CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 1
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
25.07.2007 | 12:36 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Jak tisknout levně s pomocí refill kitů

Spořivá duše česká je vynalézavá. Zatímco v zahraničí je tato praktika téměř neznámá, u nás jsou nejrůznější sady na doplňování inkoustu do tiskáren zcela běžné a pravděpodobně i populárnější než originální náplně. Důvod je jasný: cena refill kitu totiž často dosahuje zlomku ceny originální náplně a tak není nad čím váhat. Velice vtipné je to, když si koupíte levnou tiskárnu řekněme za 1 až 2 tisíce korun a pak musíte dokoupit třeba 5 cartridgí s barvou, která vás bude stát víc než tiskárna samotná. A všichni také víme, jak rychle dokážou inkoustové tiskárny všechny ty barvičky vysát.

I já jsem tak pro svojí Pixmu iP 5200 zkusil koupit onen zázračný balíček. Všechny tři barvy, které pro svou tiskárnu potřebuju, za cenu jedné originální náplně byly dostatečně silným argumentem, abych si trošku pohrál s oním vrtáním dírek a vstřikováním inkoustu pomocí injekční stříkačky. Pravda, trošku inkoustu se rozlilo, ale výsledek byl parádní, barvy k nerozeznání od originálu. Po nějakém čase ale i ty náhradní cartridge vyschly a bylo tak nutné najít další zdroj. Jelikož jsem původní refill kit zakoupil od společnosti Crocodile, která má renomé jedné z lepších firem v této brandži, hledal jsem další inkoust pouze od stejné firmy. Přeci jenom míchat diesel a special taky nedělá dobrotu a stejným heslem jsem se řídil i já.


Po několikahodinovém průzkumu jsem zjistil asi následující: společností prodávající náhradní inkoust je spousta, a cenové rozpětí je neuvěřitelně vysoké. Distributorů značky Crocodile ovšem už tolik není, v mé blízkosti žádný obchod prodávající tuto značku není a předražený eshop se mi také dvakrát nezamlouval. Nemělo pro mě cenu kupovat znovu celou sadu pro znovunaplnění kazet, stačil mi samotný inkoust. Kupovat nějakou jinou značku se mi opravdu nechtělo, navíc například poloviční cena vypadala poměrně podezřele. Narazil jsem i na cenově velice zajímavou nabídku v Softcomu, kde měli 200 ml inkoustu o 300 Kč levněji než u distributora. Ale co budete dělat s 200 mililitry inkoustu, když jedna kazetka má objem sotva 13 ml. To se vám to dřív vypaří než všechno vytisknete. :)

Nakonec jsem tedy narazil na jeden povedený obchůdek. Přestože tomu fotografie nenasvědčovaly, inkoust prodávaný v tomto eshopu by měl být také od společnosti Crocodile. Co mě zaujalo nejvíc byla možnost nakoupit inkoust po mililitrech. Jeden mililitr za necelé 4 Kč pořád vycházel výhodněji než většina ostatních nabídek. Nakonec jsem zakoupil sadu všech pěti inkoustů po 50 respektive 100 mililitrech za příznivou cenu 1015 Kč. Jelikož tento obchod sídlí v Jičíně, nezbylo než zboží zaslat PPLkem do Prahy. Tady mě čekalo další přijemně překvapení, při objednávce nad 1000 Kč se totiž neplatí poštovné. Včera kolem páte odpoledne jsem tedy kreditkou přes internet zaplatil, a asi před hodinou už jsem přebíral od PPL balíček s inkousty vycpaný včerejším vydáním Jičínského deníku. Tak teď ještě aby to hezky tisklo. :)

27.06.2007 | 03:26 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Burger King míří do ČR

