. :-)

Reklamní kampaň 3M:

 

Learn Cooking:Make Poverty History:Formula Strong Teeth:BMW K 1200 R:


06.06.2008 | 12:31 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Gameblog.cz - doména zadarmo?

Při procházení dnešních statistik návštěvnosti jsem zůstal mírně překvapen, když jsem ve výpisu odkazujících stránek narazil na adresu Gameblog.cz. Tuhle doménu jsem si rozhodně neregistroval, a tak mě poněkud překvapilo, že z ní vede odkaz právě na Gameblog. Podle výpisu Whois byla zaregistrována dnes přes czechia.com, jako registrátor je uveden Robert Škramlík. Těžko říct, jestli má autor s doménou nějaké další cíle nebo se jedná pouze o fanouška Game blogu, každopádně to potěší. Díky.

Mimochodem ve středu jsem pokořil téměř 5000 unikátních návštěvníků. A pak že v létě jsou všichni venku a návštěvnost jde dolu :-)

02.06.2008 | 18:32 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

3in1: Micro, Mini a klasická SD karta v jednom

Dneska jsem sháněl paměťovou kartu do mobilu - moje již postarší Motorola Mpx220 používá nepříliš běžné karty Mini Secure Digital a tak jsem logicky hledal na internetu paměťovky pro toto rozhraní. Už jsem téměř odeslal objednávku, když jsem si na poslední chvíli všimnul podobného produktu, který je ale mnohem praktičtější: MicroSD karta s adaptérem pro MiniSD a klasický Secure Digital. Za těch pár korun navíc to byla skvělá nabídka - jednu paměť tak můžete použít prakticky v jakémkoliv zařízení, ať už je to mobil, foťák nebo počítač.


Vzhledem k tomu, že brzy asi nějaký ten nový mobil budu shánět a dnes je již mnohem běžnější právě MicroSD, nebylo třeba váhat. Po zakoupení paměťové karty mě ještě překvapila opravdu miniaturní velikost nejmenšího modulu - s místem očividně nebude problém, tak celkem nechápu proč výrobci mobilních telefonů nepoužijí nějaký ten 4GB modul rovnou v základní verzi telefonu, cenově to také není nikterak náročné. Pro srovnání velikosti ještě nabízím fotku s tureckou minci v hodnotě 25 kurušů. :)

02.06.2008 | 13:32 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Flash hra Magic Pen - totální závislost

Pokud se máte rádi, neklikejte na tento odkaz. Jednoduchá flashová hříčka Magic Pen totiž způsobuje téměř okamžitě absolutní závislost, a s velkou pravděpodobností zkejsnete před monitorem na pěkných pár hodin. Úkol je jednoduchý, protlačit červené kolečko kolem praporku s vlaječkou. Toho docílíte vytvářením různých obrazců a konstrukcí, díky nimž uvedete kolečko do pohybu. Geniálně jednoduché, jednoduše zábavné. Pokud si již opravdu nebudete vědět rady, můžete se podívat na video návod pro každý z 26 levelů, ale mnohem více zábavy si užijete když na všechno přijdete sami...

26.05.2008 | 22:15 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Nezletilý chlapec, prostitutky a amatérské Novinky.cz

Možná jste ten článek na rádoby seriózním mediálním plátku Novinky.cz zahlédli také: Třináctiletý si objednal prostitutky, aby s nimi mohl hrát hry na počítači. Dvacátého května se na serveru provozovaném redakcí deníku Právo objevil tento titulek, který by se hodil spíše na poslední stránku nějakého bulváru (nebo na nový web TV Nova). Jak už to tak na českém internetu bývá, absolutní absence zdroje znemožnila případným zájemcům zjištění dalších podrobností tohoto zajímavého případu, kdy si nezletilý mladík díky ukradené tatínkově kreditní kartě objednal dvojici prostitutek a v rekordně krátkém období stačil rozprášit 30 tisíc dolarů. Na Novinkách je prostě jako autor článku uveden tajemný "jky a Novinky.cz".

Na tom by asi nebylo nic divného, podobné praktiky nezveřejňování skutečného původu informací praktikuje naprostá většina českých webů. Problém ale nastává v okamžiku, kdy autor původního článku na webu money.co.uk přiznává, že si celý případ od začátku do konce vymyslel. Nic takového se nestalo, celá věc je prostě příliš absurdní a původním motivem byl marketingový experiment s cílem získat co největší pozornost online medií. To se autorovi vcelku povedlo: první stránka na Diggu s více než 2500 hlasy, stovky hlasů na StumpleUpon a přední příčky na dalších populárních webech Reddit a Mixx. Podle některých odhadů článek autorům tohoto britského webu přinesl více než 6 tisíc zpětných odkazů, v naprosté většině obsahujících klíčové slovo "credit card", na které byla celá kampaň cílená (money.co.uk je web o osobních financích). Ti z vás, kteří se trochu zajímají o internetový marketing asi tuší obrovskou hodnotu takového počinu.

Problémem originálního článku je fakt, že nebyl založený na pravdě, a nikde na to nebylo upozorněno. Kdyby se tento příběh odehrál 1.dubna, asi to nikomu divné nepřijde. Takhle si ale relativně seriózní web nekalými praktikami vysloužil pozornost celosvětových médií, která podobně jako Novinky braly věc jako skutečnou událost. V dnešním světě je přeci možné téměř cokoliv. Nyní již původní text obsahuje varování, že se jedná o smyšlený příběh nezaložený na pravdě. Na inkriminovaném webu se dokonce objevila veřejná omluva, díky které mnoho respektovaných médií tuto zprávu stáhla. Na Novinkách ale (navíc značně přikořeněný) článek dál zůstává vedle dalších zaručeně pravdivých zpráv. Na jejich obranu lze uvést fakt, že o zprávě informoval i americký TV kanál Fox, který patří k největším na tamějším trhu. Dokud ale české zpravodajské servery nezačnou pravdivě uvádět zdroje svých "neuvěřitelných" článků i dalších zpráv, doporučuji ke všem podobným příběhům přistupovat se značným odstupem. Již teď jsem zvědav, co si divoké vody internetu připraví příště...

23.05.2008 | 21:15 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

What matters to you?

Jedno úžasné video, na kterém jsem zcela náhodou před pár okamžiky narazil. Jestli jste ještě neslyšeli o Vancouver Film School, najeďte na YouTube a užívejte si...


eXTReMe Tracker