CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 22
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11855
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
12.02.2009 | 13:11 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Freestyle Frisbeer Cup 2009 je za dveřmi!

Už pouze nekolik dni nás i spoustu diváků čeká od finálových rutin druhého největšího evropského turnaje ve freestyle frisbee, který se odehraje o víkendu 14.-15. února!!!

Turnaj se letos opět uskuteční v prostorách basketbalové haly na ZŠ Petřiny - Jih, v sobotu proběhnou semifinále a především tak zvané "jammy"  což je nejdůležitější náplň každého turnaje. Jedná se o hromadné hraní frisbeečkářů, kdy v různě velkých skupinkách společně předvádí to nejlepší co v nich je!

Jako minuly rok, divácky nejzajímavější bude opět neděle!! V 13 00 začne velká show pro diváky, během které se vedle finalistů soutěže dvojic a trojic představí výkvět české freestylové scény jako je třeba žonglér všeho druhu Vašek Titus, český velmistr v yoyu Vašek Kroutil nebo footbagová leganda Vašek Klouda. Chybět nebude ani malý muž s velkým hlasem (a bundou! :-)),freestyle football, beatboxová první liga - Fany Hájek nebo umělec Jan "Struž" Strup se svou řečnickou show!! Pro diváky budou připraveny zábavné soutěže a celé odpoledne vyvrcholí okolo čtvrté hodiny slavnostním vyhlášením vítězů.

Celý víkend bude k poslechu našlápnutá hudba, kterou bude pouštět DJ Meshi, kdo bude chtít tak si může pochutnat na pivku za lidovku, nebo koupit jakýkoli létací talíř či jiné podobné vybavení pro volny čas. K prodeji budou připravena také trička české freestylové crew.

Pokud by měl někdo zájem vyzkoušet si jak se tenhle sport vlastně dělá, není nic jednoduššího než (především v sobotu) přijít a rovnou se někoho zeptat! ? rozhodně to je NEJLEPŠÍ příležitost jak se to všechno naučit a nikdo rozhodně nepřijde zkrátka.

Vstupné je dobrovolné, každá koruna pomůže růstu tohoto zajímavého sportu v Čechách.

Detailní informace a podrobnosti o všem možném jsou přesně tady: http://www.freestylefrisbee.cz/frisbeer

05.02.2009 | 20:55 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

iDnes konečně nabízí videa ve Flashi

Zhruba s ročním spožděním se na populárním zpravodajském serveru iDnes.cz objevují videa ve Flashi. Všiml jsem si toho dnes po kliknutí na jeden odkaz na portál Xman přímo z homepage. Rozvoj video zpravodajství je v poslední době zcela patrný, i většina konkurenčních webů své zprávy často nějakým tím klipem doprovází. iDnes až doteď nabízelo zcela otřesné možnosti sledování videa pomocí zastaralé "embed" technologie. Nyní konečně dochází k dlouho očekávanému přechodu na videa ve Flashi - výhody jsou zřejmé, od uživatelsky přívětivějšího rozhraní přes rychlejší načtení obsahu až po pohodlnou možnost posunutí přehrávání v čase.

Technicky se autoři iDnes inspirovali YouTube, po přehrání klipu se vám zobrazí prakticky zcela shodné rozhraní s nabídkou ostatních, souvisejících videí. Nechybí možnost vložení videa na vaše stránky pomocí zobrazeného HTML kódu, nebo zaslání odkazu na email. Kvalita streamovaného videa je pro zobrazení v malém okně dostatečná, po přepnutí do fullscreenu jsou již patrné artefakty v obraze, ale celkově se jedná o přijatelný kompromis. Videa zatím neobsahují žádnou reklamu před/po přehrání jako u konkurence, ale to je pravděpodobně otázka pouze času. Jsem tedy rád, že se možnosti sledování video obsahu na mém oblíbeném zpravodajském serveru konečně dostaly na úroveň roku 2009 - škoda jen, že tomu tak nebylo o trochu dříve...