McDonald konečně pocítí v České republice pořádnou konkurenci. Společnost AmRest, která u nás zastupuje třeba KFC nebo také nově příchozí Starbucks totiž oznámila, že se do naší malé republiky chystá řetězec rychlého občerstvení Burger King, zatím v neupřesněném termínu. Burger King je podle mých zkušeností víceméně to samé jako McD, ale jejich hamburgery jsou mnohem lepší. Burger King do nich alespoň v zahraničí dává mnohem více zeleniny než McDonald, chutnou majonézu, a celkově jsou burgery tak dvojnásobně veliké. Narozdíl od své konkurence se tak můžete skutečně najíst a ne jenom tak zlehka poškádlit váš žaludek. Hlavním produktem Burger Kingu je "Whopper" což je taková obdoba Big Macu. Shodou okolností jsem si jedno menu v BK dal zrovna o víkendu - docela mě šokovala velikost nápoje, kterou jsem k tomu tady ve Vancouveru dostal. Přestože jsem si řekl o "regular size", dostal jsem doslova konev coly o objemu 0.6 litru. Docela by mě zajímalo, co bych dostal v případě "King size". :)


14.06.2007 | 15:09 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Roskilde Festival, hodně zajímavá akcička

Představte si obrovskou louku. Stovky hektarů prostoru. 110 tisíc lidí, z toho neuvěřitelných 20 tisíc dobrovolníků pracujících zdarma. Vstupenka za nějakých 7 tisíc Kč, zahrnující vlastní stan, prostor pro campování a spoustu dalších výhod. Všechny lístky vyprodány měsíc před zahájením akce. A hlavně, stovky světoznámých kapel na téměř 10 stagích. Tak přesně tohle je Roskilde Festival, ultimátní kulturní akce konající se již téměř 40 let v malém městečku Roskilde asi 30 kilometrů od Kodaně.


Roskilde Festival je takovým tím letním českým fesťákem, akorát že v poněkud větších a světovějších rozměrech. U nás jezdí po festivalech většinou méně známé kapely specifického ražení. V Roskilde jsou to světoznámé bandy největšího kalibru or rocku až po hip hop. Beastie Boys, Björk, Red Hot Chilli Peppers, DJ Tiësto, The Who, My Chemical Romance, The Killers a stovky dalších áčkových jmén se představí během 4 denní párty pro lidi z celého světa. Roskilde není pouhým koncertem, ale masivní oslavou hudební komunity, setkání s novými lidmi a užívání si života. Svědčí o tom třeba volný vstup pro lidi starší 60 let, převedení veškerých zisků z akce na charitu nebo například vlastní rádio, které hraje podle výběru návštěvníků. Myslím, že vím kde budu trávit začátek příštích prázdnin...
14.06.2007 | 12:33 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Na co firewall, pryč s ním!

Víceméně pořád během používání počítačů se stálým připojením na internet jsem razil pravidlo, že kvůli správnému zabezpečení počítače je nutné mít firewall. Tahle šikovná věcička je stále asi nezbytností u řady uživatelů, já jsem ho ale nedávno odinstaloval a zatím nemám důvod se k jakékoliv ohnivé bráně vracet. Můj způsob připojení k internetu je pro mě totiž dostatečným firewallem, a tak není třeba mít ještě další software navíc.

Až doteď jsem používal firewall od Outpostu. Poměrně masivní program, který ale fungoval téměř na výbornou. V mém nastavení fungoval firewall v Rule modu, což v praxi znamená dotazování na každou aplikaci požadující spojení do internetu nebo z internetu a následné vytváření pravidel. To byla moje víceméně jediná interakce s tímto softwarem, nutno však říct, že dost otravná. Každý nový program se musel pokaždé povolit nebo odmítnout. Člověk by řekl, že to stačí jednou, ale firewall rozlišoval různé porty, takže jste někdy museli povolovat určitou aplikaci i několikrát. Žádný útok za nějaké ty dva roky systém nezachytil.

To ale nutně souvisí s topologií mojí sítě. K internetu jsem připojen přes bezdrátový router, který už v sobě firewall obsahuje. Naprostá většina potenciálních útočníků se tak zasekne hned na routeru a dál se nemá šanci dostat. DMZ jsem nevyužíval, a tak byl počítač za routerem víceméně bezpečný a chráněný. Právě z tohohle důvodu jsem se softwarového firewallu zbavil. Důvod je jasný - víceméně každý firewall žere obrovské množství paměti, která se může hodit někde jinde. Do extrému tohle dovádí softwarové produkty Symantecu, které jsou schopny užrat si klidně 100 megabajtů paměti. Přitom komplexní řešení jako Norton Internet Security nebo ještě hůře System Security téměř nikdo nepotřebuje - jsou příliš robustní, obsahují spousty zbytečných programů a notně zpomalují chod vašeho počítače. S aplikacemi od Symantecu jsem se rozloučil už někdy v roce 2004 a Kerio nebo Outpost mi podávaly mnohem lepší službu.

