CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
23.08.2006 | 10:07 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Web Kevina Mitnicka hacknut

Webové stránky pravděpodobně nejznámějšího
světového hackera Kevina Mitnicka byly napadeny jinými útočníky. Útok
byl veden zřejmě z Pákistánu. Výchozí stránky webů patřících Mitnickovi
včetně KevinMitnick.com a MitnickSecurity.com byly nahrazeny vulgární
zprávou o jejich vlastníkovi a hackování.

Podle vyjádření samotného Mitnicka získali hackeři kontrolu nad
celým hostingovým serverem patřícím společnosti, jíž Mitnick za
hostingové služby platí. Server tedy nebyl v Mitnickově správě. Podle
všeho však šlo o cílený útok na Kevina Mitnicka, neboť napadeny byly
pouze jemu patřící weby. Internet je opravdu divoký...

Zdroj: Zone-h, Zive.cz 


28.07.2006 | 00:49 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Oznámen další datadisk: The Sims 2 Pets

Nekonečná série The Sims opět pokračuje. Elecotrnic Arts se rozhodli vydělat dalších párset milionů od nebohých fanynek vydáním nového datadisku, s názvem Sims 2 Pets, aneb Domácí mazlíčci. Pořád mě udivuje, jak může přidání jednoho pitomého objektu vydat na celý bonusový disk, který se prodává za vysokou cenu. Určitě není žádným překvapením, že to nebude poslední rozšíření, takže ve finále se dočkáme opět kolem 10 datadisků přidávajích tuhle nový nábytek, támhle nový domeček nebo pár pitomých povolání. Holt je to ale business a v EA to velice dobře ví.


 


Abysme se vrátili zpátky k tématu, nový addon Pets přidává prostě téměř jakoukoliv domácí havěť na kterou si vzpomenete. Obligátní pejsek s kočičkou, nebo třeba trošku více originální papoušek a jiné ptactvo, nebo dokonce nějaký ten hlodavec. Aby programátoři zabránili obviňování z malého množství přídavků za velkou cenu, nabídnou ještě detailní statistiky nálady a emocí pro každé zvířátko, takže se z něj stane vlastně takový další Simák, o kterého se budete muset dost starat. Některé druhy zvířat bude možné i trénovat, takže vám pak pejsek bude moci třeba aportovat.Aby všichni hráči The Sims 2 na celém světě neměli ty samé mazlíčky, budete si moci "nakonfigurovat" svojí novou hračku přesně podle vašich představ. To znamená že si budete moci vybrat z desítek tělíček, hlaviček a nožiček. Když se vám bude dařit, odemkne vám hra dokonce různé bonusy, jako unikátní rasy psíků, speciální oblečky/obojky/pelechy atd atd. Vaše miláčky pak můžete ukázat světu přes internet. Prostě další nekonečné hodiny strávené s vašimi postavičkami a zvířátky, to všechno 17.října tohoto roku...


26.07.2006 | 19:34 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: Tristan a Isolda

Dalším filmem ke kterému jsem se dostal je historický slaďák Tristan a Isolda. Jedná se o jakousi adaptaci Romea a Julie, akorát se vše odehrává o dost dříve na britských ostrovech. Musím se přiznat, že mám historické romány a stejně tak filmy docela rád, takže jsem byl celkem spokojený. Příběh je celkem průhledný, ale díky velkému množství postav se možná budete občas trochu ztrácet. Na Tristanovi a Isoldě je zajímavé i to, že se z velké části natáčel u nás v České republice, konkrétně na Křivoklátsku a v Průhonickém parku. Autoři se neuchýlili k nějakým zbytečným scénám, takže scénář dává dohromady docela rozumný příběh. Kvalitní oddychový film, který by vás neměl zklamat. 7.5/10.


Drama / Romantický, Velká Británie / USA, 2006, 125 min


Režie: Kevin Reynolds
Hrají: Sophia Myles, James Franco, Hans Martin Stier, Rufus Sewell, Leo Gregory, Barbora Kodetová, Marek Vašut, David Fisher, Dexter Fletcher, Miroslav Šimůnek


Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské pověsti byl Tristan královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování. Vyrostl v krásného čestného muže. Usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca. Pomohl mu zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda. Pro ně připravený nápoj lásky však nešťastnou shodou okolností vypila s Tristanem. Zamilovali se, ale přesto se Isolda stala ženou Marcovou. Milenci se tajně scházeli, ale byli přistiženi. Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy však chřadl. V největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a nechal pro Isoldu vyslat loď... Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.


