CZHANNES.COM: Úspěšný Blog | Hannes web | Creta web | Game blog | Slevové kódy
online čtenářů: 23
celkem článků: 2282
celkem komentářů: 11855
[?] nových článků: 0
 Weblog o počítačových hrách, internetu, software, hardware a dalších zajímavostech [by Hannes] admin
23.04.2009 | 20:33 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Crayon Physics Deluxe - parádní přemýšlecí hra

Již několik měsíců jsem měl na disku nainstalovanou hru Crayon Physics Deluxe ale až teď jsem se dostal k tomu, abych ji konečně spustil. Jedná se o opravdu originální hru na logické myšlení a tak trochu prostorovou představivost. Úkolem je dopravit kuličku na zadané místo tím, že kreslíte na papír prakticky co chcete a ono se to podle fyzikálních zákonů a gravitace chová. Nakreslené dílky můžete odstranit a ve vyšších levelech přibývají další herní prvky a vychytávky. Celý herní proces se dost těžko vysvětluje, nejlepší je si to rovnou zkusit.


Na Crayon Physics je nejlepší asi ta originalita a volnost - k úspěšnému dokončení levelu vede téměř vždy celá řada různých cest a je jenom na vás, jak si s problémem poradíte. Tak trochu mi to připomnělo jednu hru z dětství, kde bylo vaším úkolem také dopravit kuličku na zadané místo, ale namísto kreslení jste skládali nejrůznější dílky a potrubí - na název už si bohužel nevzpomenu. Skvělé je, když vedle vás někdo sedí a hrajete ve dvou, každý má úplně jiné nápady a způsoby řešení. Zatím jsem udělal asi prvních 20 levelů ze 70, které jsou víceméně rozehřívací a seznamovací, nyní již ale trochu přituhuje. Pokud chcete zabít pár hodin času inteligentní zábavou, tuhle "sandbox" hru od nezávislého studia Kloonigames Ltd mohu jedině doporučit

24.03.2009 | 17:29 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Pražské letiště Franze Kafky je nejhorší na světě

Pokud neznáte Onion News, měli byste to rychle napravit. Výborný report o nejhorším letišti na světě je ideální příležitostí. Docela mě překvapilo, jak detailně si s tím Američané vyhráli (vzhledem k tomu, že nedávno AP vydala zprávu o tom, že stále ještě žijeme v Československu...). Enjoy it ;-)


27.01.2009 | 13:24 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nové filmy: RocknRolla (2008)

RocknRollaRežisérská legenda Guy Ritchie se opět vrací k žánru, který mu jde nejlépe: surové gangsterky, kde se pro sprosté slovo nechodí daleko a chladnost dialogů je vyladěná na maximum. RocknRolla je akční krimi komedie nesoucí se na podobné vlně jako legendární Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni. Přestože už uplynulo hodně času od premiéry těchto filmů, Ritchie dokazuje, že stále svoje řemeslo ovládá a přinejmenším několika skvělými scénami si vás v RocknRollovi podmaní. Film je to opravdu stylový: zhruba dva týdny po shlédnutí mám stále v paměti několik momentů - především pak originální úvodní sekvenci, výbornou honičku s ruskými mafiány a také zhruba čtyřsekundovou postelovou scénu, která v historii filmografie nemá obdoby. Karel Roden v jedné z hlavních rolí působí jako opravdu chladný ruský obchodník, ostatní herci také podávají skvělé výkony. Hodně mě zarazily anglické titulky v částech filmu, kde se hovoří rusky - jsou totiž zcela mimo, a překlad není ani vzdáleně příbuzný tomu, co jednotlivé postavy říkají. Druhým, a to poměrně závažným nedostatkem je délka filmu - v určitých fázích se budete trochu nudit, protože producenti děj poněkud zbytečně natahují na téměř dvě hodiny. I tak je ale RocknRolla a jeho návykový soundtrack svěžím vánkem do plachet zatuchlé filmové produkce. 7.5/10