Po odinstalování firewallu (které se samozřejmě neobešlo bez menších komplikací, odinstalátor hlásil jakousi chybějící knihovnu) jsem i já pocítil sice mírné, ale znatelné zrychlení spuštění systému. Teď jsem tedy zpátky u onoho slavného firewallu integrovaného ve Windows. Ochrana je to spíše psychologická, firewall hlídající provoz pouze v jednom směru je opravdu k smíchu, ale základní problémy to snad dokáže ochránit. Jakmile ale někdo najde nový exploit pro Windows, bývá často zle. Ve výsledku to vypadá třeba tak, že Microsoft vydá s měsíčním zpožděním balík aktualizací (třeba včera hned 17 kousků), zatímco desetitisíce počítačů na světě již dávno slouží s rootkitem v jádře jako součást nějakého masivního botnetu.

Jsem na to celkem hrdý - současnou instalaci Windows XP mám v provozu již 3 a půl roku (zkuste příkaz "sysinfo") a všechno běhá zcela v pohodě. Většina lidí má problémy třeba po půl roce, které se nejčastěji řeší kompletní reinstalací - takovéto komplikace jsou nejčastěji způsobeny právě různým bordelem postahovaným často neúmyslně z internetu. Díky dobrému antiviru, softwarovému nebo hw firewallu a nástrojům proti spywaru jako Ad-Aware nebo Spybot byste se ale měli bez problémů také dostat na několik let stabilního chodu Windows. Selský rozum ale hraje při ochraně počítače proti internetovým hrozbám asi největší roli - při otevření infikovaného emailu nebo navštívení nějaké zákeřnější stránky s IE často ani sebelepší software nepomůže...

11.06.2007 | 21:32 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Dva povedené anglické blogy

Hodně lidí v této republice má asi dost zkreslené představy o Američanech. Nepříliš inteligentní, puritánští a já nevím jací ještě. Pravda je taková, že těch pár Američanů které jsem měl možnost potkat bylo naprosto v pohodě. Ano, jsou jiní, ale to přeci nutně neznamená že jsou špatní.

Pokud si chcete udělat zajímavý obrázek o dvou Američanech, kteří momentálně žijí v Praze, doporučuji důkladně pročíst následující dva blogy. Oba dva mám v záložkách a pravidelně je čtu, protože nabízející trochu jiný pohled na věci, které bereme my Češi jako samozřejmost. Prvním blogem je "Prague blog", který píše 33 letá slečna z Californie Alicia. Stejně jako i druhá osoba, kterou doporučím o pár řádků níže, i Alicia v Praze učí Angličtinu v jazykové škole. Pro Američana jsou místní platy asi poměrně směšné, ale v tomto oboru se dá přijít na celkem pěkné peníze, takže když už ne na nějaké spoření, tak na aktivní společenský život v ČR jim jejich mzda určitě stačí. Alicia je tak tochu šílená - zamilovala si české pivo, ráda chodí na různé párty a vůbec bere život tak nějak lehkou váhou.

Na svém blogu má poměrně dost foteček, z kterých můžete usoudit že je na Američanku celkem pohledná. Její zápisky se objevují přibližně v dvoutýdenních intervalech a jsou neseny ve velice uvolněném duchu. Například její popis prvního setkání se sněhem byl opravdu vtipný, umí hezky vystihnout podstatu věcí a přidat do toho nějaký ten vtípek. Při čtení možná budete mít trochu problémy, protože často používá slangové výrazy a slovíčka, která v běžných slovnících ani nejsou, ale z kontextu byste neměli mít problémy pochopit, o co jde.