06.01.2009 | 20:49 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

UPC konečně zrychluje - stahování 1 MB/s

Po dlouho ohlašovaném zrychlování internetu od UPC konečně dochází k přechodu od slov k činům a od začátku ledna se postupně navyšují rychlosti zákazníkům. Já jsem dnes po restartu kabelového modemu zaznamenal zrychlení zhruba o 2 megabity - z 6 Mbps (tarif Light) na 8 Mbps. To odpovídá reálné rychlosti stahování zhruba 1 MB/s, což už mi přijde naprosto úžasné. Kdo by to byl před pár lety řekl, když jsme se všichni snažili surfovat na modemu rychlostí pár desítek kilobitů za sekundu. Na druhou stranu jenom málo serverů vám nabídne stahování opravdu touto rychlostí, ve většině případů se budete muset spokojit s downloadem mnohem pomalejším.Jak jsem již napsal, zrychlování bude probíhat postupně a ve finální fázi bude rychlost ještě zajímavější: těžko uvěřitelných 18 Mbps download a upload také již na poměrně použitelné hodnotě 1.5 Mbps. Na tuto finální fázi si ale asi ještě několik měsíců počkáme. Jak jsem psal před nějakou dobou, můj původní tarif Classic od UPC jsem snížil na současný Light a brzy se pravděpodobně rozhodnu pro další "downgrade" na tarif Easy. Těch 13 megabitů po dokončení zrychlování stačí s přehledem na cokoliv a přijde mi zbytečné vyhazovat peníze za vyšší rychlost, která se stejně nevyužije...

29.12.2008 | 01:30 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

NVIDIA GeForce 7025 - hraní bez problémů

Před pár dny jsem procházel data, která jsem si přetáhl ze starého počítače do toho nového, který už nějaký ten týden používám. Bylo to pěkných pár set gigabajtů a mezi nimi i nainstalovaná a aktualizovaná kopie Unreal Tournamentu 2004. UT2004 je jednou z mála her, které jsem ještě kdysi hrál, samozřejmě výhradně po internetu. Na akční střílečky podobného typu mám docela talent a na veřejných serverech není problém pravidelně vyhrávat (privátní už jsou trošku jiné kafe). Koukám tedy na složku s nainstalovanými soubory, nacházím spouštěcí EXE fajl, dvakrát na něj klikám a k mému překvapení bez problémů naskakuje loading screen a vzápětí hlavní menu hry.


Už to samotné mi bylo podezřelé - v počítači pořád ještě nemám pořádnou grafickou kartu, pouze integrovanou NVIDIA GeForce 7025 na základní desce GIGABYTE M68SM-S2L. K velké radosti zjišťuju, že všechna nastavení jsou zachována a tak se připojuji k seznamu herních serverů a vybírám jednu místnost. Se zcela nechápajícím výrazem na tváři se naprosto bez problémů dostávám do hry - všechno perfektně funguje, grafika vypadá úplně stejně jako na starém PC s Radeonem 9600 a bez jakýchkoliv komplikací můžu okamžitě hrát. Tohle jsem opravdu nečekal. Zároveň tím pravděpodobně odpadá moje starost o novou grafickou kartou - na hraní nových her stejně nemám čas a pokud se slušnými detaily běží Unreal 2004, velice pravděpodobně budou fungovat i ostatní starší kousky, které se mi tu povalují, navíc na dokonatele tiché sestavě. Udělalo mi to opravdu radost...

24.12.2008 | 10:49 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Rok 2008 v obrazech magazínu TIME


Blížící se konec roku je ideální příležitost pro bilancování a ohledání za uplynulých 12 měsíců. Skvělý americký magazín TIME na svém webu zveřejnil sadu 48 fotografií nazvaných "Pictures of the year 2008". Přestože se nejedná o tak úchvatné snímky jako můžete vidět například na webu National Geographic, skvěle dokumentují podstatné události roku 2008 tak trochu z jiného úhlu pohledu. TIME nabízí i další speciály jako "Person of the year". Pokud by se vám zachtělo zavzpomínat po česku, podobný webový speciál vyšel nedávno i na iDnes.