Akční / Krimi / Komedie 
Velká Británie, 2008, 114 min


Režie: Guy Ritchie
Hrají: Gerard Butler, Jeremy Piven, Thandie Newton, Tom Wilkinson, Idris Elba, Tom Hardy,  Ludacris, Toby Kebbell, Karel Roden nejml., Gemma Arterton, Jamie Campbell Bower, Mark Strong, Bronson Webb, Nonso Anozie

Režisér Guy Ritchie ( PODFU(C)K ) nás ve svém snímku RocknRolla přívádí do londýnského podsvětí, kde se mezi všemi těmi kriminálními živly proslýchá cosi o příchodu ruské mafie, spojeného s tajným kšeftem za miliony dolarů. A nemusím vám snad ani vyprávět dál, co jsou takoví lidé schopni pro peníze udělat. Mělo by se jednat o klasickou ritchieovskou gangsterku, ve které se nám, mimojiné, představí Gerard Butler(300), Tom Wilkinson (DO NAHA) a Karel Roden.

14.10.2008 | 20:01 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Far Cry 2 je připraveno k vydání


Ubisoft před pár okamžiky oznámil, že herní pecka Far Cry 2 je ve fázi GOLD, tudíž došlo k dokončení vývoji a hra je připravena k distribuci na pulty herních obchodů. Očekávané pokračování prvního dílu se začne prodávat 21. října ve verzích pro PC, XboX 360 a PlayStation 3. Oficiální popis hry hovoří o vizuálních a technologických orgiích (za předpokladu, že máte odpovídají hardware). Far Cry 2 také poběží na zcela novém herním enginu, který se může kromě perfektní grafiky blýsknout třeba neskriptovanou umělou inteligencí (aka chytří nepřátelé), kompletně ničitelným herním prostředím nebo třeba efekty dynamického ohně a bouřek. Nebude chybět ani multiplayer a celá herní plocha v prostředí neznámé africké země se prý rozkládá na více než 50 čtverečních kilometrech. Tak teď už jenom upgradovat naše počítače a můžeme se těšit...

11.10.2008 | 17:47 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

BlizzCon 2008: StarCraft 2 bude trilogie

Po dlouhé době přidám zase jeden herní příspěvek, tentokrát se nebude týkat ničeho menšího než velice očekávaného Starcraftu 2. Podle informací od Blizzardu bude StarCraft II vydán jako trilogie samostatných her - abyste tak měli celou kolekci, budete si muset koupit tři separátní hry. Z marketingového hlediska opravdu šikovný tah, uvidíme jak to bude fungovat v praxi. Každý díl se bude soustředit na jednu ze tří herních frakcí, názvy her a oficiální pořadí je podle posledních informací Wings of Liberty (Terran), Heart of the Swarm (Zerg), a jako posledního se dočkáme dílu s názvem Legacy of the Void (Protoss).


Hlavní vývojář Blizzardu
Rob Pardo oznámil, že se společnost k tomuto kroku uchýlila víceméně z lásky k hráčům - nápadů totiž mají herní mágové v Blizzardu tolik, že to prostě vydá na tři samostatné hry. Výsledkem toho bude mnoehm hlubší záběr na každou z jednotlivých ras, stejně jako delší kampaň. Zajímavé je také zaměření hry v každém z jednotlivých dílů - někde se tedy budete muset soustředit více na vývoj technologie, jinde zase spíše na diplomacii, což ve výsledku povede k nutnosti aplikovat odlišnou herní strategii v každém dílu. Více informací v angličtině lze nalézt v krátkém rozhovoru z BlizzConu na herním serveru Kotaku. Každopádně se máme na co těšit.