24.07.2006 | 20:11 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Odhaleny hardware nároky akční pecky Crysis

Velký otazník v podobě očekávaných hardware specifikací k rozběhnutí graficky neuvěřitelně povedené pecky Crysis se nyní konečně vyřešil - na jednom zahraničním fóru byly zveřejněny minimální a doporučené nároky na hraní této hry. A nutno říct, že to nejsou zrovna moc "user-friendly" čísla, jedná se spíše o počítač další generace. Na druhou stranu, nikdo zatím neví kdy přesně Crysis vyjde, takže to třeba nakonec nebude tak horké...

 

Minimální konfigurace:

CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Graphics: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
RAM: 768Mb/1Gb on Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
Optical Drive: DVD
Software: DX9.0c with Windows XP

Doporučená konfigurace:

CPU: Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
Graphics: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) or DX10 equivalent
RAM: 1.5Gb
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upstream)
Optical Drive: DVD
Software: DX10 with Windows Vista

24.07.2006 | 20:07 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

ATI koupeno AMD

Dneska byl konečně potvrzen dlouho spekulovaný transfer mezi dvěma špičkovými výrobci hardwaru pro PC. Výrobce procesorů AMD koupil za 5.8 miliardy dolarů výrobce grafických karet, kanadskou společnost ATI. I firma velikosti AMD si musela na takovýto transfer půjčit opravdu dost peněz, ale finanční návratnost je zaručená. Spojením těchto dvou kolosů dojde k poklesu nákladů na výrobu a zbýšení konkurence proti Nvidii, která teď zůstala tak trochu osamocena. Radovat se můžeme hlavně mi, koncoví uživatelé, protože vyšší konkurence by pochopitelně měla stlačit ceny procesorů i grafických karet zase o něco dolů...
24.07.2006 | 15:47 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Už jste někdy dostali...

...doporučený dopis z Israele? :-D


 


23.07.2006 | 18:41 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Exkluzivní scany: Call of Duty 3

V novém čísle amerického herního magazínu Electronic Gaming Monthly Magazine se objevilo celkem 8 stránek o připravované pecce, Call of Duty 3. V článku nechybí spousta scerenshotů, zatím tedy z verze pro PlayStation a XboX, PC verze je zatím opožděna a bude vydána až později. Pokud vás tedy tahle hra zajímá, doporučuji stáhnout exkluzivní scany zmíněného magazínu, které mi zaslal jeden americký kolega.
22.07.2006 | 17:37 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Hacked. And Reloaded.

Jak si asi většina z pravidelných návštěvníků všimla, Game blog byl stejně jako všechny ostatní weby hostované na doméně czhannes.com během pátečního večera a dneška nefunkční. Včera kolem páté hodiny večer jsem na web umístil tuto zprávu:

patek, 19.56 

fajn. v nedeli jsem odjel na 6 dni pryc, ven, na kola. chtel jsem neco napsat na blog ale diky paradnimu UPC nesel celou nedeli internet, takze jsem ani nemohl pripravit nejaky clanky nebo aspon dat vedet ze tu par dni nebudu. dneska jsem prijel zpatky do Prahy, jdu se podivat na internet, co je noveho. Hannes board najdu v polofunkcnim stavu, kdy ocividne ve stejny moment nekdo hackoval server. rychle forum zazaplatuju, smazu cizi soubory, jdu se vybalit. za hodinu prijdu zpatky, ze konecne neco napisu na game blog.403 Forbidden. WTF? kouknu na FTP. prazdno. kompletne prazdno, 4 roky prace i zabavy jsoupryc, vsechny soubory smazany, zbylo nekolik malo fotek. super. nejakej zabedarovanej patnactieletej idiot si dokazal jak je strasne dobrej a smazal nekomu cizimu par let prace.

tohle me docela se*e...

