CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog
online čtenářů: 3
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11853
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
13.10.2006 | 12:11 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nový mp3 přehrávač: iAudio U3 2 GB

Po té, co se mi úspěšně povedlo prodat starý mp3 přehrávač Xclef, už nic nebránilo tomu koupit nějakou novou hračku. Měl jsem několik kandidátů, ale nakonec jsem se rozhodl pro Cowon iAudio U3 s 2 GB paměti. A rozhodl jsem se opravdu dobře.


Několik dní předtím mi do schránky přišlo nové číslo časopisu Computer, kde byl shodou okolností test mp3 přehrávačů. iAudio U3 se umístilo hned na druhém místě, takže jsem se jenom ujistil o tom, že to byla správná volba. S cenou necelých 6 tisíc Kč se sice jedná o dražší kousek, ale výčet funkcí a vlastností to bohatě vynahrazuje. Předpokládám také, že mi přehrávač nějaký ten rok vydrží, a tak se nebojím investovat trochu víc. Balík dneska přišel Českou poštou po předchozí objednávce přes internet a již během prvních pár minut jsem si přehrávač zamiloval.


Miniaturní rozměry, téměř nulová hmotnost, barevný a neuvěřitelně detailní displej, intuitivní ovládání a všechny funkce na které si vzpomenete. Některé zákazníky by mohla trošku zarazit absence nabíječky (což je v poslední době celkový trend pro mp3 přehrávače, nabíječka se prostě musí dokoupit zvlášť), ale já ji dostal jako součást objednávky zdarma, takže zde také není žádný problém. Výdrž kolem 20 hodin je naprosto dostačující a kupříkladu takový iPod by si o ní mohl nechat jenom zdát. Po zasunutí sluchátek do uší mě naprosto ohromil rozsah zvuků, parádní basy a také neuvěřitelný výkon (hlasitost). Zajímavým přídavkem je i poukázka na stažení 100 mptrojek z jednoho internetového obchodu. iAudio má propracovaný management, protože v přehrávači bylo předehráno několik trailerů a videí na produkty této firmy, které jsem si s chutí prohlédnul. Možnost přehrávat video je sice spíše do počtu, ale i tak mě relativně malý displej příjemně překvapil, možná nějaký ten film zkusím. iAudio U3 mohu jedině doporučit, jedná se o opravdu povedený přehrávač.


12.10.2006 | 14:59 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Podvodný email České spořitelny zaplavil republiku

Velice zdařilý phisingový pokus včera zaplavil emailové schránky českých uživatelů internetu. Pravděpodobně z nějaké obsáhlé databáze byly vytaženy emailové adresy tisíců občanů. Očividně se ale nejedná pouze o klienty České spořitelny - mail přišel i mnoha lidem, kteří u ČS vůbec účet nemají. Na naše poměry se jedná o neobyčejně zdařilý pokus - mail je napsán v češtině, adresa odesilatele je z domény csas.cz a zobrazená stránka vypadá na chlup stejně jako ta originální. Pod odkazem v emailu se ale skrývá pouhá kopie přihlašovací stránky, běžící na několika serverech v Asii (těch je v rozeslaných emailech hned několik, například z Číny, Singapuru a dalších zemí). Po zadání vašich přihlašovacích údajů dojde pouze k zobrazení hlášky "OK" - útočník tím dává najevo, že právě zjistil vaše přihlašovací údaje a může se bez problémů přihlásit na váš účet. Co autoři tohoto phisingového podvodu tak trochu nedomysleli, je nové bezpečnostní opatření České spořitelny, kdy potřebujete ke každé transakci, i kdybyste posílali jednu korunu, ověření identifikace přes váš mobilní telefon. I tak se ale jedná o velice závažný podvod, doporučuji daný email rovnou smazat a na nic neklikat.

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci.
Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku.

Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.
S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem.

Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu.

Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu.
V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system.

V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti.

Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.


V souvislosti s phisingem a podvody s kreditními kartami doporučuji přečíst poměrně zajímavý rozhovor s jedním crackerem na Lupě, možná si potom rozmyslíte zadávat někam číslo svojí kreditky...