21.05.2008 | 06:59 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Gothic 4 je nyní Arcania: první info

Sérii Gothic asi není třeba herním fandům příliš představovat. Tohle RPGčko vždycky vynikalo množstvím zajímavých questů, obrovskými rozsáhlými prostorami herního světa, přitažlivým příběhem... a také neskutečným množstvím bugů, které často kompletně znemožňovaly nějaké rozumné hraní. Tomu je nyní údajně konec, protože Gothic 4 přechází pod nové vývojářské studio Spellbound Entertainment a vyjde pod názvem Arcania: The Gothic Tale.


Arcania se prezentuje jako více fantasy titul - "Gotický příběh" si však bere víceméně vše podstatné právě ze série Gothic a změna jména tak má působit hlavně k oklamání amerických hráčů, kterým nebyl nikdy Gothic příliš po chuti (což se naopak nedá říct o Oblivionu). Celé rozlišování Ameriky a zbytku světa jde dokonce tak daleko, že americká verze bude obsahovat světlé a veselé barvy, zatímco ta evropská pak spíše temnější, chladnější a méně příjemnou barevnou paletu. Vývojáři slibují zaměření na souboje, ať už nablízko nebo pomocí střelných zbraní.


Jelikož se stále jedná o RPG, nemohou chybět nejrůznější rasy a povolání, stejně jako sbírání zkušenosti, která povede ke zlepšení vlastností bezejmenného hlavního hrdiny. Těšit se můžeme také na obrovské množství questů, jak těch povinných budujících hlavní příběhovou linii, tak volitelných, které sice nejsou potřeba ke zdárnému dohrání, ale mohou vaší cestu herním světem obohatit o vzácný item nebo neobvyklou schopnost. Zajímavě zní také možnost interakce s obyvateli vesnic, kterými budete procházet - buď se rozhodnete postavit na stranu dobra a s vesničany vesele spolupracovat, zacož se můžete dočkat různých darů a důležitých tipů - nebo se s nimi pustíte do křížku, což sice může vést k vybrakování nějaké té truhly, na druhou stranu vás ale stále bude pronásledovat nabroušená ostří nebojácných sedláků. Arcania by měla vyjít tradičně "někdy tento rok", předtím ale distributor DreamCatcher chystá ještě menší datadisk pro Gothic 3 s názvem Gothic: Forsaken Gods, který nabídne přibližně 20 hodin zábavy. V současné fázi se dá těžko zhodnotit, jestli se bude jednat pouze o další tuctové RPGčko nebo zlomový titul, pro fandy žánru bude ale Arcania tak jako tak jasná povinnost.

24.04.2008 | 20:35 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Pirátské GTA 4 na scéně, tisíce downloaderů

gta 4


Rockstar asi nebude mít radost. Včera resp. dnes v noci se na internetu objevila leaknutá verze nejočekávanějšího herního titulu tohoto roku: Grand Theft Auto 4. Dvě verze, které se momentálně starají o traffic v řádu gigabitů, se objevily několik hodin po sobě: ta první byla omezená pouze na Asijský region zahrnující Japonsko, východní Asii, Austrálii a několik dalších zemí. Několik hodin poté se však objevila standardní NTSC verze, která umožňuje všem majitelům upraveného XboXu 360 hrát tuhle gamesu 6 dní před oficiálním datem vydání. Rockstar již dopředu avizoval nekompromisní přístup ke všem pirátům, a tak se po připojení k internetu může váš XboX Live s GTA 4 account ocitnout hezky rychle na ban listu. Na internetu už se objevila i první videa uživatelů, kteří si tento release stáhli a podle prvních ohlasů se opravdu jedná o mimořádnou hru. Protipirátské organizace tak opět prohrávají v boji proti větrným mlýnům a fandové série GTA po celém světě se mohou radovat...


15.04.2008 | 17:58 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Studie: Trailery pomáhají prodejům více než demoverze

Zajímavé výsledky studie o prodejnosti her zveřejnila na svém herním blogu MTV. Podle průzkumu provedeného výzkumnou organizací EEDAR se prodávají lépe hry, které jsou vydatně podporovány trailery před datem vydání. Hry, které se distributor snaží podpořit vydáním pouze hratelné demoverze jsou ve statistikách prodejnosti až na třetím místě, uprostřed se umístily tituly s demoverzí i trailerem. Tento výsledek je poměrně překvapující a pro tvůrce her pravděpodobně celkem poučný - náklady na tvorbu dema a hlavně jeho šíření nejsou úplně malé, a výsledky to očividně nepřináší až tak pozitivní, jak si asi většina hráčů doteď myslela.