Druhým, poněkud serioznějším blogem jsou stránky Kanaďana Scottyho. Ty jsou vedeny v poněkud mírnějším duchu, víceméně spisovná angličtina a obsáhlé příspěvky táhnoucí se několik let do minulosti. Scotty cestuje po světě a dělá, to co je pro něj nesnadnější: také učí angličtinu. Jeho přibližně roční pobyt v Praze se podle posledních příspěvků chýlí ke konci a on sám se přesune do Barcelony - prý kvůli mizerným penězům, které si tady vydělá. Stejně jako Alicia popisuje, že na téměř bohémský život v Praze jeho mzda bohatě stačí, při snaze něco ušetřit ale česká měna vychází v porovnání se zbytkem Evropy dost mizerně. Scotty je mě osobně sympatičtější, na jeho stránkách také publikuje dost fotek z různých míst naší vlasti a celkově se jedná o velice dobré čtení.

Co je zajímavé, že oba autoři, ač nezávislí na sobě, shledávají několik shodných zvláštností v tomto státě. Tak například neuvěřitelná byrokracie, podle nich zakořeněná letami komunismu. Vyřizování formalit jako je pracovní vízum se pro cizince stává noční můrou, nejenom kvůli neschopnosti lidí na úřadě domluvit se anglicky. Zkušenosti s českými doktory jsou prý také dost zvláštní - přestože je náš zdravotní systém víceméně zdarma (v America se za všechno hodně platí), čeští doktoři prý mají dost podivný vztah ke svým pacientům. Na druhé straně je ohromné množství věcí, z kterých jsou tito cizinci naprosto nadšení: zaprvé je to Praha jako celek je prý zcela okouzlující, architekturou, atmosférou, cenami nebo množstvím hospod. České pivo je také hodnoceno velice kladně, hlavně pak jeho pětinová cena oproti vlastní domovině. Oba dva občasní bloggeři byli také unešeni z české podoby Velikonoc. Přestože Američané shledávají Čechy jako dost uzavřené a pesimistické bytosti, oceňují na druhé straně jejich veliký rozhled a ochotu pomoci. A takhle bych mohl pokračovat, těch příkladů je spousta. Pročtěte si pár příspěvků sami a zjistíte, jak se na nás dívají jiní lidé a co jim přijde zvláštní či naopak pozitivní. Stojí to za to...

09.06.2007 | 19:53 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Booth Babes z Computexu 2007

Každá pořádná akce či veletrh se zaměřením na počítače a hardware se neobejde bez nádherných slečen, které pomáhají předvádět produkty nebo jenom dodávat lesk novému zboží. Jelikož je Tchajwanský Computex 2007 jednou z největších akcí svého druhu, i tady se sešlo obrovské množství takzvaných "booth babes". Oko evropského fanouška počítačových komponent bude sice možná trochu zklamáno, protože téměř všechny dívky jsou pochopitelně asijského vzezření, ale i tak se najdou více než zajímavé kousky. :)

Více fotek: VR-Zone, Tweaktown, Gizmodo, MadboxPc
05.06.2007 | 19:24 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Co je to ta G8? To je jedno, pojd'te se trochu porvat

Už jsme si na to tak nějak zvykli. Téměř každý rok se koná setkání některé významné instituce či organizace s údajně špatným "globálním" vlivem. Je celkem jedno jestli to je Mezinárodní měnový fond, G8 nebo cokoliv jiného. Takovéto setkání plánované pokaždé v jiné zemi jednoho z členů je pravým pozdvižením. Pro koho? Kromě policistů snažících se zabránit totální demolici hlavně pro jejich dočasné nepřítele, radikální demonstranty. Těch se tradičně schází několik desítek tisíc a stejně tradičně dělají bordel. Tentokrát se tahle sebranka sešla v německém Rostocku.

Podívejte se nejdříve na následující video:


Teď asi nebude až tak složité odpovědět na otázku: připadá vám tohle jako klasický demonstrant vyjadřující svůj nesouhlas s globalizací? Muselo by se jednat asi o opravdu radikální jedince, aby svojí zlost projevovali takovýmto způsobem. Jenomže toto nejsou ti klasičtí odpůrci, kteří pochodují s transparentem centrem města. Toto je banda násilníků, kteří se sjeli z celého světa za jediným důvodem: porvat se s policií. Velice vtipný byl jakýsi průzkum, který jsem viděl na DW nebo nějaké podobné německé televizi. Prostestujících výrostků se tam ptali, co jim vlastně vadí na G8, proti čemu to vlastně protestují. Asi nemusím přiliš objasňovat, že naprostá většina dotázaných netušila ani ťuk a snažila se to zamaskovat slovy jako dobrá atmosféra nebo setkání se starými přáteli. Sejít se s nějakým známým se dá ale i poněkud mírnější cestou, než vzít dlažební kostku a narvat ji do projíždějícího policejního auta.


