CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 2
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
26.04.2007 | 23:21 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Call of Duty 4 odtajněno

Pouze krátký post o čerstvé novince od Activisionu: ten v tiskové zprávě oznámil, že zítra v noci budou odtajněny první detaily o Call of Duty 4. Jelikož je tahle hra respektive její předchůdci u nás stále obrovsky populární, určitě tato zpráva zaujme mnoho hráčů. Jestli se divíte jak je možné, že žádné CoD 3 se nekonalo, je to absencí tohoto titulu na PC, konzolové verze byly vydány. Co se týče Call of Duty 4, tak se podle prvních informací proslýchá, že bysme se konečně mohli dočka i my písíčkáři. Další informace přidám během víkendu po zveřejnění na americké televizi ESPN, kde k představení zítra dojde.
19.04.2007 | 23:09 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Operace Flashpoint 2 již za rok

Většina fanoušků Operation Flashpoint ještě ani nestačila dohrát Armed Assault od stejného vývojářského studia a Codemasters již oznámili začátek vývoje Operace Flashpoint 2. Hra má podle oficiální zprávy běžet na enginu Neon, který můžete v akci vidět třeba v Colin McRae Rally. Těžko říct co má společného závodní simulátor a akční hra, ale vývojáři se alespoň nebudou muset mořit se vším od začátku. O hře samotné však nepadlo ani slovo, takže těžko říct na co všechno se můžeme těšit. Přesný termín vydání taky zatím nebyl stanoven, mluví se jenom o roku 2008. Pro více informací které se snad budou časem objevovat doporučuji sledovat oficiální diskuzní fórum.
17.04.2007 | 19:32 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nejprodávanější hry na začátku dubna

Pravidelné žebříčky prodejnosti PC her v USA publikované analytickou společností NPD začínají být poslední dobou opravdu nudné. The Sims, World of Warcraft, The Sims, The Sims a sem tam nějaká ta novinka. Ani týden končící sedmým dubnem nebyl vyjímkou:

1. Command & Conquer 3: Tiberium Wars - Electronic Arts
2. The Sims 2 Celebration Stuff - Electronic Arts
3. World Of Warcraft: Burning Crusade - Blizzard
4. The Sims 2 Seasons - Electronic Arts
5. The Sims 2 - Electronic Arts
6. World Of Warcraft - Blizzard
7. Command & Conquer 3: Tiberium Wars Kane Edition - Electronic Arts
8. Elder Scrolls IV: Oblivion Shivering Isles - Bethesda Softworks/2K Games
9. The Sims 2 Pets - Electronic Arts
10. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow Of Chernobyl - THQ


08.04.2007 | 18:46 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Lord of the Rings Online v provozu a zadarmo

Příjemná zpráva přišla od vývojářů ze studia Turbine, kteří stojí za titulem The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Toto očekávané MMORPG je nyní oficiálně dostupné ve veřejném betatestu, který je otevřený pro všechny zájemce. Každý si tak může po stažení herního klienta zadarmo vyzkoušet online svět Pána Prstenů, který je podle mého prvního pozorování snad až příliš podobný světu World of Warcraft. Na druhou stranu WoW je extrémně úspěšná hra, tak proč se nevydat cestou lehkého napodobení fungujícího modelu.


 


Hráči mohou LOTR Online hrát zdarma až do 24.dubna, kdy bude spuštěn ostrý provoz. Stažení klienta zůstane i do budoucna zadarmo a platit se bude pouze měsíční poplatek 14.99 dolaru. Hráči, kteří si hru předobjednali v retail balení budou mít ještě další možnosti: buď platit měsíčně $9.99 nebo uhradit poněkud neobvyklý lifetime poplatek $199.99, za který dostanou časově neomezený přístup do online světa Lord of the Rings. Těžko říct jak se hra u nás uchytí, v Americe asi nebude pro většinou zájemců placení měsíčního tarifu problém, tady už to asi dost lidí odradí.


02.04.2007 | 15:08 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Konec Gamezone, OMG?

Ke hraní už se příliš nedostanu, maximálně si tak dám občas UT 2004 po internetu, a tak mě následující zpráva docela vyrazila dech. Jedná se sice o poměrně starou událost, ale já si toho všiml až teď v souvislosti s aprílovým vtípkem herního portálu Gamepark.cz, který včera oznámil fiktivní konec. Až teď mi došlo, že se jednalo o narážku na konec jiného a kdysi extrémně populárního herního serveru, Gamezone.cz. Všichni si asi dobře pamatujeme onu aféru s převodem serverů Gamezony pod nové vedení Progamers, proti kterému se svého času sepisovali petice a hodně lidí dávalo hlasitě najevo svojí nespokojenost.