Nutno dodat, že tento průzkum byl proveden na konzolích, konkrétně Xboxu 360 a PS3. V porovnání s PC verzemi her by ale odlišnosti neměly být až tak veliké. Co stojí za lepší prodejností titulů propagovaných pomocí trailerů? Jako hlavní důvod vidím právě onu možnost vyzkoušet si hru před zakoupením na vlastní kůži. V mnoha případech je hráč po stažení nemalého souboru zklamán a od koupě hry na základě negativního dojmu z dema ustoupí (nebo se uchýlí ke stažení pirátské verze z internetu). To se v případě traileru nemůže stát, naopak herní vývojáři rádi tyto oficiální videa ještě trošku vylepší a přikrášlí, takže výsledný dojem je mnohem lepší a zklamání se eventuálně dostaví až po zakoupení plné hry...

04.04.2008 | 20:14 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Popularita videoher nejen v USA stále roste

Známá analytická společnost NPD, která stojí za každotýdenními reporty o prodejnosti PC her vydala další ze svých průzkumů. Ten se tentokrát týká popularity videoher jako celku, ať už se jedná o tituly pro PC nebo konzole. Studie nazvaná Online Gaming 2008 uvádí, že plných 72 procent americké populace hrálo v roce 2007 nějakou videohru. Jedná se o slušný nárůst z předchozího roku, kdy ve stejné anketě odpovědělo kladně pouze 64 procent obyvatel.

Překvapivě vysoké je také číslo, vyjadřující počet hráčů online her: z celkových 72 procent obyvatel jich více než polovina hraje pravidelně online hry, nejčastěji pochopitelně MMORPG. Co se hraní po internetu týče, 90 procent majitelů PC už zkusilo nějakou tu onlinovku, zatímco pouze 19% vlastníků konzolí zažilo úžasný pocit multiplayeru po síti. Studie obsahuje spoustu dalších zajímavých údajů: zajímavé je také porovnání času, ztráveného hraním her podle platformy: nejvíce času propaří majitelů XboXu 360, následování fanoušky PC her a PlayStationu 3. Další informace a upřesnění najdete v angličtině na Gamespotu.

13.03.2008 | 20:08 | kategorie: Novinky | Hannes | trvalý odkaz

Nejprodávanější hry na začátku března

Americká společnost NPD vydala tradiční žebříček prodejnosti PC her za velkou louží a v jeho aktualizované verzi konečně dochází k větším posunům na předních příčkách. První místo drží The Sims: Freetime (u nás "Sims: Volný čas"), těsně následovány stále populárním Call of Duty 4 od Activisionu. Třetí místo je také zajímavé, protlačil se tam vesmírný simulátor Sins of Solar Empire, který u nás není až tak oblíbený. Další příčky už jsou víceméně standardní, dominuje World of Warcraft. Za zmínku stojí snad jen deváté místo hry LOST: Via Domus, vytvořené podle stejnojmenného seriálu. Na adventuru velice slušný výsledek.

1. The Sims: FreeTime - Electronic Arts

2. Call Of Duty 4: Modern Warfare - Activision

3. Sins Of A Solar Empire- Ironclad Games/Stardock

4. Frontlines: Fuel of War - THQ

5. World Of Warcraft - Blizzard

6. World Of Warcraft: Battle Chest - Blizzard

7. The Sims 2 Deluxe - Electronic Arts

8. World Of Warcraft: Burning Crusade - Blizzard

9. Lost: Via Domus - UbiSoft

10. Mystery Case Files: Madame Fat - Big Fish Games


eXTReMe Tracker