Jak jste se mohli dozvědět z tohoto textu, byl jsem vlastně celý týden pryč. Nešťastná shoda náhod zařídila, že se během tohoto týdne objevila nová a velice závažná bezpečnostní chyba pro Invision Power Board, na kterém jelo forum. Netrvalo dlouho a této lákavé možnosti využilo asi 5 lidí, kteří získali přístup k administraci. Jeden z nich to ale dotáhnul o něco dále - na server nainstaloval mně zatím stále záhadným způsobem PHP shell a smazal všechny soubory - dohromady to dělalo asi 400 MB. Člověk si řekne "Nic se neděje, přece existujou zálohy," jenomže tady se objevuje problém číslo dvě. Na webu mého hostingu je stejně jako na téměř každém webhostingu zpráva o zálohování, konkrétně tedy "Dokonalý systém zálohování". Tento dokonalý systém však vůbec nefunguje a došlo na nejhorší - žádnou zálohu mého webu nikdo neměl a než to konečně někdo přiznal, uplynulo skoro 24 hodin. Jsem si celkem jistý, že bych uspěl s případnou žalobou za klamavou reklamu a nekvalitní služby, ale co z toho, ty soubory už mi stejně nikdo nevrátí.


Naštěstí nedošlo ke smazání MySQL databáze, takže to není zase až tak horké, protože nějaké ty soubory tady mám - jde ale o různé downloady, obrázky a samostatné stránky, které jsem během let na web nahrál a nyní jsou pryč. Nejhorší na tom je, že útočník, který použil během své nekalé činnosti asi 5 různých proxy serverů k zamaskování stop neměl vůbec žádný důvod tohle udělat. Kdyby mi přepsal homepage s nějakou zprávou že hacknul server jak je to "dobrým" zvykem, nic moc by se nestalo, ale tenhle prevít se rozhodl zajít trochu dál.


Teď se pokouším dát alespoň základní věci zpátky do pořádku, sehnat někde staré smazané soubory s pomocí vyhledávačů a různých cache. Spousta souborů už ale zcela jistě nikde nenajdu. Děkuji mnoha z vás, kteří mi napsali na ICQ nebo mail a nabídli alespoň duševní podporu. Na závěr jedno doporučení: jestli máte také nějaký web, který běží na veřejně dostupném kódu (hlavně phpBB, IPB, Nucleus, Joomla, Wordpress, Mambo a další), pozorně sledujte nové záplaty a aktualizace, protože jinak si koledujete o podobné problémy, které se přihodily mě...


12.07.2006 | 17:38 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nejprodávanější hry na začátku července

Na první místě v prodejnost pc her v USA pro týden končící 1.červencem se nám stále drží World of Warcraft, ovšem hned na druhé místo se probojovala doprovodná hra k filmu Cars / Auta, což je alespoň pro mě docela překvapení. Třetí místo obsadila také novinka, povedené RPG Titan Quest. Zbytek žebříčku je víceméně v normě...

1. World Of Warcraft - Blizzard
2. Cars - THQ
3. Titan Quest - THQ
4. The Sims 2 - Electronic Arts
5. The Sims 2 Open For Business - Electronic Arts
6. The Sims 2 Family Fun Stuff - Electronic Arts
7. Guild Wars Factions - NCsoft
8. Elder Scrolls 4: Oblivion - Bethesda Softworks
9. Half-Life 2: Episode 1 - Valve
10. NFL Head Coach - Electronic Arts

 


09.07.2006 | 23:54 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Itálie, nový mistr světa

Po celkem napínavém a celkem pohledném zápase se nám Itálie stala novým mistrem světa ve fotbale. Finálový match jsem nijak moc neprožíval, protože ani jeden z týmů nebyl nějakým mým super oblíbencem, možná jsem vítězství trochu víc přál Francii. Patrně nejvíce šokujícím momentem tak zůstane vyloučení Zinedine Zidana pár minut před koncem utkání z dost surové sražení protihráče hlavou k zemi. Nevím co způsobilo tento zkrat, to nám koneckonců Zidane asi brzy poví sám, ale takhle by se asi hráči opravdu chovat neměli. Na celém šampionátu se mi líbila německá pečlivost v organizaci, myslím že to pořadatelé zvládli na jedničku. Tak zase za 4 roky v Jihoafrické republice, možná i s trochu lepším výkonem českého týmu...

eXTReMe Tracker