Těžko se dá tedy pochopit, že nyní již pravděpodobně tři týdny hlásá Gamezone.cz zcela suše, že provoz serveru byl k 5.3.2007 ukončen. Kde jsou ony pompézní zprávy o navýšení počtu serverů, neuvěřitelně nízkém pingu a neschopnosti konkurence? Český Telecom, vlastně tedy Telefonica pravděpodobně přiškrtila kohoutky a rozhodla se tento herní portál nadále nepodporovat (proč taky, servery stojí tisíce měsíčně a zisk se se snižující popularitou začal pravděpodobně nebezpečně přibližovat nule). Hlavní důvod je zřejmý - po převzetí serverů Progamers téměř všichni hráči odešli hrát na rychle vziknuvší Gamepark, který zaznamenává stabilní nárůst návštěvníků až doteď. Přijde mi to poměrně paradoxní...


28.03.2007 | 08:46 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

UPC chystá další zrychlení za stejnou cenu

Dnes ráno do mé scránky dorazil krátký mail od UPC, který ve stručnosti informuje o plánovaném zrychlování přenosových rychlostí v síti tohoto poskytovatele internetu. Mail se sice poněkud nepoved, protože byl napsán v HTML ale odeslán jako plaintext, takže je to spíš změť všemožných znaků a značek než nějaká seriózní zpráva, ale obsah sdělení je jasný.


Vážení klienti, rádi bychom vás informovali, že od 1.4. 2007 připravujeme navýšení rychlosti vašeho stávajícího internetového připojení a to až čtyřnásobně. Mnohem rychlejší internet získáte při zachování stejné ceny. O průběhu navyšování rychlosti vás budeme informovat v následujícím dopise.


Jsem rád, že se UPC snaží alespoň trochu držet krok s ostatními poskytovateli připojení k internetu. Sice mají většinou pár měsíců spoždění a jejich faktický monopol na trhu kabelových služeb by šel celkem snadno zneužít, ale téměř nulové výpadky a garantovaná rychlost to vynahrazují. Již několikrát mi hlavou procházel přechod na ADSL, které je o něco levnější, ale zatím zůstávám. Již asi 4 roky platím 1255 Kč měsíčně a za tuto cenu jsem původně dostal 128 kbitů, což byla tehdy opravdová bomba. Nyní mám za stejnou cenu 4 Mbity a od začátku dubna tedy pravděpodobně pojedu ještě rychleji - to už je ale na moje potřeby možná příliš, a tak se dost možná rozhodnu pro "downgrade" na levnější tarif. Uvidíme jak to UPC vymyslí, zajímavá bude i otázka Fair User Policy.


12.03.2007 | 11:35 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Babel

Takovým zklamáním letošních Oscarů byl pravděpodobně film Babel - všichni čekali, že řadu nominací promění ve velké množství zlatých sošek, ale to se tak nějak nestalo. Skrytá identita byla asi více americkým filmem, i když ne až tak dobrým a hlavně neoriginálním. Babel hraje na podobnou notu jako před rokem Crash, který mě tehdy opravdu okouzlil. Tady je to podobné, i když se místo rasových problémů příběh zaměřuje spíše na takové "běžné" starosti běžných lidí. Jak se zápletka postupně rozplétá, pomalu zjišťujete nepříjemnou provázanost osudů všech tří absolutně odlišných světů - Ameriky, Maroka a Japonska. Brad Pitt v roli hlavního hrdiny tentokrát nijak extrémně nevybočuje z výkonu ostatních herců, kteří svoje role vzali možná i vážněji. Babel v angličtině v přeneseném významu složitou situaci způsobenou vzájemně propletenými problémy - a přesně o tomhle film je. Úžasný soundtrack poslouchám už asi 2 dny téměř v kuse. Kdyby ještě režisér González Ińárritu Babel zkrátil tak o půl hodiny, byla by to asi opravdu skvělá podívaná. 8.0/10.