20.12.2008 | 22:40 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

No Pants Day 2009 - do metra bez kalhot

O webu Improv Everywhere už jsem tady nejméně jednou psal, ovšem geniální nápady této skupinky recesistů mě prostě donutily k dalšímu zápisku. Zatím poslední zprávou na jejich blogu je totiž sdělení o pořádání již osmého výročního dne bez kalhot alias "No Pants Day 2009". Tuhle tradici provozují nadšenci spojení se serverem již od roku 2002, kdy se pouhých 7 dobrovolníků vydalo poprvé do newyorkského metra bez kalhot. Tenkrát to byli samí muži. Za několik let se ale přidalo i něžné pohlaví a poslední ročníky se nesly v duchu účasti stovek účastníků a expanze tohoto nápadu do mnoha dalších měst po celém světě.


Možná jste v posledním týdnu slyšeli o Polštářové bitce, která proběhla tento čtvrtek na Staroměstském náměstí. Spousta lidí bezmyšlenkovitě se mlátících polštářemi před zraky nevěřících turistů dokázali zaplnit i titulky několika celostátních médií. Stejně jako nedávné "zamrznutí" ve stanici metra Muzeum se původně jedná právě o nápad skupiny Improv Everywhere. Vtipálci u nás se bohužel zatím neodvážili k něčemu vlastnímu, originálnímu, vždy se jednalo o okopírování nápadu, který již někdo provedl někde jinde. Když už se tedy bude v Americe jezdit metrem bez kalhot, co takhle provést podobnou šílenost i u nás. Měli byste na něco takového dost odvahy?

19.12.2008 | 15:23 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Vánoční melancholie: Young Thugs

Tenhle song mi poslední dobou nějak utkvěl v hlavě, ve svém mp3 přehrávači ho spolu s ostatními skladbami od Bone Thugs 'N Harmony poslouchám pořád dokola. To asi ty vánoce...


06.12.2008 | 17:59 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

10 zajímavých víkendových odkazů

Poslední dobou jaksi nestíhám aktualizovat blog, respektive prioritu mají jiné činnosti včetně školy. Pomalu se totiž blíží konec zimního semestru na VŠE a s tím souvisí nepříjemné období studia na závěrečné testy a zkoušky. Paradoxně je toto jeden z těch těžších semestrů, kdy se musím u některých předmětů učit i z hodiny na hodinu (na VŠE věc nevídaná). Zároveň nechci z Game blogu dělat filmový deník, přestože jsem v poslední době viděl několik zajímavých, většinou starších filmů, které bych mohl zmínit.

Po předchozích desítkách odkazů přidávám várku deseti nových linků na weby, které mě zaujaly:

1. Shinybinary - opravdu si myslíte, že umíte s Photoshopem?


2. Cookie recipes - pěkná sbírka opravdu dobrých receptů na výtečné sušenky


3. Cats in sinks - prostě kočky v umyvadlech :)


4. TypeNow - 305 povedených fontů zcela zdarma


5. J-Walk - zajímavý animovaný gif


6. Optical illusions - parádní stránka s mnoha optickými klamy


7. Evolution of programmer - jeden vtípek pro počítačové nadšence


8. Graffiti creator - vytvořte si svoje graffiti s působivými výsledky!


9. Icons story - legendární flashové video, musíte vidět.


10. Wikitravel - Wikipedia pro milovníky cestování


19.11.2008 | 13:05 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Odkud stahujete jednotlivé songy v MP3?

Poslední dobou jsem narazil při poslechu internetových rádií na několik opravdu povedených tracků. Klasická alba již příliš neposlouchám, zahraniční internetová rádia totiž poskytují mnohem rozmanitější hudební výběr, který na rozdíl od těch českých klasických rádií nezahrnuje pouze pár písniček opakovaných stále dokola. Když jsem si ale chtěl některé z těchto songů stáhnout, narazil jsem na problém, že vlastně nebylo odkud.


Většinou není problém najít například na Rapidshare kompletní album, ale pokud chce člověk pouze jediný singl, hledání je o něco těžší. Zkoušel jsem Bearshare, ale tam je mnoho nahrávek chráněných copyrightem a navíc je databáze žalostně málo rozsáhlá. Můj oblíbený Ares, kde se dá najít praktickty cokoliv poslední dobou nějak nefunguje, takže tudy cesta také nevede. Do DC++ už se mi nechce, přece jenom s tím byly u nás určité legální problémy. Co využíváte ke stahování jednotlivých songů v mp3 vy?

eXTReMe Tracker