Všichni si to asi ještě pamatujeme z roku 2000, kdy v Praze zasedal právě MMF. Totálně vylidněné město, zabarikádované výlohy většiny obchodů a strach z toho co bude. Víceméně to samé se nyní opakuje v Rostocku a bude se pravděpodobně opakovat ve všech dalších městech, kam se ti "zasraní kapitalisti" sejdou. Výhodou německého města na pobřeží Severního moře je právě jeho poloha. Naprostá většina protestů se totiž odehrávala v blízkosti Rostockého přístavu a na přílehlých plážových třídách. Demonstranté se tak téměř nedostali do vylidněného centra města, které bylo stejně jako Praha připraveno na nejhorší.

Když si člověk projde více amatérských i profesionálních videí (česká média o demonstracích téměř neinformovala, doporučuji nějaké německé noviny jako Spiegel nebo YouTube), je mu zcela jasné jak vše probíhalo. Od hlavy až k patě zamaskování demonstranté prostě provokují těch 10 tisíc policistů, hází po nich dlažební kostky, různé dřevěné hole nebo třeba převrácené kontejnery. Na rozdíl od slušných demonstrantů, kteří vtipně projíždějí na lodi v maskách podél pobřeží nebo v klidu protestují opodál. Reakce policie je více než zdrženlivá - z videií je to více než jasné, policie drží obranou taktiku, povětšinou stažená kdesi v pozadí a pouze v případě jasného útoku sborově vyráží za tím dobrodruhem, který asi neměl z dlouhé chvíle co dělat a tak jel do Německa zapálit par aut a trošku protáhnout klouby. Můj názor je mnohem přísnější, já bych se s podobnou sebrankou moc nepáral a nasadil třeba gumové pendreky. Dvoutýdenní modřina podlitá krví zanechá onomu znuděnému násilníkovi dostatečnou vzpomínku a příště už si možná naplánuje jinou činnost na nedělní odpoledne...

04.06.2007 | 19:41 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

iDnes spouští vlastní blogy pro čtenáře: co z toho?

Fenomén webových deníčků už nenechal klidným ani iDnes, jeden z největších českých zpravodajských webů. Přestože dávám přednost Novinkám.cz, iDnes občas také zaujme kvalitním článkem, ale je pro mě trochu zbytečné všechno číst, když se většina textů objevuje i v MF Dnes, kterou si dopřávám každý večer před spaním. Pochválit můžu články Technetu, který se poslední dobou hodně zlepšil a vydal se poněkud jinou cestou než konkurence - sice menší množství, ale za to mnohem zajímavější články. Ale zpátky k blogům. Z hlavní konkurence již možnost provozování vlastního blogu pod hlavičkou velkého portálu mají víceméně všichni: Novinky.cz, Aktualne.cz, Respekt.cz a například i slovenská alternativa v podobě Sme.sk.

Otázkou zůstává, co si redakce iDnesu od dnešního spuštění této nové služby slibuje. Blogy fungují již přibližně týden, ale teprve nyní došlo k plnému spuštění a větší propagaci na homepage iDnes, která je hlavním impulzem pro čtenáře. Mám z toho všeho ale poněkud obavy - možnost založení vlastního webové deníku má víceméně každý, což není špatné, ale poněkud zvláštní. Zvláštní v tom smyslu, že stejně jako na Aktuálně dokázala redakce iDnes nalákat určité množství méně či více známých osobností, které se snaží občas něco napsat. Novinka zase občas nalinkují nějaký blogpost neznámého pisálka přímo z homepage Seznamu, což ve většině případů znamená stovky až tisíce převážně nesouhlasných komentářů.