Drama 
USA, 2006, 142 min


Režie: Alejandro González Ińárritu
Hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Peter Wight, Harriet Walter, Trevor Martin, Matyelok Gibbs, André Oumansky, John O'Mahony, Adriana Barraza, Elle Fanning, Gael García Bernal, Emilio Echevarría, Clifton Collins Jr., Michael Pena, Rinko Kikuchi, Kôji Yakusho 


 


Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli...


06.03.2007 | 19:03 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

LOTR Online - Classes of Middle-Earth

Všichni fandové MMORPG a hlavně WoW by měli spozornět - pomalu ale jistě se blíží datum vydání nového masivně online RPG ve stylu právě World of Warcraftu, ale tentokrát na motivy Pána Prstenů. S touto tématikou vyšlo již bezpočet her, mezi nejúspěšnější se asi řadí real-time strategie Bitva o Středozem, tkerá se také dočkala už dvou dílů. LOTRO aneb Pán Prstenů online vypadá na první pohled velice hezky, těžko říct jestli jsou obrázky z tohoto traileru skutečné nebo se jedná pouze o nějaké mimoherní rendery. Více zajimavých informací o hře můžete zjistit na oficiálním webu a pak už se jenom těšit na letošní prázdniny, případně se zkusit dostat do betatestu...
05.03.2007 | 01:36 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Radar, koho to zajímá... VÁS!

Tohle mi přistálo v mailu. Doteď jsem k problematice umístění amerického radaru na českém území měl pouze neutrální nebo spíše negativní názor, ale po přečtení tohoto textu jsem se tak trochu zhrozil. Těžko říct, nakolik je onen text objektivní, ale kdyby měli tyto informace k dispozici všichni občané této republiky a hlavně zodpovědní politici, asi bysme tady žádný radar ještě hodně dlouho neměli. Realita je však poněkud jinde...


Podmínky americké vlády ohledně statusu své případné vojenské základny v České republice jsou de facto státem ve státě. Praha by neměla právo vstupu do základny, možnost kontroly jakýchkoliv aktivit americké strany. Navíc by zaměstnanci základny byli vyjmuti z jurisdikce soudů České republiky po celém uzemí státu. Takové právní imunitě se netěší ani diplomatický sbor zahraničních ambasád. Proč bychom na uzemí republiky měli připustit pro vojáky cizí mocnosti privilegia, která přísluší ústavním činitelům ČR? Jaké mají zkušenosti s americkou vojenskou přítomností v jiných zemích?


Nebylo by od věci podívat se trochu na historii základny USA Thule v Grónsku. Tato vojenská báze byla původně meteorologická stanice, tajně v padesátých letech přestavěná na vojenskou základnu v rámci projektu "Blue Jay". Nikdo se nikoho na nic neptal. V roce 1968 došlo v oblasti Thule k vážné nehodě, která mohla skončit katastrofou. Zřítil se do moře bombardér B-52 se čtyřmi vodíkovými bombami na palubě. Nikdo nikoho o ničem neinformoval. Naopak rozběhla se desinformační kampaň. V roce 1991 studie o radioaktivním pozadí podala exaktní důkazy o nadměrném množství plutonia, které se používá jako materiál pro iniciaci výbuchu vodíkové bomby v oblasti. Jedna z vodíkových pum nebyla nalezena. V komplexu základny byly tajně skladovány nukleární zbraně bez vědomí Kodaně.Teprve v roce 1995 Dánsko přiznalo vinu a zaplatilo odškodnění občanům Dánska a Grónska, kteří byli vystaveni radioaktivitě při práci na americké základně, šlo o sumu zhruba 15 000 000 dolarů. Proč bylo finanční odškodnění za americkou havárii a americké nukleární hlavice přeneseno na dánského daňového poplatníka nemám zdání? V roce 2001 se president Bush obrátil osobním dopisem na premiéra Grónska, aby intervenoval v prospěch modernizace radarů v Thule. Kodaň protestovala, protože Grónsko je mandátním územím Dánska. Odpovědí emisarů USA na "odborných konferencích" o "dvojité slabosti" Dánska bylo, že ..."Dánsko je slabá evropská ekonomika a člen NATO". Jistě povzbudivý signál z americké strany pro ČR nebo Polsko.