11.10.2006 | 00:17 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nový super TV seriál: Heroes

 


Bez většího humbuku vypustila americká televize NBC 25.září v hlavním vysílacím času do miliónů domácností nový seriál Heroes. To ještě nikdo netušil, jakou si během velice krátké doby získá popularitu. Jenom na první díl se koukalo neuvěřitelných 14 milionů diváků (a to je v těžké americké konkurenci opravdu solidní číslo). Netrvalo tedy dlouho, a ředitel NBC oznámil, že ve vysílání The Heroes bude televize pokračovat během dalších měsíců (v USA je celkem běžné, že se pustí úvodní díl nějakého nového seriálu, a až podle jeho sledovanosti se rozhodne, zda se natočí další díly a bude se pokračovat ve vysílání).


 


Nebyl by to svět internetu, aby se pár hodin po premiéře na výměnných sítích neobjevily první ripy nového fenoménu - já jsem na nic nečekal a rychle stahoval. A stojí to za to. Amerických televizních seriálů běží obrovské množství, získávají si stále větší a větší popularitu, a tak vás už jen tak nějaký kousek nepřekvapí. Zvlášt poté, co před několika lety udělal díru do světa LOST a následně Prison Break. Heroes na to jdou trošku jinak - jedná se o sci-fi příběh z rukou Tim Kringa, který vypráví o osudech několika lidí, které nečekaně objevují "nadlidské" schopnosti. Tak například japonský obchodník objevuje schopnost manipulovat s časem a prostorem, roztleskávačka ze střední dokáže přežít sebevětší zranění a jeden malíř z New Yorku dokáže kreslit budoucnost.


 


Osobně nemám příliš rád sci-fi, ale tady se tomuto žánru dostává celkem málo, nění to nijak přehnané a seriálu vévodí spíše zajímavý děj než nějaké super efekty. Co je ale na Heroes celkem šokující, je míra násilí - celkem běžně jsou k vidění dost brutální záběry, což není pro puritánskou Ameriku až tak běžné, navíc show běží obvykle od 8 hodin pacifického času. Po třech odvysílaných epizodách (poslední běžela dnes v noci) je ještě těžké dělat nějaké větší záběry, ale autorům se opět povedlo i s naprosto neznámými herci a bez velké propagace přilákat pozornost obrovského spektra publika a mám takový pocit, že o Heroes ještě nejednou uslyšíme...


Nakonec přidávám pár odkazů:


 


08.10.2006 | 22:11 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Call of Duty 3 preview


Většina předních mezinárodních herních serverů (konkrétně GameSpot, GameSpy, GamingTrend, IGN a Joystiq) dnes uveřejnila první preview pro Call of Duty 3, velice očekávané pokračování úspěšné akce. Z pohledu počítačového hráče je to událost poněkud smutná, protože hra v první fázi vyjde pouze pro konzole - XboX 360, Playstation 3 a Wii. Autoři se podle svých slov zaměřili tentokrát hlavně na multiplayer, který se u nás těší neobyčejné oblibě a na CoD serverech najdete téměř kdykoliv stovky hráčů. S pomocí pokročilých technologí konzolí nové generace si budete moci vychutnat opravdu neuvěřitelný herní zážitek - CoD 3 obsahuje naprosto všechny detaily virtuálního boje, pohybu postav a celkově okolního světa. Ohledně multiplayerových modů se chystá vedle Capture the Flag také novinka s názvem "War", který umožní hrát až 24 lidem najednou v týmové spolupráci. Máme se na co těšit!


06.10.2006 | 17:03 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

PayPal konečně v Čechách, i s přijímáním plateb

O příchodu PayPalu na český trh už jsem tady psal asi před půl rokem. V této době bylo možné nově zřídit účet u této služby mikroplateb, ale k velkému zklamání pouze pro placení. Nějaké přijímání peněz nebo výběr financní přes vaši banku bylá pořád jenom fikce. Již tenkrát jsem naznačoval, že alespoň pro mě bude znamenat plné zpřístupnění PayPalu pro české uživatele takovou malou revoluci, a to se během těch několika měsíců jenom potvrdilo. Ať už si budete chtít koupit něco přes internet na eBayi, zaslat peníze nějakému známému, nebo prostě hodit na váš web tlačítko "Donate", máte nyní možnost tak učinit. Po přihlášení do vašeho PayPal účtu stačí odsouhlasit nové podmínky služby (v případě nové registrace je samozřejmě také uvidíte) a pak si již můžete užívat. Poplatky za převody nejsou nijak extrémně vysoké (cca $0.5 za jednu příchozí platbu u business accountu, personal account je kompletně zdarma) a všechno funguje perfektně. Jediným problémem pro zatvrzelé vlastence může být zatím absence české měny, Česká koruna ale bude pravděpodobně dříve nebo později přidána...
06.10.2006 | 00:50 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Battlefield 2142 Demo - jak to bude s jeho vydáním