A tady začínají mírné komplikace. Pokud jste někdy na Aktuálně četli nějaký příspěvek třeba kontroverzního Davida Ratha, asi víte o čem mluvím. Nejedná se ani tak o texty samotné, ty jsou povětšinou kvalitní (i když se občas taky najde docela úlet u člověka od kterého byste to vůbec nečekali). Problémem je zpětná vazba v podobě komentářů. Ty totiž může přidávat kdokoliv a to při návštěvnosti těchto portálů nemůže dělat dobrotu. Když pustíte masu proti skupince intelektuálů tak to nemůže nikdy dopadnout vítězstvím té druhé skupiny. V případě blogů na Aktualne.cz to redakce řeší poměrně razantně: masivní cenzurou všech negativních, nevhodných a zbytečných komentářů. Tím sice uměle navyšují úroveň diskuze, ale je to činnost neúměrně náročná a neefektivní, protože nějaký blbeček který si bude chtít zanadávat se vždycky najde. A zaměstnávat skupinu redaktorů, kteří budou takovéta individua ze sítě sítí odstraňovat je přeci jenom trošku nepraktické.

iDnes se očividně vydal podobnou cestou. Mezi takzvanými VIP bloggery je třeba Jirka Paroubek, všemožné missky, umělci, významní podnikatelé a další persony. Těžko říct, ale zadarmo ani kuře nehrabe a tak se velice pravděpodobně u těchto prominentů jedná o placenou činnost. Služba je nová a tak komentářů ještě není tolik, ale to se bude v nejbližších dnech dramaticky měnit. A s čtenáři přibývá i masa budižkničemů, kteří se skryti internetovou anonymitou hrnou zvracet svoje, i když to často s článkem vůbec nesouvisí. Dovedu si celkem snadno představit i všemožné inzertní komentáře a odkazy na vlastní weby, které za vidinou vyšší návštěvnosti budou spamovány a následně s určitým spožděním zase odebírány cenzurou. Těžko tedy říct, jak se služba uchytí, ale moc bych si od toho nesliboval. Paradoxně nejvíc mě zaujaly blogy na zmiňovaném portálu SME.sk, kde blogují "normální" lidé, žádné osobnosti a poměrně často tam člověk narazí na zajímavý článek nebo názor...

04.06.2007 | 01:09 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Porno business v Čechách, Face2Face a PartyHardcore

Fenomén Roberta Rosenberga je mezi lidmi už poměrně známým tématem, zvláště když si tato česká pornohvězda ze svého řemesla udělala celkem solidní kariéru a tváří se jako významná celebrita. Všemožné projekty natočené jakoby náhodou zde v Čechách převážně v nedokonalé angličtiny se velice často vyvážejí za naše hranice jako dobrý produkt. V českých podmínkách pak největší úspěch slaví videa, která se vám zpřístupní po zaslání sponzorované SMS v hodnotě kolem 80 Kč. Většina těchto filmových pokusů velice rychle proniká také na peer to peer sítě, což sice snižuje výdělek, ale také obrovsky zvyšuje popularitu a povědomí internetové veřejnosti.

Popularity těchto ostřejších večírků si všimla také media, například iDnes již téměř před rokem publikoval pobuřující zprávu o Party Hardcore, jak se nový projekt jmenuje. Jedná se o docela silné kafe: přibližně stovka dívek odpoví na nabídku komparzu do "taneční party" se striptýzem, povětšinou nic netušíce o co se ve skutečnosti jedná. Místo lehké erotiky ale na plac vtrhne většinou 6 nahých mladíků a začnou provozovat sexuální orgie. Všechno povzbuzují nastrčené tanečnice a porno herečky, které za mrzký peníz lákají divící se slečny (podle obrázků často na hranici plnoletosti) do akce. Většinou se setkají s tvrdým odporem, alkohol zdarma ale dělá časem svoje a tak se některé slečny dobrovolně přidají. Všechno natáčí několik kamer a fotí řada fotografů. Obrázky samozřejmě nebudu publikovat, ale není těžké je pomocí nějakého vyhledávače najít volně dostupné na internetu.