Teď se podívejme poněkud blíže na některé technické aspekty ohledně radarové techniky a z toho plynoucí rizika a dopady na život lidí. Třeba takový radar na stíhacích letounech se na zemi nezapíná mimo případy, kdy pozemní personál provádí testy a údržbu. V tomto případě je testující technik oblečen ve speciálním olověném obleku. Výkon tohoto zařízení je řádově v kW. Radar systému Aegis 4 na lodích US NAVY má pulzní výkon okolo 20 MW. Při bombardování v Kosově 1998 udělala obsluha radaru amerického křižníku USS CG-žý Siloh chybu a zapnula radar blízko italského pobřeží u přístavu Naples. Byla zničena některá technická zařízení meteorologických stanic a operátorů mobilní sítě, která byla několik dní mimo provoz. Jaké byly dopady na zdraví lidi, nám může přiblížit situace z Azerbajdžánu. Tajná služba Azerbajdžánu odmítla poskytnout informace ohledně možných zdravotních rizik při provozu dvou radarů US v oblasti Astara a Khizy. Studie šéfa Nezávislého centra pro výzkum životního prostředí uvádí, že devětkrát vzrostl výskyt rakoviny, třináctkrát onemocnění jater a devatenáctkrát vzrostl počet dětí narozených s vrozenými vadami. Nepodařilo se mě bohužel zjistit jaký radar tam je. Specifikace radaru FSP=117 je 20-24 MW zářivého výkonu podle toho, jestli systém je mobilní nebo ne. Radar určený pro americkou základnu v ČR je kolos o pulzním výkonu 1000MW. To je 20 krát tolik než výkon radarů, o kterých byla řeč. Negativní dopady se projeví řádově v okruhu desítek km. Navíc i při bezchybném provozu může dojít k odrazu vln o ionosféru. Pro zajištění provozu je nutný zdroj energie okolo 5 MW. Na základně má být 200 lidí. Zdroj energie musí být nezávislý na okolí. Vezmeme-li v potaz ještě požadavky na bezpečnost a utajení objektu je téměř jisté, že půjde o podzemní atomový reaktor.


Základní technické specifikace musí mít česká strana k dispozici, přesto o nich naše "svobodná nezávislá privátní média" neinformují. Obyčejní lidé jsou elitami degradováni na masu, která nemá být informována o negativních skutečnostech a už vůbec nemá mít právo být zapojena do schvalování tak závažného procesu jakým bezesporu je vybudování US vojenské základny mimo jakoukoliv pravomoc ČR. Vláda ani parlament nemají mandát k takovému rozhodnutí bez referenda. Nemluvě o pozici vlády stojící na dvou přeběhlících a hlasech Strany zelných, která ve svém volebním programu slíbila podporu referenda a odpor vůči atomové energetice. Na základě volebních programů totiž voliči dávali své hlasy. Záměrně jsem se vyhnul geopolitickým hlediskům ohledně toho, proti jaké hrozbě má být základna postavena. Samozřejmě na to mám názor, ale domnívám se, že jde o důležitý veřejný zájem, který by měl být vysoko postaven nad nějaké politikaření. Uvědomme si, že Česká republika je malá hustě osídlená země. A radar o těchto technických parametrech bude mít značný negativní dopad na tisíce občanů Česka a my nebudeme mít možnost to vůbec ovlivnit. Mysleme na budoucnost. A budoucnost a bohatství každého národa jsou jeho děti!


25.02.2007 | 13:12 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Empire Earth 3 oficiálně oznámeno

I nepříliš úspěšný herní titul se může dočkat celé řady pokračování. To je tak trochu případ Empire Earth, již docela letité strategie, která se ve své době snažila udělat díru do světa. Akorát se to tak nějak nepovedlo, a ani druhý díl Empire Earth 2 se moc nechytil. Ještě teď si vzpomínám na hodně zvláštní bug, díky němuž se hra trhala každé 4 sekundy pokud jste měli přibližně 150 a více jednotek. Empire Earth 3 by ale mělo být úplně jiné kafe - aspoň to tvrdí autoři, realita pravděpodobně bude také trošku jiná. Práce na hře teprve začínají, vydání plné verze bysme se měli dočkat někdy na konci tohoto podzimu. Čeká vás výběr ze tří národů (západní, Střední východ a Dálný východ) a následné dobývání Země od počátku civilizace, tak jak tomu bylo i u předchozích dílů. Grafika vypadá hezky, i když trošku jednoduše, ale to byl prý účel vývojářů - chtěli zjednodušit herní strukturu a dát tak větší prostor taktickému manévrování. Více informací najdete třeba v této anglické preview.
eXTReMe Tracker