K zajímavému postupu se uchýlili v Electronic Arts ohledně vydání velice očekávaného dema multiplayerové akce Battlefield 2142. Spolu s představením několika nových screenshotů se v EA rozhodli demo vydat na internetu postupně a to v následujícím pořadí: o dnešním poledni pacifického času se demoverze objevila na službě EA Downloader - sem mají přístup pouze hráči, kteří si hru předobjednali. Zítra, tedy v pátek v 9 hodin ráno se demo objeví na herním serveru GameSpot a ještě o několik hodin později na dalším populárním webu IGN.com (všechny časové údaje v PDT). Těžko říct, čeho tím chtějí EA dosáhnout, těch pár hodin čekání nikoho nezabije, a osobně se domnívám, že dojde akorát k zbytečnému ucpání internetových linek obrovskou koncetrací downloadu z jednoho mirroru. Alespoň vyzkoušet si ale tuhle hru opravdu vyplatí...


UPDATE: máme tady první várku mirrorů: 3D Gamers, 3D Downloads, Computer Games, FilePlanet, Gamer's Hell, GameSpot, Internode Games Network, Strategy Informer, a ještě třeba VGPRO. (1.08 GB)


03.10.2006 | 14:28 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Stronghold Legends, možná trochu zbytečná hra

Fierfly Studios dnes v noci oznámili, že jejich poslední počin v podobě real-time strategie Stronghold Legends je již ve fázi Gold, tudíž je dokončen vývoj a hra se brzy objeví na pultech obchodů s počítačovými hrami. Spolu s vydáním této hry mi na mysli vyvstanula vzpomínka na nedávno dohraný Stronghold 2 a již poměrně dávno dohraný Stronghold první. U prvního dílu této série jsem byl opravdu nadšen, hra přinášela něco nového a dost mě bavila. Dvojka, kterou jsem dohrál během pobytu v Anglii (zabralo to nějakých pár hodin) už mě zdaleka tolik neokouzlila - jednalo se o pouhé převedení jedničky do trošku novější grafiky s přidáním několika nových budov. No a teď tady máme díl další, Stronghold Legends. Těžko říct, jak se marketingové průpovídky o nových vlastnostech posledního dílu projeví ve hře samotné, ale mám pocit, že tady už autoři trochu narází a hra spíše zapadne bez většího úspěchu. Tři kampaně a 31 misí je sice věc pěkná, ale opět se pravděpodobně bude jednat o relativně nudné plnění stále se opakujících úkolů. No uvidíme, hra vyjde v Evropě 13.října...
30.09.2006 | 12:52 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Championship Manager 2007 demo

Všichni fandové sportovních simulátorů a manažerů si mohou nyní vyzkoušet zbrusu nový Championship Manager 2007, který se díky práci vývojářského studia Beautiful Game Studios již blíží k dokončení. Demoverze vám dává možnost vést 6 měsíců váš tým ve francouzské, italské nebo anglické fotbalové lize. Co je na tomto demu zajímavé je kompatibilita s plnou verzí, takže jestli se rozhodnete koupit si plnou verzi, budete si moci váš tým vyexportovat do této hry a vesele pokračovat v dobývání fotbalového světa. Demo o velikosti pouhých 120 MB můžete stahovat například z následujících mirrorů: 3DGamers, FileFront, VGPro nebo WorthPlaying.
28.09.2006 | 20:12 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nejprodávanější hry v půlce září

Další týden, další žebříček americké asociace NPD. Na prvním místě se nám usadilo pokračování vtipných LEGO hvězdných válek, dobře se chytila i novinka Company of Heroes. Solidní pozici si drží tradiční online pecky i The Sims 2...

1. Lego Star Wars II: The Original Trilogy - LucasArts
2. The Sims 2 Glamour Life Stuff - Electronic Arts
3. Company Of Heroes - THQ
4. World Of Warcraft - Blizzard
5. The Sims 2 - Electronic Arts
6. Company Of Heroes Collector's Edition - THQ
7. Warcraft III Battle Chest - Blizzard
8. Cars - THQ
9. Sim City 4 Deluxe - Electronic Arts
10. The Sims 2 Open For Business - Electronic Arts


eXTReMe Tracker