Jedním z míst, kde se tato utajená párty celkem pravidelně koná je Štvanický klub Face to Face, který o víkendových nocích baví disco muzikou. V jiných termínech je ale očividně také rušno, ovšem v poněkud drsnějším prostředí. Přestože se pořadatelé snaží velice dobře zamaskovat všechny české nápisy, cedule a plakáty, prostředí klubu prostě nepředstaví a tak není vůbec obtížné tento populární klub poznat. Mladé holky najaté původně jako nevinný casting se po chvílích radosti nebo neskutečné otravy (během natáčení se nedá odejít, všechno hlídají bodyguardi) pomalu zjišťují, že tohle asi nebyl dobrý nápad a vylívají si svá srdíčka v pochybných internetových diskuzích, kde se povětšinou neshledávají s přílišným pochopením. Poměrně vtipné je, když na oněch záběrech spatříte některou slečnu, kterou znáte...

Proč je Party Hardcore trošku silná káva je asi jasné. Policie již poměrně dlouho celý případ vyšetřuje, ale očividně se jí to příliš nedaří, protože další a další verze neustále vznikají. Podle posledních informací ale má mírné problémy s vystopováním provozovatele této akce - ten je totiž poměrně dobře skryt. Nedalo mi to ale, a jal jsem se prohledat a prověřit pár informací. Síť všemožných společností uvedených ve WHOIS u jednotlivých domén je opravdu spletitá - jedná se o několik různých firem, s českými i mezinárodními doménami, několika různými webhostingy a další kamufláží. Nezadaná jména registrátora nebo vymyšlené adresy jsou zcela běžné, společnosti podle záznamů sídlí v Německu, Švýcarsku, USA i v dalších zemích. Když si ale pečlivě všechno projdete, dostanete se k jedné adrese: Osamocená 789, Praha 6. A porovnáním s adresou uvedenou ve whois webu mistra Rosenberga je vše jasné - jedná se o stejnou adresu, a tedy i další projekt tohoto internetového pornomagnáta. Až vás zaujme nějaký podezřele výhodný inzerát na casting pro nespecifikovanou taneční akci, mějte na paměti, že se nemusí jednat přesně o to, co se vám někdo zpočátku snaží říct...

29.05.2007 | 12:22 | kategorie: Offtopic | Hannes | trvalý odkaz

Síla průzkumů, nová knihovna v Praze

Na téma plánované knihovny na Letné jsem tady již několikrát nadával, včera mě ale z čistého srdce rozesmála MF Dnes, která jako jednu z hlavních zpráv publikovala jakýsi průzkum o tomto architektonickém díle prý uznávaného architekta Kaplického. Jeho tvrzení, že knihovna se líbí 10 milionům Čechů akorát dokazuje jeho pohrdání naším národem. Za 2.5 miliardy Korun bych asi ale také měl silné řeči.


Nyní zpátky k průzkumu. Ten se totiž stal neuvěřitelnou fraškou. Problémem je, že si tuto skutečnost moc lidí neuvědomí a zveřejnění takového průzkumu má mnohem větší vliv než pravdivost výsledků v něm publikovaných. Slyšte tedy fakta stojící za dvoustránkovým článkem: Národní knihovna, která průzkum zadala agentuře Median totiž pracuje s vzorkem pouhých 566 respondentů. Z toho více než 55 procent respondentů o projektu buď vůbec neví nebo na to nemají žádný názor. Tím se nám okruh tázaných redukuje na něco málo přes dvě stovky. Z těchto dvou stovek je odhadem ještě přibližně polovina lidí žijících mimo Prahu a mimo oblast Letné, kde se má stavět.


Ze zbylých přibližně 100 lidí tak vychází průzkum, který má prezentovat názor Českého národa na tuto stavbu. A to je podle mě sakra málo. Je už tedy prakticky jedno, že 55% respondentů je pro stavbu, zbytek proti. Takovéhle průzkumy jsou nic neříkající fraškou. Docela by mě zajímalo, kolik procent z oněch tázaných lidí bylo někdy v knihovně a kolik jich vůbec tuší kde Národní knihovna sídlí nyní. Co se bude dělat s obrovskými prostory po přesunu do nové budovy? To ale nikomu očividně nevadí, zprávu v MF Dnes si včera přečetlo asi tak 1.5 milionu lidí a mnohé z nich to asi také značně ovlivnilo. A co teprve takové předvolební průzkumy, které mohou nerozhodnuté voliče ovlivnit ještě mnohem více? Někdo to vždycky musí zaplatit, a se špatnými výsledky (špatnými pro zadavatele) rozhodně spokojený nebude...


eXTReMe Tracker